DAINIUS PULAUSKAS GROUP – 20
Dainius Pulauskas – p, synth
Valerijus Ramoška – tp, flgh
Liutauras Janušaitis – ts
Vytautas Labutis – ss, as, bcl.
Rimantas Brazaitis – ts
Skirmantas Sasnauskas – tb, bagpipes
Domas Aleksa – b
Linas Būda – dr
Arkadijus Gotesmanas – perc
Lygiai prieš 20 metų Birštono festivalyje debiutavo pirmoji Dainiaus Pulausko grupė – džiazo kvintetas, netrukus išaugęs į sekstetą, kuris tapo vienu labiausiai žinomų pasaulyje lietuviško džiazo kolektyvų. 2001 metais sekstetas pelnė Lietuvos muzikų sąjungos „Auksinį diską“, skiriamą geriausiems šalies metų muzikantams. 2004-aisiais jam buvo įteiktas Lietuvos instituto apdovanojimas „LT tapatybė“ už lietuvių džiazo populiarinimą pasaulyje.
Nuo 2004-ųjų visi Dainiaus Pulausko džiazo kolektyvai, atliekantys išimtinai jo muziką, pradėti vadinti DPG. Jie dar plačiau išgarsino pasaulyje Lietuvą: apkeliauta jau daugiau kaip 120 džiazo festivalių 30 valstybių, keturiuose žemynuose. DPG pirmoji iš Lietuvos įžengė į Malaizijos, Indonezijos, Pietų Afrikos Respublikos, Egipto, Etiopijos scenas; net devynis kartus gastroliavo Azijoje, tris iš jų – Kinijoje, du – Indijoje. Grupei plojo prestižinių Otavos, Londono, Tokijo džiazo festivalių publika.
Nueitą grupės kelią įamžino tik ką išleistas 9-asis jos albumas „The Best of 20 Years”, pristatantis geriausius visų laikų Dainiaus Pulausko kompanijos kūrinius.
Jubiliejaus proga taip pat Birštono festivaliui Dainius supynė siuitą iš geriausių DPG kompozicijų ir pakvietė ją drauge atlikti pirmojo seksteto narius – Vytautą Labutį, Rimantą Brazaitį, Arkadijų Gotesmaną – bei talkinusį praeityje kolektyvui Skirmantą Sasnauską.
Iš pirmosios DPG sudėties šiandien grupėje groja tik Dainius Pulauskas, Valerijus Ramoška ir Linas Būda.
Klavišininkas, kompozitorius, aranžuotojas, grupių lyderis Dainius Pulauskas yra vienas kūrybingiausių ir aktyviausių Lietuvos džiazo meistrų. Maestro kūryba įamžinta 16 autorinių albumų, dviejuose autoriniuose DVD, 9 džiazo rinkiniuose.
Ji imponuoja autoriaus išmone derinant akustinius ir elektroninius tembrus, įspūdinga spalvų palete, improvizaciniu polėkiu. „Dainius Pulauskas yra neabejotinai vienas įdomiausių Europoje „fusion“ džiazo kompozitorių. Jo grupei tenka išskirtinė vieta progresyvaus Europos „ fusion“ džiazo scenoje“, – rašė „Allaboutjazz.com“.
Menininko muzikinė karjera prasidėjo vokaliniame instrumentiniame ansamblyje „Oktava“. Šio kolektyvo vadovas šviesaus atminimo Mindaugas Tamošiūnas pastūmėjo Dainių Pulauską į džiazą. Prieš tai jis rašė tik popdainas – yra išleidęs dvi šio žanro plokšteles.
Prieš suburdamas savo grupę, Dainius grojo džiazą Skirmanto Sasnausko kvartete, kuris padėjo lyderiui 1992-aisiais pelnyti Birštono festivalio Didįjį prizą.
