LT EN RU

BALTIC JAZZ TRIO

BALTIC JAZZ TRIO

(Lietuva – Estija – Latvija)

 

 

 

Dainius Pulauskas – keyb

Toivo Unt – db

Maris Briezkalns – dr

 

Šis iškilių Lietuvos, Estijos ir Latvijos džiazo muzikantų trio debiutavo 2008 metais Paryžiuje, Baltijos šalių kultūros savaitėje, ir jau netrukus išleido savo pirmąją kompaktinę plokštelę „Baltic Saga“. 

Nuo tada trio surengė dešimtis koncertų Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje, pasirodė „Vilnius Jazz“, „Jazzkaar“ (Talinas), Mustjalos (Saremų salos), Šlėzvigo Holšteino (Berlynas) festivaliuose, Hagoje (Olandija).

Šiemet ansamblis pristato savo antrąjį albumą „Centenary“, į kurį įrašė, be Dainiaus Pulausko  kūrybos, žymių Lietuvos, Latvijos ir Estijos kompozitorių –  Mikalojaus Konstantino Čiurlionio, Arvo Pärto, Peterio Vasko, Raimondo Paulo muzikos aranžuotes, sukurtas visų trijų muzikantų.

Albumą Baltijos valstybių šimtmečio proga ansamblis pristatys ne tik Birštono scenoje ir Baltijos valstybėse, bet taip pat Otavos džiazo festivalyje Kanadoje, Šveicarijoje, kitose šalyse.

Trio atliekamoje muzikoje juntamas baltiškas koloritas, savitai naudojami folkloro elementai, būdinga šiems kraštams ritmika ir kartu stengiamasi nenutolti nuo akustinio džiazo trio atlikimo standartų.

Dainius Pulauskas – vienas iškiliausių Lietuvos džiazo kūrėjų, meistriškas pianistas, klavišininkas, išskirtinis lyderis bei savitas kompozitorius. Būtent jo originalios kompozicijos tapo jo vadovaujamų kolektyvų sėkmės garantu. Jose elektroniniais ir akustiniais instrumentais kuriamos iškalbingos muzikinės erdvės, nuspalvintos šiaurietišku santūrumu ir romantizmu.

Maestro  kūryba įamžinta 16  autorinių albumų, dviejuose autoriniuose DVD, 9 džiazo rinkiniuose.

Dainius Pulauskas džiazo scenoje pasirodė 1990 metais su Skirmanto Sasnausko džiazo kvartetu, kuriam padėjo 1992-aisiais pelnyti Birštono festivalio Didįjį prizą.

1996-aisiais Birštono festivalyje debiutavo pirmoji Dainiaus Pulausko grupė – džiazo kvintetas, netrukus išaugęs į sekstetą, kuris tapo  vienu labiausiai žinomų pasaulyje lietuviško džiazo kolektyvų. 2001 metais sekstetas  pelnė Lietuvos muzikų sąjungos „Auksinį diską“, skiriamą geriausiems šalies metų muzikantams. 2004-aisiais jam buvo įteiktas Lietuvos instituto apdovanojimas „LT tapatybė“  už lietuvių džiazo populiarinimą pasaulyje.

Nuo 2004-ųjų visi Dainiaus Pulausko džiazo  kolektyvai, atliekantys išimtinai jo muziką, pradėti vadinti  „Dainius Pulauskas Group“ (DPG).  Jie dar plačiau išgarsino pasaulyje Lietuvą: apkeliauta jau daugiau kaip 120 džiazo festivalių 30 valstybių, keturiuose žemynuose. DPG  pirmoji iš Lietuvos  įžengė į  Malaizijos, Indonezijos, Pietų Afrikos Respublikos, Egipto, Etiopijos scenas. Grupei plojo prestižinių Otavos, Londono, Tokijo džiazo festivalių publika.

Nueitą kolektyvo kelią įamžino 9-asis jo albumas „The Best of 20 Years”, pristatantis geriausius visų laikų Dainiaus Pulausko grupės kūrinius.

