VILNIAUS DŽIAZO ORKESTRAS (VAD. R.RANČYS) IR NEDA
Pajėgiausi įvairių kartų Vilniaus džiazo muzikantai į orkestrą susibūrė tik praėjusį mėnesį. Postūmiu įgyvendinti šią seniai Remigijaus Rančio brandintą idėją tapo Birštono festivalis.
“Norime gaivinti bigbendo tradicijas sostinėje ir kartu – savo profesinius įgūdžius”, – kalbėjo apie naujo orkestro tikslus jo įkūrėjas. Mat daugelis šio kolektyvo narių po studijų pasinėrė į pedagoginę veiklą, tačiau jie jaučia poreikį kuo plačiau reikštis ir koncertų scenose.
R.Rančį su jo suburto kolektyvo nariais jau yra suvedę įvairūs projektai. Šį sykį Remigijus, pasitelkęs visą būrį puikių muzikantų, savo kolegų, parengė džiazo vokalistei Nedai Malūnavičiūtei aranžuotų kūrinių programą. Joje – R.Rančio sukurtos klasikinio bei šiuolaikinio džiazo standartų ir braziliškos muzikos aranžuotės.
Remigijus Rančys – studijuoja Lietuvos muzikos ir teatro akademijos magistrantūroje fleitą ir pedagogiką. Prieš tai jis baigė saksofono studijas Danijos Den Rytmiske Hojskole, Amsterdamo konservatorijoje bei LMTA. Atlikėjas taip pat groja klavišiniais bei perkusiniais instrumentais, kuria ir aranžuoja muziką.
Remigijus reiškiasi įvairiuose muzikos žanruose. Jis koncertavo Danijoje su Den Rytmiske Hojskole Band, pagrindinėse Ispanijos miestų scenose – su Glenn Miller Blue Paradisebigbendu, Olandijos festivaliuose ir klubuose – su Amsterdamo konservatorijos bigbendu. Nuo 2009 metų jis yra Šiaulių miesto bigbendo meno vadovo asistentas.
Muzikantas dalyvavo grupių InCulto, Pieno lazeriai, 2Good, diksilendo Green Bridge Band programose, edukaciniuose projektuose vaikams. Su įvairiais kolektyvais, be minėtų šalių, jis pasirodė festivaliuose Lietuvoje, Latvijoje, Baltarusijoje, Ukrainoje, Švedijoje.
Lietuvos džiazo primadona, fleitininkė ir vokalistė Neda Malūnavičiūtė džiazo karjerą pradėjo Birštono festivalyje. Ji debiutavo šioje scenoje 1988 metais su Vladimiro Čekasino vadovaujamu B.Dvariono muzikos mokyklos moksleivių ansambliu.
Vėliau Neda kilo į Birštono sceną su Didįjį festivalio prizą pelniusiu Artūro Anusausko kvintetu, ansambliu Džiazo nublokšti, Vilniaus džiazo kvartetu, Dainiaus Pulausko džiazo sekstetu, kitais kolektyvais.
Dainininkė improvizavo beveik su visais Lietuvos džiazo meistrais, dalyvavo Vytauto Labučio okteto, daugelyje Leonido Šinkarenkos kvarteto Jazz 4, Kauno bigbendo programų. Be Nedos neapsiėjo nė vienas šalies džiazo festivalis. Su įvairiais kolektyvais ji koncertavo Suomijoje, Lenkijoje, Rusijoje, Estijoje, JAV.
1994 metais N.Malūnavičiūtė laimėjo tarptautinio vokalistų konkurso Bialystoke (Lenkija) Grand Prix, 1997-aisiais – Bravo apdovanojimą už albumą Laikas prisiminti, 1999 metais su D.Pulausko sekstetu pelnė Grand Prix už įdomiausią J.Lennono ir P.McCartney dainos interpretaciją tarptautiniame Yesterday konkurse Piarnu (Estija).
Solistė taip pat bendradarbiavo su rusų pianistu Daniilu Krameriu, estų saksofonininko Raivo Tafenau kvartetu, dalyvavo vokiečių pianisto Berndo Homanno ir Baltarusijos bigbendo, vadovaujamo Michailo Finbergo, projektuose.
Nuo 2006 metų Neda nuolat koncertuoja su dainuojamosios poezijos trio Meilės trikampis atlikdama jai sukurtas ir savo pačios dainas. Ji taip pat reiškiasi improvizacinės muzikos projekte Exlex, kurį sumanė kartu su perkusininku Tomu Dobrovolskiu, o prisijungus saksofonininkui Vytautui Labučiui tęsia jau trise.
Tarp naujausių atlikėjos darbų – duetai su pianistu A.Anuskausku bei trio programos, rengiamos su A.Anuskausku ir V.Labučiu.
Pastaraisiais metais su ansambliu Džiazo nublokšti, trio Exlex ir A.Anusausku Neda pasirodė Rusijoje, Latvijoje ir Belgijoje.