Šiandien Dainiui Pulauskui paklūsta bigbendai ir orkestrai, didelės formos džiazo kūriniai. Praėjusiame Birštono festivalyje įvyko jo kompozicijos Kauno bigbendui ir DPG „Pro et Contra“ pasaulinė premjera. Prieš kelerius metus klavišininkas pristatė su savo grupe ir kviestiniais solistais įspūdingą siuitą „Džazas aplink pasaulį“, yra sukūręs džiazo siuitą ir DPG bei simfoniniam orkestrui.
Dainiaus Pulausko kūrinius ir aranžuotes atlieka Lietuvos chorai dainų šventėse. Jis kuria muziką teatrui, nuolat dalyvauja televizijos projektuose, aranžuoja jiems muziką.
Kūrėjas bendradarbiauja ne tik su džiazo atstovais, bet ir su liaudies bei akademinės muzikos atlikėjais: įrašė kompaktinius diskus su tautiška kapelija „Sutaras“, Čiurlionio kvartetu, ne vieną – su dainininke Veronika Povilioniene.
Dainius dalyvavo bendruose tarptautiniuose projektuose su muzikantais iš JAV, Prancūzijos, Izraelio, Japonijos, Pietų Korėjos, Filipinų, Italijos, Suomijos, Vokietijos, Rusijos, koncertavo ir išleido kompaktinį diską kaip „Baltic Jazz Trio“ narys, kuriame groja su pripažintais Estijos ir Latvijos džiazo meistrais Toivo Untu bei Mariu Briezkalniu.
Klavišininkas yra surengęs solinių pasirodymų tarptautiniuose Liepojos ir Prahos džiazo pianistų festivaliuose, Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje.
Dainius Pulauskas yra apdovanotas „Bravo“ prizu (1999 m.) geriausiam metų Lietuvos džiazo muzikantui, tarptautinio „Yesterday“ konkurso Piarnu (Estija) Didžiuoju prizu (1999 m.) už geriausią J.Lennono ir P.McCartney dainos aranžuotę, Birštono džiazo festivalio Didžiuoju prizu (2000), „Vilnius Jazz“ apdovanojimu už nuopelnus Lietuvos džiazui (2010).
Trimitininkas Valerijus Ramoška – praėjusio Birštono festivalio Didžiojo prizo laimėtojas. Atlikėjas nuolat pasirodo šiame festivalyje su įvairiais kolektyvais. Jis yra Kauno bigbendo artistas, nuolatinis DPG narys. Su Dainiaus Pulausko kolektyvais Valerijus grojo daugiau kaip 120 festivalių, aplankė 30 pasaulio šalių.
Trimitininkas groja solo su įvairiais bigbendais, muzikuoja kameriniuose ansambliuose, dalyvauja televizijos projektuose. Jo trimitas skamba ir šiuolaikinės akademinės muzikos scenoje.
Valerijus bendradarbiavo su visais Lietuvos džiazo korifėjais, tarp jų – Vladimiru Čekasinu, Vladimiru Tarasovu, Liudu Mockūnu, Petru Vyšniausku, Vytautu Labučiu, Skirmantu Sasnausku, Leonidu Šinkarenka, Egidijumi Buožiu, taip pat su dainininke Rūta Ščiogolevaite ir Lietuvos kameriniu orkestru.
Atlikėjas dėsto trimitą ir džiazo improvizaciją Vilniaus kolegijoje, ugdo džiazo jaunimą Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetėje muzikos mokykloje.
Saksofonininkas ir kompozitorius Liutauras Janušaitis yra pirmasis lietuvis, baigęs (2011 m.) džiazo žvaigždžių kalve vadinamą Berklio muzikos koledžą Bostone (JAV). Prieš tai jis studijavo džiazo saksofoną LMTA.
Liutauras yra koncertavęs su daugeliu Lietuvos džiazo, fanko ir popmuzikos atlikėjų bei grupių, tarp jų – „UAB Music“, „Groovy Taxi“, „Saulės kliošas“, „A.I.R.“, „Skamp“, „InCulto“, „D‘Orange“, kūrė joms aranžuotes.
