LT EN RU

ANDREJAUS POLEVIKOVO PROJEKTAS ETHNIC MOOD

ANDREJAUS POLEVIKOVO PROJEKTAS ETHNIC MOOD

 

 

 

 

Andrejus Polevikovas – keyb

Denisas  Murašovas  – bg

Darius Rudis  – dr

 

Giedrė Kilčiauskienė – voc

Girmantė Vaitkutė – voc

Vytautė Pupšytė – voc

 Laura Budreckytė – voc

 

Šis projektas sukurtas albumui, kuris pasirodė praėjusį rudenį ir suvienijo nemažą būrį profesionalių džiazo bei kitų žanrų muzikantų. Birštone albumą pristato tik dalis jų – ritmo grupė ir vokalistės.

„Ethnic mood“, anot projekto lyderio,  įkvėpė noras įsiklausyti į lietuvių liaudies dainą. Tai gaivi folkloro ir džiazo sintezė, atrandant įdomių, netikėtų sąskambių, bet kartu išsaugant ryšį su nacionaline kultūra. Aranžuočių autorius Andrejus Polevikovas kiekvienai kompozicijai suteikė savitą spalvą ir tik jai būdingą nuotaiką, atsižvelgdamas į individualias atlikėjų savybes ir galimybes.

Andrejus būtent Birštone prieš 20 metų pirmą kartą žengė į didžiąją sceną. Simboliška, kad šią sukaktį jis mini drauge su tais, su kuriais pradėjo savo muzikinį kelią. Visi projekto dalyviai yra arba baigę Vilniaus kolegiją, arba joje dėsto.

Pianistas, kompozitorius, aranžuotojas Andrejus Polevikovas atlieka įvairių stilių muziką – nuo tradicinio džiazo ir bliuzo iki pop- ir šiuolaikinės akademinės muzikos. Jis imponuoja džiazo publikai virtuoziškumu ir puikiu džiazo tradicijų išmanymu, nepailstamai tyrinėja savo kūryba džiazo klasiką, atrasdamas joje vis naujų spalvų.

Pagarba džiazo klasikai bei jos kūrėjams atsispindi ir Andrėjaus kaip pianisto braiže, kompozicijose bei aranžuotėse. Tai ypač pasakytina apie jo projektus „Džiazo miniatiūros”, ,,Glorious Gershwin“, „Blue in Bossa“.

Muzikas 2008-aisiais baigė magistro studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, net du  kartus tapo  šios mokyklos rengiamo tarptautinio džiazo pianistų konkurso „Džiazo improvizacija” laureatu: 2007-aisiais laimėjo čia antrąją,  2009-aisiais – pirmąją vietas.

Išskirtine pianisto kūrybos gija tapo projektai su vokalistais. Jis bendradarbiavo ir su Daiva Starinskaite, Kristina Žaldokaite, Jazzu, Neda Malūnavičiūte, Vilija Matačiūnaite, gospelo choru “Sounds in G”.

Klavišininkas rengė projektus su daugeliu šalies džiazo virtuozų, tarp jų – Remigijumi Rančiu, Pranu Kentra, Domu Aleksa, Dariumi Rudžiu. Jis koncertavo Lietuvos, Latvijos, Vokietijos, Liuksemburgo džiazo festivaliuose, Anglijoje, Estijoje, Lenkijoje, Rusijoje, Baltarusijoje,  Turkijoje, Švedijoje, Belgijoje, Prancūzijoje.   

Muzikantas savo patirtimi dalijasi su Vilniaus kolegijos studentais.

Denisas  Murašovas  baigė Vilniaus kolegiją, garsėja plačiu muzikiniu akiračiu. Bosininkas groja įvairių stilių džiazą – nuo svingo standartų ir „gipsy“ iki originalios šiuolaikinės kūrybos. Jis  dalyvauja įvairių grupių projektuose, tarp jų – „The Swing Cats“, „Ditties“, „Home Jazz Band“, muzikuoja su ryškiausiais jaunosios kartos džiazo kūrėjais Remigijumi Rančiu, Leonardu Pilkausku,  Pauliumi Volkovu, Gediminu Augustaičiu, Dominyku Vyšniausku ir daugeliu kitų.

Daug laiko atlikėjas skiria pedagoginei veiklai.

Darius Rudis studijavo mušamuosius Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje bei Grioningeno konservatorijoje Olandijoje, privačiai mokėsi ir kompozicijos. Būgnininkas reiškiasi įvairiausių muzikos stilių projektuose – nuo regio, flamenko, gospelo, pop-, braziliškos muzikos iki klubinių bei moderniojo džiazo.

Darius  bendradarbiavo su kūrybingiausiais įvairių kartų lietuvių džiazo atstovais, tarp jų – Vladimiru Tarasovu, Dainiumi Pulausku, Vytautu Labučiu, Leonidu Šinkarenka, Arūnu Šlaustu, Egidijumi Buožiu, Janu Maksimovičiumi, Kęstučiu Vaiginiu, Baiba Skurstene. Jis talkino grupėms „Happyendless“, „Rojaus tūzai“, „Skamp“, „Pieno lazeriai“, Jazzu ir Leonui Somovui, daugybei šalies popmuzikos garsenybių.

