LT EN RU

VIKTORIJOS PILATOVIČ KVARTETAS

(Lietuva – Ispanija)

Viktorija Pilatovič –  voc, synth, author
Alberto Palau –  p
Ales Cesarini –  db
Mariano Steimberg –  dr

_________________________________________________________________________

Lietuvių džiazo vokalistė ir kompozitorė, „Berklee College of Music“ filialo Valensijoje bei įvairių tarptautinių džiazo seminarų pedagogė Viktorija Pilatovič Lietuvos publikai jau pažįstama iš pasirodymo „Vilnius Mama Jazz“ festivalyje 2012-aisiais. Tačiau tada ji prisistatė su savo tarptautiniu kvintetu, o šįsyk į gimtinę menininkę atlydėjo visiškai kitos sudėties tarptautinis kvartetas, kurio visi nariai yra jos kolegos Ispanijoje.

Su šia grupe Viktorija įrašė ir savo naujausią – jau trečiąjį – albumą „The Only Light“, kurio kompozicijas kvartetas atliks Birštone. Visas jas bei jų tekstus parašė grupės lyderė, apibūdinanti šį albumą kaip „praeities prisiminimų ir ateities svajonių samplaiką“.

Praėjusių metų liepą garsaus saksofonininko Grego Osby kompanijos „Inner Circle Music“ išleistas lietuvės kūrinių diskas jau pelnė Valensijoje Geriausio džiazo albumo nominaciją  „Premis Carles Santos“ apdovanojimuose. Pasak Grego Osby, Pilatovič kuriami garsovaizdžiai spinduliuoja džiaugsmą ir muzikalumą, o ji pati – viena geriausių naujosios bangos džiazo vokalisčių ir kompozitorių.

Leidėjui pritarė ir kita džiazo įžymybė – vokalistas J.D.Walteris, pripažinęs, kad retai viename asmenyje sugyvena kompozitoriaus, aranžuotojo ir atlikėjo talentai, kuriuos liudija Viktorijos Pilatovič kūryba. 

Viktorija Pilatovič gimė Klaipėdoje, nuo šešerių metų mokėsi groti fortepijonu klasiką ir tapo ne vieno tarptautinio Carlo Czerny’o pianistų konkurso laureate. Tačiau Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje ji studijavo džiazo vokalą, o nuo 2010-ųjų tęsė studijas „Prins Claus“ konservatorijoje Groningene (Nyderlandai), kur pasuko nuo tradicinio į šiuolaikinį džiazą.

2011-aisiais Viktorija tapo Nyderlandų džiazo vokalistų konkurso prizininke, atlikusi jame savo originalią standarto aranžuotę, netrukus pasirodė kaip solistė su legendinio Johno Claytono diriguojamu simfodžiazo kolektyvu ir debiutavo Montrė džiazo festivalyje Šveicarijoje.

Gavusi stipendiją, artistė toliau mokėsi „Berklee College of Music“, o 2013-aisiais pati išvyko dėstyti džiazo vokalo į Ekvadorą, į minėto koledžo tarptautinio tinklo mokyklą, kur dirbo kelerius metus.

2013 metais pasirodė antrasis Viktorijos albumas „Nica’s Blues“, 2017-aisiais – trečiasis „Stories“. Abu išleido ta pati „Inner Circle Music“.

Studijų metais ir vėliau menininkė dalijosi scena su Victoru Wootenu, Danny Grissettu, Abrahamu Laborieliu, Victoru Mendoza, J.D. Walteriu, Perico Sambeatu, Ralphu Petersonu, Alexu Sipiaginu, Davidu Berkmanu, Donu Bradenu, Jeffu Cascaro, Jorisu Teepe, Freddie Bryantu, Gene Jacksonu, Robinu Eubanksu ir kitais džiazo korifėjais.

Pastaruoju metu ji intensyviai reiškiasi įvairiuose projektuose su savo ispaniškuoju kvartetu.