Atlikėjas pasirodė ir su akademinės muzikos kolektyvais – kvartetu „Collegium“ bei Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, buvo tarp pirmojo Lietuvoje salsos orkestro įkūrėjų, subūrė grupes „Resound“, „Certain Case“, „LJ Electrobop Trio“. Su įvairiais kolektyvais Liutauras Janušaitis dalyvavo Vilniaus, Kauno, Birštono ir kituose džiazo bei šiuolaikinės muzikos festivaliuose, koncertavo įvairiose Vakarų Europos, Baltijos šalyse, Rusijoje, Japonijoje, JAV.
Saksofonininkas nuo 2013-ųjų rudens muzikuoja Dainiaus Pulausko grupėje (DPG), dalyvavo su šia grupe Otavos, Londono, svarbiausiuose Afrikos, Indijos, Kinijos, Japonijos, Ukrainos džiazo festivaliuose, gastroliavo Slovakijoje ir Turkijoje. Jis taip pat groja su kitais kolektyvais, nuolat bendradarbiauja su Japonijos ir Skandinavijos muzikantais, įrašė su jais ne vieną autorinį albumą.
Muzikas nuo 2012-ųjų yra Kauno bigbendo dirigentas. Tais pačiais metais jis debiutavo su šiuo kolektyvu Birštono festivalyje autorine programa, o 2014-aisiais dirigavo Birštone Dainiaus Pulausko „Pro et Contra“ premjerą DPG ir Kauno bigbendui.
Multiinstrumentininkas, kompozitorius, pedagogas Vytautas Labutis yra viena iškiliausių Lietuvos džiazo asmenybių.
Su jo vardu susijusios daugelio ryškių Lietuvos džiazo grupių – kvinteto „Džiazo nublokšti“, Leonido Šinkarenkos „Jazz 4“, Dainiaus Pulausko grupės, Vilniaus džiazo kvarteto, „Lithuanian Jazz Trio“ bei kitų – biografijos.
Šiam talentingam muzikui paklūsta kamerinės ir monumentalios džiazo formos. Jis rašo muziką didelės sudėties ansambliams ir muzikuoja duetuose meistriškai žongliruodamas įvairiausiais muzikos stiliais ir išraiškos priemonėmis.
Vytautas dalyvavo Vladimiro Tarasovo „The Lithuanian Art Orchestra“, „Lithuanian Young Composers Orchestra“, tarptautiniuose „JazzBaltica Ensemble“, „Octet Ost“, „East-West Vapirov Project“, „New European Saxophone Quartet“, „Moscow Composers Orchestra“ projektuose. Su įvairiais kolektyvais jis apkeliavo daugybę Europos šalių, grojo Azijoje, JAV, Australijoje, įrašė daugiau kaip pusšimtį kompaktinių diskų.
Vytautas Labutis dalyvauja ir šiuolaikinės akademinės muzikos projektuose, menininkų performansuose, rašo muziką kinui ir teatrui, ugdo jaunąją džiazo kartą mokytojaudamas Balio Dvariono dešimtmetėje muzikos mokykloje. Jo parengti vaikai skina laurus nacionaliniuose ir tarptautiniuose konkursuose.
Saksofonininkas Rimantas Brazaitis džiazą groti pradėjo šviesaus atminimo Romualdo Grabšto vadovaujamame Kauno radijo studijos džiazo ansamblyje, vėliau ilgus metus dirbo Kauno bigbende.
Su Dainiumi Pulausku jį suvedė darbas vokaliniame instrumentiniame ansamblyje „Oktava“. Saksofonininkas dalyvavo daugelyje Dainiaus Pulausko projektų bei jo grupių gastrolių. Šiuo metu jis bendradarbiauja ir su kitais džiazo meistrais, groja televizijos projektuose.
Multiinstrumentininkas ir vokalistas Skirmantas Sasnauskas – dažnas Birštono festivalio dalyvis. Pastaraisiais metais jis parengė čia ne vieną projektą su scenos ir gyvenimo bendražyge vokaliste Vita Rusaityte, talkino pianistui Arūnui Šlaustui.
