LT EN RU

GRUPĖ CASTOR STETSON

(VAD. DEIMANTAS BALYS)


Deimantas Balys – g

Arnas Mikalkėnas – p

Kazimieras Jušinskas – saxes

Nojus Drąsutis – b

Domantas Razmus – dr

____________________________________________________________________

Tai viena perspektyviausių Lietuvos jaunosios džiazo kartos grupių, 2016-aisiais suburta Deimanto Balio. Dvejus metus ji gyvavo kaip „D.Jurevičius Group“ ir per tą laiką spėjo pasirodyti daugelyje muzikos festivalių, tarp jų –  „Vilnius Mama Jazz“, „Vilnius Jazz“, Elektrėnų džiazo festivalyje,  „ Freedom Jazz Festival“ Lenkijoje. 

2018-aisiais kolektyvas laimėjo „Vilnius Jazz Young Power“ (VJYP) konkurso „Grand Prix“, o pernai surengė koncertų turą po Baltijos šalis ir išleido savo pirmąjį albumą  „Captured Music“ su autorine Balio kūryba.

Kolektyvas atlieka tik originalias kompozicijas, kuriose dera įvairūs muzikiniai stiliai ir moderni džiazo kalba. Kvinteto narius vienija kūrybingumas ir savitas požiūris į muziką bei aplinką.

Deimantas Balys studijavo Vilniaus konservatorijoje, Danijos karališkoje muzikos akademijoje Olborge, tęsė mokslus Vilniaus kolegijos ritminės muzikos katedroje, o pernai baigė šiuolaikinės muzikos ir laisvojo džiazo specialybės magistro studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (LMTA).

Gitaristas grojo įvairiausiose grupėse, tarp jų – „Soul Syrup“,  „Such’a’Trip“, „TribalVibe“, „Diama“, „Maneuver“, „VR Quartet”. Tačiau reikšmingiausias jo projektas – „Castor Stetson“.

Deimantas dalyvavo „Kaunas Jazz“, „Vilnius Mama Jazz“, „PIN dienos“, „Druskomanijos“, „Ariogala Jazz“  festivaliuose Lietuvoje bei „Saeby Jazzfestival“ Danijoje, „Freedom Jazz Festival“ Lenkijoje, koncertų cikle Baltijos šalyse.

Arnas Mikalkėnas – žr..,psl.

Kazimieras Jušinskas džiazo muzika pradėjo domėtis Vilniaus konservatorijoje, studijas tęsė LMTA džiazo katedroje ir šiuolaikinės muzikos katedroje.

Saksofonininkas aktyviai koncertuoja Lietuvos džiazo festivaliuose su grupėmis „Brave Noises“ ir „Džiazlaif“ (su abiem yra laimėjęs VJYP „Grand Prix“), dalyvauja tarpdisciplininiuose projektuose. Jis taip pat yra grupės „The Septet“ bei saksofonų kvarteto „Katarsis4” narys.

Nojus Drąsutis atkreipė į save dėmesį dar mokydamasis Balio Dvariono dešimtmetėje muzikos mokykloje, kur įspūdingai reiškėsi saksofonininko Vytauto Labučio suburtame moksleivių džiazo ansamblyje, koncertavo su juo šalies džiazo festivaliuose.

Bosininkas laimėjo pirmąsias vietas su Olego Molokojedovo vadovaujamu džiazo ansambliu tarptautiniame džiazo konkurse „Don Chento Jazz“ Kaliningrade bei  tarptautiniame konkurse „Muzika be sienų“, įsiamžino šio ansamblio kompaktiniame diske.

Nojaus  kartu su keturiais muzikos mokyklos bendramoksliais įkurta grupė „Made in 234“ 2014-aisiais laimėjo VJYP konkurso „Grand Prix“, o po metų – pagrindinį prizą studentų džiazo konkurse Tirgu Mureše (Rumunija).

N.Drąsutis taip pat groja V.Labučio grupėje „Silent Blast“. Jis pasirodė beveik visuose didžiuosiuose Lietuvos džiazo festivaliuose bei Latvijos „Saulkrasti Jazz“.

Domantas Razmus 2017 metais baigė bakalauro studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijos džiazo skyriuje. Jau nuo 2012 metų jis sėkmingai koncertuoja su žinomais Lietuvos džiazo bei kitų stilių muzikantais, tarp jų –  Dmitrijumi Golovanovu, Kęstučiu Vaiginiu, Vyčiu Nivinsku, Vyčiu Smolskumi, Armanu Isojanu, Klaudijumi Štuopiniu.

2012 metais D.Razmus laimėjo  ,,Vilnius Jazz Young Power” konkurso ,,Grand Prix” su grupe ,,R.A.D.D.”, o 2016-aisiais –  su grupe ,,TDT”. 2017 metais jam skirta pirmoji vieta būgnininkų konkurse  ,,Tamsta Drumday”. Nuo 2016-ųjų jis yra džiazo kvinteto „Cinamon“ narys, koncertavo su juo Lietuvoje ir Vokietijoje.

Būgnininkas sukaupė nepaprastai spalvingą išraiškos priemonių arsenalą. Jo grojimo stiliui būdingi pop-, funko, ,,fusion” elementai, jis semiasi įkvėpimo tradiciniame džiaze, nuo paauglystės pamėgtoje hardroko  ir pankroko muzikoje, yra linkęs į avangardinius ir ,,free” džiazo ieškojimus.

Galintys ir norintys paremti festivalį, lėšas siųskite:

AB ,,Šiaulių bankas'' Birštono KAS

banko kodas 71816

sąsk. nr. LT 43 7181 6000 0014 4640

įm. kodas 190025748

AB ,,Šiaulių bankas'' Birštono KAS

banko kodas 71816

sąsk. nr. LT 43 7181 6000 0014 4640

įm. kodas 190025748

Atsiprašome, kasoje galima atsiskaityti tik grynaisiais pinigais. Dėl bilietų kreiptis

tel. 8 319 65546

el.p jazz@birstonokultura.lt

Visos teisės saugomos © 2020 www.birstonasjazz.lt
Meniu