Šiandien Dainiui Pulauskui paklūsta bigbendai ir orkestrai, didelės formos džiazo kūriniai. Jo kompozicijas ir aranžuotes atlieka Lietuvos chorai dainų šventėse. Jis kuria muziką teatrui, nuolat dalyvauja televizijos projektuose, aranžuoja jiems muziką.

Kūrėjas bendradarbiauja ne tik su džiazo atstovais, bet ir su liaudies bei akademinės muzikos atlikėjais: įrašė kompaktinius diskus su tautiška kapelija „Sutaras“, Čiurlionio kvartetu,  ne vieną – su dainininke Veronika Povilioniene.

Dainius dalyvavo bendruose tarptautiniuose projektuose su muzikantais iš JAV, Prancūzijos, Izraelio, Japonijos, Pietų Korėjos, Filipinų, Italijos, Suomijos, Vokietijos, Rusijos.

Klavišininkas yra surengęs solinių pasirodymų tarptautiniuose Liepojos ir Prahos džiazo pianistų festivaliuose, Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje. Jis apdovanotas „Bravo“ prizu (1999 m.) geriausiam metų Lietuvos džiazo muzikantui, tarptautinio „Yesterday“ konkurso Piarnu (Estija) Didžiuoju prizu (1999 m.) už geriausią J.Lennono ir P.McCartney dainos aranžuotę, Birštono džiazo festivalio Didžiuoju prizu (2000), „Vilnius Jazz“ apdovanojimu už nuopelnus Lietuvos džiazui (2010), du kartus nominuotas Lietuvos nacionalinei kultūros ir meno premijai.

Toivo Untas yra vienas geriausių Estijos kontrabosininkų, plačių interesų muzikas. Jis rengia tarptautinį „Nomme Jazz“ festivalį, yra kelių tarptautinių konkursų žiuri narys, pedagogas ir Estijos nacionalinio operos ir baleto teatro simfoninio orkestro artistas.

Kontrabosininkas koncertavo su daugeliu žinomų džiazo meistrų įvairių šalių festivaliuose, įgrojo daugiau kaip 30 kompaktinių diskų.

Maris Briezkalnis – vienas ryškiausių Latvijos džiazo veikėjų. Jis yra tarptautinio muzikos festivalio „Rigas Ritmi” bei tarptautinio džiazo konkurso „Sony Jazz Stage” meno vadovas, Latvijos radijo džiazo prodiuseris ir įrašų studijos vadovas.

Būgnininkas grojo su daugeliu džiazo įžymybių, tarp jų – Groveriu Washingtonu, Tedu Cursonu, Franku Fosteriu. Jis koncertavo Niujorko „Blue Note“ ir „Dizzy’s“, Londono „Ronnie Scott’s“ džiazo klubuose, Vašingtono „JFK Performing Art Center“, Venecijos džiazo festivalyje ir daugelyje kitų prestižinių džiazo scenų, įgrojo galybę kompaktinių plokštelių.

„Maris Briezkalnis įrodė, kad Latvijos džiazas yra ne tik geras ir gyvybingas, –  jis įkūnija kūrybinę energiją, kuri alsuoja humanizmo dvasia”, – rašo apie muziką „Half Note Records“.

 

 

 

 

 

Galintys ir norintys paremti festivalį, lėšas siųskite:

AB ,,Šiaulių bankas'' Birštono KAS

banko kodas 71816

sąsk. nr. LT 43 7181 6000 0014 4640

įm. kodas 190025748

AB ,,Šiaulių bankas'' Birštono KAS

banko kodas 71816

sąsk. nr. LT 43 7181 6000 0014 4640

įm. kodas 190025748

Kasoje galima atsiskaityti kortele. Dėl bilietų kreiptis

tel. 8 319 65546

el.p jazz@birstonokultura.lt

Visos teisės saugomos © 2025 www.birstonasjazz.lt
Meniu