Skirmanto Sasnausko saviraškos spektras – nuo šiuolaikinės akademinės kūrybos ir lietuviško folkloro iki etnodžiazo, „free” ir braziliškos muzikos. Baigęs LMTA tromboną atlikėjas aktyviai reiškiasi ir kaip džiazo vokalistas, muzikos aranžuotojas, bigbendų vadovas.
Skirmantas Sasnauskas dalyvavo šiuolaikinės muzikos ansamblio „Ex tempore” projektuose, grojo Vladimiro Čekasino bigbende, Danieliaus Praspaliauskio diksilende, vadovavo Kauno bigbendui, buvo jo ir LRT džiazo orkestro solistas. Jis taip pat dalyvavo Vladimiro Tarasovo „The Lithuanian Art Orchestra” ir Šiaulių bigbendo programose.
Muzikas įsitvirtino šalies džiazo istorijoje kaip vienas ryškiausių lietuviškojo folkdžiazo kūrėjų, įvaldęs, be trombono, ir dūdmaišį, ožragį, lumzdelį, kankles. 1988 metais Skirmantas Sasnauskas pelnė Birštono festivalio specialųjį prizą už kūrybingą folkloro panaudojimą.
Atlikėjas sėkmingai plėtojo savitą stilių, sulydžiusį džiazo, folkloro bei avangardo išraiškos priemones, grodamas su klavišininku Dainiumi Pulausku, bosininku Vladislavu Borkovskiu ir būgnininku Linu Būda. Šis kvartetas jam padėjo 1992-aisiais pelnyti Birštono festivalio Didįjį prizą.
Menininkas bendradarbiavo su visais garsiausiais Lietuvos džiazo kūrėjais, ne vienam kolegų padėjo surasti savo kelią, įsitvirtinti šalies džiazo scenoje. Jis gastroliavo Suomijoje, Vokietijoje, Švedijoje, Ispanijoje bei kitose šalyse.
2007 metais Skirmanto Sasnausko nuopelnai Lietuvos džiazui įvertinti festivalio „Vilnius Jazz” apdovanojimu.
Domas Aleksa – vienas talentingiausių jaunosios kartos bosininkų ir džiazo kūrėjų, ne vieno mūsų šalies ir užsienio džiazo konkursų laureatas.
Jis pradėjo groti bosu dar muzikos mokyloje studijuodamas klasikinę violončelę, o kolegijoje pasirinko boso klasę.
Savo pirmąją grupę Domas subūrė dar būdamas 15-kos. Iš pradžių jis daugiausiai reiškėsi klubinės muzikos scenoje, pagarsėjo kaip grupių „Brassbastardz“, „Skamp“, „Guerila Jazz.lt“, „A.I.R.“, „Goovy Taxi“ bosininkas. 2004-aisiais muzikantas subūrė savo grupę “D‘Orange“, išleido su ja du autorinius albumus.
Su įvairiais popkolektyvais Domas „apšildė“ daug tarptautinių žvaigždžių, tarp jų – „Black Eyed Peas“, Simply Red, Macy Gray, Avril Lavigne, o su grupe „D’Orange“ – „Incognito“, „Poogie Bell Band“, „Roy Ayers Band“.
2012 metais Domas Aleksa įsiliejo į Dainiaus Pulausko grupę, su ja pasirodė daugybėje prestižinių tarptautinių džiazo festivalių, tarp jų – Londono, Otavos, Tokijo, svarbiausiuose Afrikos, Kinijos, Indijos. Domo bosas skamba daugiau kaip 30 įvairių muzikos stilių albumų.