Tarptautiniuose projektuose būgnininkas dalyvavo su vokiečiais Berndu Homannu, Wolfgangu Lackerschmidu, Hendriku Meurkensu, JAV muzikantais Philipu Hamiltonu, Chielli Minucci, Franku Marocco, Victoru Mendoza, Austinu Beckeriu, Niki Haris, Gene‘u Perla, Sheila Charles, bulgaru Anatoly Vapirovu, suomiu Aleksi Tuomarila, Olandijos, Turkijos, Estijos, Brazilijos, Argentinos, Pietų Arfikos improvizuotojais.

Atlikėjas pasirodė Šveicarijos, Suomijos, Prancūzijos, Graikijos, Vokietijos, Belgijos, Moldovos, Liuksemburgo, Švedijos, Olandijos, Jungtinės Karalystės, Ispanijos ir kitų šalių džiazo festivaliuose.

Giedrė Kilčiauskienė yra nuolatinė Andrejaus Polevikovo scenos partnerė, jo kvarteto narė. Didelio susidomėjimo Lietuvoje bei svetur sulaukė bendri jų projektai „Džiazo miniatiūros“ ir „Blue in Bossa“. 2013 metais „Džiazo miniatiūros“ buvo įamžintos ir albume, o 2016-ųjų pabaigoje pasirodė to paties kavarteto autorinių kompozicijų albumas „VII“.

Solistė pasirodė Belgijos, Prancūzijos, Vokietijos klubuose, Liuksemburgo festivalyje. Anksčiau ji plačiai koncertuodavo ir kaip alternatyvios muzikos grupių “Empti” ir “Pieno lazeriai” vokalistė.

Giedrė bet kur gali sėkmingai dainuoti lietuviškai – unikalus jos balso tembras ir nepaprasta įtaiga kalbos barjerą paverčia magija ir paslapties kerais.

Baigusi Vilniaus kolegiją atlikėja dėsto šioje mokykloje.

Girmantė Vaitkutė vaikystėje mokėsi groti fortepijonu, smuiku bei fleita, tačiau pradėjusi lankyti  gospelo  chorą „Sounds in G“ suprato,  kad  didžiausia jos aistra – dainavimas. Tapusi   pritariančiąja vokaliste,  ji dalijosi scena su daugeliu žinomų  Lietuvos atlikėjų, tarp jų  – Jurga Šeduikyte, Česlovu Gabaliu, Povilu Meškėla, Rosita Čivilyte.

2009-aisiais Girmantė nusprendė pradėti solinę karjerą ir pristatė sostinės muzikos klube „Tamsta“ programą „Gerų filmų geros dainos“. Sėkmingas debiutas  paskatino atlikėją tęsti solistės karjerą. Jos repertuaras labai įvairus – nuo lietuvių liaudies dainų iki džiazo ir popklasikos.

2014-aisiais  dainininkė  išleido savo pirmą solinį albumą „Mood“. Nuo tada  ji  džiugina gerbėjus ir savo originalia kūryba.  

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos džiazo vokalą studijavusi Vytautė Pupšytė  reiškiasi džiazo ir alternatyvios muzikos scenose. Ji yra viena grupės „Jing’a’ling“  įkūrėjų. Su šia grupe ji laimėjo muzikos klubo „Tamsta“ rengiamą konkursą  „Garažas“,  koncertavo  „Tamsta muzika“,  „Vilnius Mama Jazz“,  „Kaunas Jazz“, Elektrėnų džiazo festivaliuose, „Sostinės dienose“, gastroliavo Prancūzijoje,  Rusijoje,  Latvijoje.

Grupės klavišininkas Vytis Smolskus yra pagrindinis solistės  kūrybos partneris. Jie drauge muzikuoja ir grupėje „Sielos ūsai“.

2014 metais Vytautė laimėjo antrąją premiją tarptautiniame konkurse „Riga Jazz Stage“. Su įvairiais kolektyvais ji koncertavo Danijoje, Vokietijoje, Suomijoje, Baltarusijoje.

Laura Budreckytė baigė Birštono meno mokyklą ir džiazo vokalo studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Dainininkė taip pat lavino vokalinius įgūdžius Estijos muzikos ir teatro akademijoje, dalyvavo Bobby McFerrino, Jeffo Cascaro, Briano Melwino meistriškumo kursuose.

2012 metais Laura tapo tarptautinio džiazo vokalistų konkurso „Jazz Voices” nugalėtoja ir geriausia laisvosios programos atlikėja. 2013 metais  jai atiteko tarptautinio džiazo vokalistų konkurso „Riga Jazz Stage” Latvijoje „Grand Prix“.

Šie laimėjimai atvėrė solistei kelius į prestižinių „Pori Jazz” (Suomija) bei „Rigas Ritmi” (Latvija) festivalių scenas. Laura Budreckytė taip pat dainavo Ispanijoje, Prancūzijoje, Jungtinėje Karalystėje, Belgijoje, Bulgarijoje bei daugybėje muzikinių renginių Lietuvoje.

Ji yra grupių „CinAmono” ir „The Schwings“  narė, dėsto Vilniaus kolegijoje.

 

Galintys ir norintys paremti festivalį, lėšas siųskite:

AB ,,Šiaulių bankas'' Birštono KAS

banko kodas 71816

sąsk. nr. LT 43 7181 6000 0014 4640

įm. kodas 190025748

AB ,,Šiaulių bankas'' Birštono KAS

banko kodas 71816

sąsk. nr. LT 43 7181 6000 0014 4640

įm. kodas 190025748

Kasoje galima atsiskaityti kortele. Dėl bilietų kreiptis

tel. 8 319 65546

el.p jazz@birstonokultura.lt

Visos teisės saugomos © 2024 www.birstonasjazz.lt
Meniu