LT EN RU

DAINIUS PULAUSKAS ACOUSTIC GROUP

Dainius Pulauskas –  p

Valerijus Ramoška –  tp, flhn

Liutauras Janušaitis –  ts, fl

Arman Isojan –  db

Augustas Baronasdr

Šia sudėtimi Dainiaus Pulausko grupė debiutavo 2018-ųjų „Vilnius Jazz“ festivalyje – akustinį kvintetą  lyderis subūrė specialiai tarptautiniam tarpdisciplininiam projektui „The 3 Sounds of Komeda” („Trys Komedos garsai“), skirtam kultinio lenkų džiazo kūrėjo, pianisto ir kino kompozitoriaus Krzysztofo Komedos atminimui.

Naują iniciatyvą Dainius aiškino noru sugrįžti prie tradiciškesnio skambesio, išplėtotų improvizacijų, pasimėgauti ansamblio darna. Šioje grupėje nėra elektroninių instrumentų: sintezatorius pakeitė fortepijonas, bosinę gitarą – kontrabosas. „Kiekvienas muzikantas čia gali atsiskleisti kaip individualybė, pademonstruoti savo meistriškumą ir fantaziją“, – aiškino grupės lyderis.

Iš tiesų: kvintetas sužavėjo klausytojus improvizacijų polėkiu, virtuoziškumu ir vaizduote, interpretuodamas lenkų džiazo genijaus kūrybą. Kelias K.Komedos kompozicijas išgirsime ir dabar naujoje spalvingoje bei emocingoje D.Pulausko akustinės grupės programoje greta specialiai Birštonui sukurtų Dainiaus kompozicijų.

Ko tik neišbandė savo kūryboje vienas iškiliausių mūsų džiazo meistrų –  klavišininkas, kompozitorius, grupių lyderis Dainius Pulauskas. Jo darbų paletė – nuo akustinio solo iki simfoninio džiazo ir bigbendo kompozicijų. Improvizuota su įvairiausių sudėčių ansambliais, chorais ir net su paukščiais.

Dainius kuria muziką dideliems ir kameriniams ansambliams, teatrui ir filmams, dainų šventėms, nuolat dalyvauja televizijos projektuose, aranžuoja jiems muziką.  Nacionalinis Estijos operos ir baleto teatras yra pastatęs šiuolaikinį baletą pagal originalias D.Pulausko  kompozicijas. Be to, muzikas atstovavo Lietuvai daugiataučiame autorių kolektyve kuriant Europos džiazo tinklo (EJN) himną. Jo muzika skambėjo „Euroradijo“ džiazo orkestro koncerto tiesioginėje transliacijoje Europos šalims iš Rygos.

Būtent originalios Dainiaus kompozicijos tapo jo vadovaujamų kolektyvų sėkmės garantu. 1996-aisiais Birštono festivalyje debiutavo pirmoji D.Pulausko grupė – džiazo kvintetas, netrukus išaugęs į sekstetą, kuris tapo  vienu labiausiai žinomų pasaulyje lietuviško džiazo kolektyvų. 2001 metais sekstetas  pelnė Lietuvos muzikų sąjungos „Auksinį diską“, skiriamą geriausiems šalies metų muzikantams. 2004-aisiais jam buvo įteiktas Lietuvos instituto apdovanojimas „LT tapatybė“  už lietuvių džiazo populiarinimą pasaulyje.

Nuo 2004-ųjų visi Dainiaus Pulausko džiazo  kolektyvai, atliekantys išimtinai jo muziką, pradėti vadinti  „Dainius Pulauskas Group“ (DPG).  Jie dar plačiau išgarsino pasaulyje Lietuvą: apkeliauta daugiau kaip 150 festivalių 35 valstybėse, keturiuose žemynuose.