Linas Būda vadinamas legendiniu Lietuvos roko ir metalo scenos atstovu, tačiau bene labiausiai yra išgarsėjęs kaip džiazo perkusijos meistras. Nuo 1994 metų jis yra nuolatinis Dainiaus Pulausko grupių narys, pasirodė su jomis 120 džiazo festivalių įvairuose pasaulio žemynuose. Būgnininkas nuolat dalyvauja televizijos projektuose, groja legendinėje roko grupėje „Antis“.
Perkusininkas ir kompozitorius Arkadijus Gotesmanas yra vienas išradingiausių ir produktyviausių Lietuvos džiazo kūrėjų.
Džiazo scenoje debiutavęs 9-ajame dešimtmetyje jis bendradarbiavo su daugybe įvairių krypčių muzikantų, tarp jų – Rolandu Dahindenu, Vladimiru Volkovu, Viačeslavu Gaivoronskiu, Arkadijumi Šilkloperiu, Julianu Josephu, Johnu Zornu, Jacku Sironu, Franku Londonu, Anthony Colemanu, Charlesu Gayle’u, Timu Daisy, Joey Baronu, Barry Guy, Dominicu Duvaliu, Dave‘u Douglasu, Albertu Begeru, Martinu Küchenu.
Arkadijus Gotesmanas yra ilgametis Viačeslavo Ganelino, Petro Vyšniausko, Vladimiro Tarasovo, Liudo Mockūno, Dainiaus Pulausko, Tomo Kutavičiaus partneris. Jis muzikuoja Vilniaus džiazo orkestre, trio „ACCOsax Freeminded“ , taip pat su Juozu Kuraičiu ir Eugenijumi Kanevičiumi, rengia projektus su klavišininku Dmitrijum Golovanovu ir poetu Rolandu Rastausku.
Arkadijus kuria ir įrašinėja muziką teatrui, atlieka ją spektakliuose – bendradarbiauja su Lietuvos nacionaliniu dramos teatru, „Meno fortu“, Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatru. 2010-aisiais jis pakvietė publiką į savo pirmąjį autorinį monospektaklį „Dievo žmogaus istorija” (režisierius Adolfas Večerskis), 2012 metais pristatė autorinį projektą „Perkusiniai atvirukai“, parengtą kartu su vaizduojamojo meno kūrėjais Linu Liandzbergiu ir Artūru Valiauga.
Pernai perkusininkas garsino nebylias amerikiečių komedijas kartu su žinomais Lietuvos, JAV, Estijos, Ukrainos ir Švedijos improvizuotojais cikle „Nebylaus kino muzika“, kuris apkeliavo daugelį Lietuvos miestų.
Menininkas groja ne tik džiazą, bet ir naujausią akademinę muziką, rašo scenarijus muzikiniams performansams ir instaliacijoms, rengia projektus su šokėjais. Jis taip pat yra Vilniaus klezmerių orkestro įkūrėjas ir narys, klezmerių muzikos festivalio rengėjas.
_____________________________________________________________________________
DAINIUS PULAUSKAS GROUP – 20
Dainius Pulauskas – p, synth
Valerijus Ramoška – tp, flgh
Liutauras Janušaitis – ts
Vytautas Labutis – ss, as, bcl.
Rimantas Brazaitis – ts
Skirmantas Sasnauskas – tb, bagpipes
Domas Aleksa – b
Linas Būda – dr
Arkady Gotesman – perc
20 years ago Birštonas Jazz hosted the debut of Dainius Pulauskas Quintet. It was the keyboardist’s first jazz group. Before long it grew into the Sextet, which became one of the leading and most widely internationally recognised Lithuanian jazz collectives. In 2001, the Sextet was the first jazz ensemble to receive Gold Disc awarded to the best musician of the year by the Lithuanian Musicians’ Union. In 2004, the Lithuanian Institute presented the ensemble with LT tapatybė (LT Identity) award for promulgation of Lithuanian jazz.