Alberto Palau yra vienintelis kvarteto ispanas. Jis baigė su pagyrimu bakalauro studijas „Berklee College of Music“ Bostone, 2014-aisiais buvo pripažintas geriausiu solistu studentiškų grupių džiazo konkurse.

Gyvendamas Bostone ir Niujorke pianistas bendradarbiavo su Christianu McBride’u, Patu Metheny, Jorge Pardo, Joe Lovano, Benu Monderiu, vėliau, įsikūręs Londone, muzikavo su ryškiausiais britų improvizuotojais bei atvykstančiais užsienio menininkais, tarp jų – Charlesu McPhersonu.

Alesas Cesarini gimė Romoje, o šiuo metu gyvena Valensijoje, kur baigė ir klasikinio kontraboso studijas, vėliau studijavo Valensijos konservatorijoje šiuolaikinę muziką, kartu lankė įvairius džiazo seminarus.

Kontrabosininkas groja pačią įvairiausią muziką – ne tik džiazą, bet ir Lotynų Amerikos, afrikietišką folklorą, flamenką, regį, elektroakustinę ir šiuolaikinę muziką. Jis bendradarbiavo koncertuose ir įrašų studijose su Bitty Mclean, Perico Sambeatu, Gregu Hopkinsu, Dave’u Barkeriu, „Spanish Brass Luur Metals“, Albertu Sanzu, „Sedajazz Bigband“, Thaïs Morell, Kontxi Lorente, Nacho Maño ir daugeliu kitų žinomų atlikėjų.

Argentinoje gimęs būgnininkas Mariano Steimbergas yra toks pat universalus atlikėjas. Jo muzikos paletė – nuo džiazo meinstrymo iki eksperimentų su elektronika, nuo Lotynų Amerikos ritmų iki fanko ir popmuzikos. Atlikėją kviečiasi drauge muzikuoti kubiečiai ir brazilai, popžvaigždės, džiazo garsenybės ir folkloro aistruoliai.

Mariano būgnais susižavėjo, kai tik juos išvydo, būdamas 13-kos, ir būtent šį instrumentą pasirinko muzikos mokykloje Bueinos Airėse. Vėliau jis baigė su pagyrimu perkusijos studijas Muzikos institute, be to, daug mokėsi savarankiškai ir privačiai pas didžiausius mušamųjų autoritetus.

Sulaukęs 18-kos, Mariano pats ėmėsi pedagoginės praktikos, kad užsidirbtų kelionei į JAV, ir netrukus tai tapo nauja jo aistra, kuriai labai pravertė spalvinga muzikinė patirtis. Būdamas 21-erių, Steimbergas persikėlė į Ispaniją, kur tęsia pedagoginę veiklą –  jau aštuntus metus dėsto perkusiją „Berklee College of Music“ Valensijos filiale.

Būgnininkas grojo su daugybe Argentinos, Ispanijos, JAV, Brazilijos garsenybių, tarp jų – Victoru Mendoza, Polo Orti kvartetu, Eddie Gomezu, Luisu Salinasu, Walteriu Malosetti, Perico Sambeatu, Joelu Harrisonu, Dicku Oattsu, Jerry Gonzalezu, Gary Willisu, Billu McHenry’u.

Galintys ir norintys paremti festivalį, lėšas siųskite:

AB ,,Šiaulių bankas'' Birštono KAS

banko kodas 71816

sąsk. nr. LT 43 7181 6000 0014 4640

įm. kodas 190025748

AB ,,Šiaulių bankas'' Birštono KAS

banko kodas 71816

sąsk. nr. LT 43 7181 6000 0014 4640

įm. kodas 190025748

Atsiprašome, kasoje galima atsiskaityti tik grynaisiais pinigais. Dėl bilietų kreiptis

tel. 8 319 65546

el.p jazz@birstonokultura.lt

Visos teisės saugomos © 2020 www.birstonasjazz.lt
Meniu