DPG  pirmoji iš Lietuvos  įžengė į  Malaizijos, Indonezijos, Pietų Afrikos Respublikos, Egipto, Etiopijos, Pietų Korėjos  scenas. Grupei plojo prestižinių Otavos, Londono, Tokijo, Vašingtono džiazo festivalių publika. 2019 metų pabaigoje DPG jau trečią kartą leidosi į dideles gastroles po Indiją, kur yra išbandžiusi jau beveik visas svarbiausias džiazo scenas.

Nueitą kolektyvo kelią įamžino 9-asis jo albumas „The Best of 20 Years”, pristatantis geriausius visų laikų Dainiaus Pulausko grupės kūrinius. Maestro  kūryba įamžinta net 19-koje autorinių albumų, dviejuose autoriniuose DVD, 9 džiazo rinkiniuose.

Jo kompozicijos įtrauktos į Baltijos šalių klasikinės muzikos grandų plokštelę „Centenary“, kurią atlikėjas įgrojo su Estijos ir Latvijos džiazo korifėjais Toivo Untu ir Mariu Briezkalniu, pristatė Kanados (Ottawa Jazz Festival), Estijos, Latvijos ir Lietuvos festivaliuose. O naujausią autorinį albumą Dainius įrašė su „Amber“ styginių kvartetu, jame – originalios kūrybos bei aranžuoti šokiai.

2020 metais D.Pulauskas subūrė ir akustinį trio, su kuriuo jau spėjo išleisti debiutinį albumą „DAA“, pristatytą „Vilnius Jazz’ 2020” festivalyje.

Kūrėjas bendradarbiauja ne tik su džiazo atstovais, bet ir su liaudies bei akademinės muzikos atlikėjais. Jis yra surengęs solinių pasirodymų tarptautiniuose Liepojos ir Prahos džiazo pianistų festivaliuose, Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje.

Menininkas yra apdovanotas „Bravo“ prizu (1999 m.) geriausiam metų Lietuvos džiazo muzikantui, tarptautinio „Yesterday“ konkurso Piarnu (Estija) Didžiuoju prizu (1999 m.) už geriausią J.Lennono ir P.McCartney dainos aranžuotę, Birštono džiazo festivalio, „Vilnius Jazz“ ir „Kaunas Jazz“ apdovanojimais už nuopelnus Lietuvos džiazui, du kartus nominuotas Lietuvos nacionalinei kultūros ir meno premijai. 2021 metais D.Pulausko nuopelnai Lietuvos kultūrai įvertinti Vyriausybės kultūros ir meno premija.

Valerijus Ramoška – vienas labiausiai vertinamų Lietuvos džiazo trimitininkų, Birštono festivalio Didžiojo prizo laimėtojas (2014), nuolatinis Dainiaus Pulausko grupių narys. Su šia grupe Valerijus grojo daugiau kaip 150 festivalių, aplankė per 30 pasaulio valstybių.

Jis taip pat groja Jievaro Jasinskio kolektyvuose „Reinless“ ir „Lithuanian JJazz Ensemble“, pasirodo kaip solistas su šalies bigbendais, muzikuoja įvairių sudėčių kameriniuose ansambliuose, dalyvauja televizijos projektuose. Jo trimitas skamba ir šiuolaikinės akademinės muzikos scenoje. Daug laiko Valerijus skiria pedagoginei veiklai.

Kompozitorius, aranžuotojas, elektroninės muzikos prodiuseris, multiinstrumentininkas Liutauras Janušaitis Lietuvoje labiausiai žinomas kaip džiazo saksofonininkas, pirmasis iš lietuvių baigęs prestižinį Berklio muzikos koledžą Bostone (JAV). Su šio koledžo bendramoksliais iš Japonijos ir Pietų Korėjos jis iki šiol groja kvartete „Boylston Jazz Quartet“.

Liutauras jau daugiau kaip dešimtmetį kuria su daugeliu Lietuvos džiazo, fanko ir popmuzikos atlikėjų bei grupių, kasmet koncertuoja kaip įvairių muzikos projektų dalyvis Europos šalyse, JAV, Kanadoje, Pietų Korėjoje bei Japonijoje.