Since 2004, the Dainius Pulauskas Group (DPG) has become an umbrella-title for various jazz formations, performing exclusively his music. DPG has represented Lithuania in more than 120 jazz festivals in 30 countries, four continents. DPG was the first Lithuanian group to enter the concert stages of Malaysia, Indonesia, Republic of South Africa, Egypt, Ethiopia; it made nine tours of Asia, three of which in China and two in India. It brought the jazz aficionados to their knees in the prestigious festivals in Ottawa, London and Tokyo.
The Best of 20 Years, their latest 9th album, documents the highlights of Dainius Pulauskas’ company.
On the occasion of the jubilee, Dainius is bringing to Birštonas Jazz the suite from DPG’s best compositions and featuring the founding members of his Sextet – Vytautas Labutis, Rimantas Brazaitis and Arkady Gotesman as well as Skirmantas Sasnauskas, the past stage partner.
Today the DPG’s line-up includes three founding members: Dainius Pulauskas, Valerijus Ramoška and Linas Būda.
Keyboardist, composer, arranger and group leader Dainius Pulauskas is one of the most productive and active Lithuanian jazz masters. His music can be heard on 16 personal CDs, two personal DVDs, and 9 jazz collections.
He excels in combining acoustic and electronic timbres, striking colour palette and improvisation. “Pulauskas is without a doubt, one of the most interesting composers at the fusion end of European jazz. His group deserves to be placed at the forefront of progressive European jazz-fusion”, wrote Allaboutjazz.com.
He started his musical career in Oktava vocal-instrumental ensemble. Its late leader Mindaugas Tamošiūnas encouraged him to try his hand in jazz. Hitherto he only composed pop songs that are documented in two pop song albums.
Before forming his own group, Dainius played jazz in Skirmantas Sasnauskas Quartet, which earned Birštonas Jazz Grand Prix in 1992.
Today Pulauskas is at ease with Big Bands and orchestras, as well as large-scale jazz compositions. The previous Birštonas Jazz presented the world premiere of Pro et Contra, his opus for Kaunas Big Band and DPG. Several years ago the keyboardist, his group and invited guests introduced an impressive suite Jazz Around the World. He has also contributed jazz suite for DPG and symphony orchestra.
Lithuanian choirs regularly perform Pulauskas’ works and arrangements in the Lithuanian Song Festival. He also composes music for theatre, arranges for and appears in TV projects.
The keyboardist works with jazz and folk musicians, as well as academic music performers: he has recorded CDs with Sutaras folk band, Čiurlionis Quartet, and singer Veronika Povilionienė.
In international projects Pulauskas has teamed up with musicians from the USA, France, Israel, Japan, South Korea, Philippines, Italy, Finland, Germany and Russia; appeared and recorded a CD with Baltic Jazz Trio involving Toivo Untu, an acclaimed Estonian jazzman, and Māris Briežkalns, a Latvian jazz virtuoso.
The keyboardist has given solo appearances in international piano festivals in Liepaja and Prague, as well as the Lithuanian National Philharmonic Hall.
He has earned a number of awards: Bravo (1999) as the best Lithuanian jazz musician; Grand Prix for the best arrangement of Yesterday by Lennon and McCartney at the International Competition Yesterday Pärnu’99 (Estonia); Grand Prix at the Birštonas Jazz Festival (2000), Vilnius Jazz award for contributions to Lithuanian jazz (2010).
Valerijus Ramoška – is a recipient of Birštonas Jazz’s Grand Prix 2014. He regularly participates in this festival with various collectives. He is a member of Kaunas Big Band and DPG. With the latter he performed in more than 120 festivals, toured 30 countries. He also plays as a soloist with the leading Lithuanian big bands, performs in various chamber formations, takes part in the LRT group’s projects and contemporary academic music events.
Valerijus has collaborated with all of Lithuanian jazz coryphées including Vladimir Chekasin, Vladimir Tarasov, Liudas Mockūnas, Petras Vyšniauskas, Vytautas Labutis, Skirmantas Sasnauskas, Leonid Shinkarenko and Egidijus Buožis as well as singer Rūta Ščiogolevaitė and the Lithuanian Chamber Orchestra.
Saxophonist and composer Liutauras Janušaitis is the first Lithuanian to graduate from Berkelee College of Music in Boston, the American jazz smithy (2011). Before that the musician has studied the jazz saxophone at the Lithuanian Academy of Music and Theatre.
Liutauras has appeared with many Lithuanian jazz, funk and pop music groups including UAB Music, Groovy Taxi, Saulės kliošas, A.I.R.,Skamp, InCulto, D’Orange; also arranged for them.
The saxophonist also appeared with academic musicians – Collegium Quartet and the Lithuanian State Symphony Orchestra. He was among the founders of the first salsa orchestra in Lithuania; formed groups Resound, Certain Case and LJ Electrobop Trio. With various collectives Janušaitis took part in Vilnius, Kaunas, Birštonas and other jazz and contemporary music festivals, performed in Western Europe, Baltic States, Russia, Japan and the USA.
In autumn 2013, he joined Dainius Pulauskas Group (DPG), with it participated in Ottawa, London and main jazz festivals of Africa, India, China, Japan and the Ukraine, toured in Slovakia and Turkey. The saxophonist also works with other collectives, regularly collaborates with Japanese and Scandinavian musicians with whom he recorded several albums.
Since 2012, he has conducted Kaunas Big Band. The same year he led this collective in Birštonas Jazz and two years later at the festival he premiered Dainius Pulauskas’Pro at Contra for DPG and Kaunas Big Band.
Multi-instrumentalist, composer and pedagogue Vytautas Labutis is one of the key figures on Lithuanian jazz scene.
Labutis was instrumental in a number of leading Lithuanian jazz ensembles including Džiazo nublokšti Quintet, Shinkarenko’s Jazz 4, DPG, Vilnius Jazz Quartet and Lithuanian Jazz Trio among others.
He is at home in both small-scale and monumental jazz forms. Expertly combining diverse music styles and expression means he composes for large ensembles.
Labutis has appeared in various projects including Vladimir Tarasov’s Lithuanian Art Orchestra and Lithuanian Young Composers Orchestra, as well as international ones such as JazzBaltica Ensemble, Octet Ost, East-West Vapirov Project, New European Saxophone Quartet and Moscow Composers Orchestra. With diverse ensembles he has performed all around Europe, toured in Asia, the USA and Australia, recorded over 50 CDs.
Besides jazz the saxophonist performs contemporary academic music, takes part in artistic performances, writes music for film and theatre, and contributes to upbringing of new jazz generation in Balys Dvarionas Music School. His disciples earn awards in national and international competitions.
Saxophonist Rimantas Brazaitis started performing jazz in late Romualdas Grabštas’ Kaunas Radio Studio Jazz Ensemble; a number of years he was a member of Kaunas Big Band.
He met Pulauskas in Oktava vocal-instrumental ensemble. The saxophonist took part in a number of Pulauskas’ projects, toured with his groups. Currently, he collaborates with other jazz masters, appears in TV projects.
A multi-instrumentalist and vocalist Skirmantas Sasnauskas is a regular participant of Birštonas Jazz. On this stage he introduced a number of projects designed together with his stage and life partner vocalist Vita Rusaitytė. The musician regularly appears with his associate pianist Arūnas Šlaustas.
Sasnauskas’ creative horizons range from contemporary academic and Lithuanian folk music to ethno-jazz, radical free and Brazilian music. Educated as a trombonist at the Lithuanian Academy of Music and Theatre, he is also known as jazz vocalist, music arranger and leader of big bands.
Sasnauskas took part in projects of Ex tempore contemporary music ensemble, collaborated with Vladimir Chekasin’s Big Band and Danielius Praspaliauskis’ Dixieland, was the leader and soloist of Kaunas Big Band, worked with LRT jazz orchestra. In addition, he has collaborated with Vladimir Tarasov’s The Lithuanian Art Orchestra and Šiauliai Big Band.