Nuo 2013-ųjų atlikėjas yra Dainiaus Pulausko grupės narys, dalyvavo su ja Otavos,  Londono, svarbiausiuose Afrikos, Indijos, Kinijos, Japonijos, Ukrainos džiazo festivaliuose, pasirodė kituose kraštuose. Jis taip pat groja Jievaro Jasinskio grupėje „Reinless”, o 2012-2017 metais buvo Kauno bigbendo dirigentas, vėliau tapo vienu iš džiazo orkestro „Lithuanian JJazz Ensemble” įkūrėjų.

Nuo 2005 m. atlikėjas dalyvauja visuose Lietuvos džiazo festivaliuose. Jis kuria  ir aranžuoja ne tik džiazo, bet ir kamerinę muziką, prodiusuoja elektroninės ir eksperimentinės muzikos projektus. Jo daina „Amžinai“ laimėjo antrą vietą radijo lietuviškos dainos konkurse.

Be Lietuvoje įrašytos kūrybos, Liutauras, kaip kviestinis atlikėjas, įgrojo per dešimt albumų Japonijoje, Pietų Korėjoje, Brazilijoje, Ispanijoje ir Jungtinėse Valstijose. 2017 metais pasirodė puikaus įvertinimo sulaukęs jo solinis dvigubas albumas „Two Different Sides“ (CD ir LP formatu).

Kontrabosininkas Armanas Isojanas studijavo smuiko specialybę Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijoje, vėliau baigė kontraboso studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.

Profesionalią  karjerą jis pradėjo uostamiestyje – grojo Klaipėdos muzikiniame teatre, Jurgio Barakausko diksilende, Kęstučio Sovos kvintete. Muzikantas pasirodo įvairiuose projektuose, dalyvavo beveik visuose Lietuvos džiazo festivaliuose, taip pat  „Jazznica 2011” festivalyje Slovakijoje, tarptautiniame projekte „Divercities Grenoble 2012“ Prancūzijoje.

2013 metais Armanas  pelnė  specialų prizą „Vilnius Jazz Young Power“  konkurse kaip grupių „R.A.D.D.“ ir „Legentet“ bosininkas, o su „R.A.D.D.“ laimėjo pagrindinį konkurso prizą.

Augustas Baronas intensyviai koncertuoti pradėjo dar būdamas moksleivis – su  bigbendu „The Magic Time Orchestra“ jis grojo įvairiuose festivaliuose Lietuvoje, Latvijoje, Vokietijoje ir Švedijoje.

Baigęs bakalauro studijas Hagos karališkojoje konservatorijoje ir magistro studijas –  Amsterdamo konservatorijoje, atlikėjas grįžo su šeima į Lietuvą.

Čia jis koncertuoja su žinomais Lietuvos džiazo muzikantais Kęstučiu Vaiginiu, Dmitrijumi Golovanovu, Veronika Čičinskaite-Golovanova, Leonardu Pilkausku, Domu Aleksa, Dominyku Vyšniausku ir kitais, o užsienyje dažnai pasirodo su italų saksofonininko Claudio Jr De Rosa tarptautiniu džiazo kvartetu. Su šiuo kolektyvu grojo „Nord See Jazz“, Umbrijos ir kitose prestižinėse Europos džiazo scenose.

Galintys ir norintys paremti festivalį, lėšas siųskite:

AB ,,Šiaulių bankas'' Birštono KAS

banko kodas 71816

sąsk. nr. LT 43 7181 6000 0014 4640

įm. kodas 190025748

AB ,,Šiaulių bankas'' Birštono KAS

banko kodas 71816

sąsk. nr. LT 43 7181 6000 0014 4640

įm. kodas 190025748

Kasoje galima atsiskaityti kortele. Dėl bilietų kreiptis

tel. 8 319 65546

el.p jazz@birstonokultura.lt

Visos teisės saugomos © 2025 www.birstonasjazz.lt
Meniu