The musician is one of the leading personalities on Lithuanian folk jazz scene. Not only he is a trombone expert, but also a skilled performer on folk instruments – bagpipe, goat-horn, reed and kanklės. In 1988, Sasnauskas was awarded a special prize in Birštonas Jazz for an imaginative treatment of folklore.
Teaming up with keyboardist Dainius Pulauskas, bassist Vladislav Borkovski and drummer Linas Būda, Sasnauskas has creatively expanded his unique style merging jazz, folklore and avant-garde expression means. As a member of this quartet Sasnauskas garnered Grand Prix in Birštonas Jazz in 1992.
The musician has collaborated with majority of Lithuanian jazz luminaries, and has ushered many a young colleague into Lithuanian jazz scene. He has toured in Finland, Germany, Sweden and Spain among other countries.
In 2007, for his contributions to Lithuanian jazz Sasnauskas was decorated with Vilnius Jazz Festival award.
Domas Aleksa – is one of the most promising bassists and jazzmen of younger generation, winner of a number of national and international jazz competitions.
He started playing the bass while still in music school, and after graduating from classical cello he enrolled in the Vilnius College to further study bass.
He formed his first group at the age of 15. In the beginning Domas was mostly active on club music scene, made his name as a bassist of Brassbastardz, Skamp, Guerila Jazz.lt, A.I.R. and Groovy Taxi. In 2004, he formed his own group D’Orange with which he also recorded two albums.
Together with various pop bands Domas has supported many international superstars, such as Black Eyed Peas, Simply Red, Macy Gray, Avril Lavigne and more. With his own band, D’Orange, he has warmed-up Incognito, Poogie Bell Band and Roy Ayers Band.
In 2012, Domas joined Dainius Pulauskas Group with which he appeared in a number of prestigious international jazz festivals, including London, Ottawa and Tokyo, as well as major festivals in Africa, China and India. His bass is heard in more than 30 albums of various styles of music.
Linas Būda – a seasoned Lithuanian rock and metal drummer, is, perhaps, better known as the master of jazz percussion. Since 1994, he has been a member of Pulauskas’ groups with which he has appeared in 120 jazz festivals in different continents. He also works with the LRT group and Antis, the legendary rock group.
Arkady Gotesman is one of the most resourceful and versatile Lithuanian percussionists and composers.
Gotesman made his jazz debut in the 80s, later collaborated with exponents of various trends including Roland Dahinden, Vladimir Volkov, Vyacheslav Gaivoronsky, Arkady Shilkloper, Julian Joseph, John Zorn, Jack Siron, Frank London, Anthony Coleman, Charles Gayle, Tim Daisy, Joey Baron, Barry Guy, Dominic Duval, Dave Douglas, Albert Beger and Martin Küchen.
For many years the percussionist has been working with Vyacheslav Ganelin, Petras Vyšniauskas, Vladimir Tarasov, Liudas Mockūnas, Dainius Pulauskas and Tomas Kutavičius. He also collaborates with Vilnius Jazz Orchestra and ACCOsax Freeminded trio; has presented original projects with Juozas Kuraitis, Eugenijus Kanevičius and many other improvisers, as well as keyboardist Dmitrij Golovanov and poet Rolandas Rastauskas.
He composes, records and performs music for theatre – collaborates with the Lithuanian National Drama Theatre, Meno fortas, Juozas Miltinis Drama Theatre in Panevėžys. In 2010, he invited to his first one-man show The Story of God’s Man (director Adolfas Večerskis), in 2012 together with visual artists Linas Liandzbergis and Artūras Valiauga he presented a project Percussion Postcards.
Last year as a taper of American comedies the percussionist collaborated with other Lithuanian, American, Estonian, Ukrainian and Swedish improvisers in Music for Silent Film cycle, the project that has travelled Lithuania.
Gotesman plays not only jazz, but also contemporary academic music; composes scenarios for musical performances and installations, collaborates with dancers. He is a founder and member of Vilnius Klezmer Orchestra, organises the Klezmer Music Festival.