HUNTER – PASHKEVICH – DI BENEDETTO WIND COLLECTIVE
(JAV – Latvija – Italija – Lietuva)
Jason Hunter – tp
Deniss Pashkevich – sax
Beppe Di Benedetto – tb
Neff Irizarry – g
Atis Andersons – p
Reinis Ozoliņš – db
Arkady Gotesman – dr
„The Wind Collective“ įkūrė italas Beppe Di Benedetto, latvis Denisas Pashkevichius ir amerikietis Jasonas Hunteris savo kūrybinėms ambicijoms patenkinti, originalia muzika perteikti savo kūrybos braižą bei atstovaujamų šalių garsovaizdį. Kolektyvo ritmo grupė yra kintamos sudėties.
Grupė savita sudėtimi tarsi tęsia senąsias džiazo tradicijas: trys lyderiaujantys variniai pučiamieji suteikia jos muzikai energetinį užtaisą, perteikia plačią nuotaikų skalę. Kolektyvas atlieka tik originalias lyderių kompozicijas. Tai modernusis džiazas, atspindintis autorių individualų braižą.
„The Wind Collective“ sutraukia publiką į kur kas didesnes koncertų erdves negu Birštono kultūros centro salė.
Trimitininkas, kompozitorius ir aranžuotojas Jasonas Hunteris yra kilęs iš Los Andželo Kalifornijoje (JAV), o šiuo metu gyvena ir kuria Europoje. Jis mokėsi „Berklee College of Music“ pas džiazo korifėjus Marką Whitfieldą, Ralphą Petersoną ir Tigerį Okoshi, tapo laukiamu partneriu įvairios krypties džiazo projektuose.
Jasonas plačiai gastroliuoja ir kaip grupių lyderis. Savo kūryboje jis derina Vakarų pakrantės džiazo tradicijas ir šiuolaikiškus ieškojimus. Šio trimitininko sugebėjimai padėjo pelnyti estų vokalistei Sofijai Rubinai apdovanojimą už geriausią Estijoje 2015-ųjų džiazo albumą.
Saksofonininkas ir fleitistas Denisas Pashkevichius jau kelerius metus glaudžiai bendradarbiauja su Jasonu Hunteriu, jiedu koncertavo su Lietuvos ritmo grupe ir Vilniuje. Sunku būtų išvardyti visus šio atlikėjo talentus ir scenos partnerius. Denisas Pashkevichius pripažįstamas vienu veikliausių Baltijos kraštų džiazo kūrėjų ir įtakingiausiu per pastarąjį 20-metį Latvijos džiazo puoselėtoju.
Jis – ne tik virtuoziškas pūtikas, bet ir muzikos renginių bei televizijos šou prodiuseris, leidėjas, švietėjiškų projektų organizatorius, džiazo klubų steigėjas ir savininkas.
Deniso Paškevičiaus veiklos užmojį puikiai atspindėjo 2008 metais Birštono džiazo festivalyje surengtas jo grupės „Riga Groove Electro“ pasirodymas. Tai buvo lyderio inicijuoto gigantiško, apėmusio 11 Baltijos regiono šalių projekto „Balticness“ dalis. Praėjusiame Birštono džiazo festivalyje saksofonininkas pasirodė su Ukrainos, Danijos ir Lietuvos muzikantais.
Šis menininkas bendradarbiavo su daugybe žinomų Baltijos ir Skandinavijos šalių, Amerikos, Jungtinės Karalystės, Japonijos, Italijos, Vokietijos, Rusijos kūrėjų, tarp jų – Brianu Melvinu, Rio Kawasaky, Davidu Lyttle‘u, Benu Dowlingu, Tedu Cursonu, Karlu Martinu Almqvistu, Villu Veski, Jukka Eskola, Davidu Gološčiokinu, Viačeslavu Ganelinu, Dave‘u Kikoski.
Denisas Paškevičius pasirodė svarbiausiuose Baltijos ir Skandinavijos šalių džiazo forumuose, Honkonge, Lenkijoje, Vokietijoje, Izraelyje, Belgijoje, Rusijoje.
Jis yra privačios džiazo mokyklos savininkas, koncertų agentūros ir džiazo įrašų kompanijų „ZePirats“, „Denissjazz“, „Pashkevich Management Group“, „Riga Room Records“ steigėjas.
Paties Deniso džiazo albumai nuolat patenka tarp šalies geriausių.
Trombonininkas, kompozitorius ir aranžuotojas Beppe Di Benedetto yra daugkartinis „JazzitAwards“ laimėtojas. Jo debiutinį albumą („See The Sky”) „All About Jazz“ įtraukė tarp 30 geriausių 2012-aisiais, o antrąjį („Another Point Of View”) – tarp geriausių 2015-aisiais.
Atlikėjas dalinosi scena su daugeliu įžymybių, tarp jų – Eumiru Deotado, Solomonu Burke, Bobu Mintzeriu, Paulu Anka, Mario Biondi, Dee Dee Bridgewater, Hengel Gualdi, Antonella Ruggero, Fabrizio Bosso, Lorenzo Tucci, Daniele Scannapieco, Claudio Filippini, Andrea Tofanelli, Michaelu Rosenu, Marku Harrisu.
Jis reiškėsi ir įvairiuose televizijos projektuose, daug metų buvo džiazo orkestro CB BAND dirigentas ir aranžuotojas.
Gitaristo ir kompozitoriaus Neffo Irizarry šeima yra kilusi iš Puerto Riko, o jis pats užaugo Virdžinijoje (JAV). Muzikas studijavo „Berklee College of Music“ Bostone pas tokias garsenybes kaip Steve‘as Khanas, Gary Burtonas, Dave‘as Samuelsas, Victoras Mendoza ir daugelis kitų. Tarp jo scenos partnerių buvo daugybė džiazo korifėjų: Eddie Hendersonas, Jimmy Haslipas, Lonnie Smithas, Seamusas Blake‘as, Joao Donato, Gene Perla – vos keli jų.
Gitaristas pasirodė prestižiniuose Baltijos ir Skandinavijos šalių festivaliuose, tarp jų – „Pori Jazz“, „Copenhagen Jazz“, „Kaunas Jazz“, „Saulkrasti Jazz“, „Jazzkaar“, Jungtinės Karalystės, Danijos, Norvegijos, Švedijos, Vokietijos, Izraelio, Rusijos džiazo klubuose.
Viena Neffo kompozicijų yra įtraukta į „European Real Book“ rinkinį. Jo kūryba taip patiko Jimmy Haslipui iš „Yellowjackets“, kad šis prodiusavo pirmąjį gitaristo albumą. Šiandien Neffo gitara skamba 13-koje albumų. Jis dėsto Helsinkio Pop ir džiazo muzikos konservatorijoje, veda meistriškumo kursus kitose Suomijos, Danijos, Latvijos, Rusijos mokyklose.
Latvijos džiazo elitui priskiriamas pianistas Atis Andersonas groja įvairiose Deniso Pashkevichiaus grupėse, reškiasi ir su savo kvartetu, kuriam priklauso saksofonininkas Tomas Rudzinskis, bosininkas Tomas Lipskis ir perkusininkas Janis Jaunalksnis. Su skirtingais ansambliais atlikėjas ne kartą lankėsi Lietuvoje.
Latvių bosininkas ir kompozitorius Reinis Ozolinis studijavo džiazą Latvijos muzikos akademijoje ir Vakarų Londono universitete. Lankstus atlikėjas groja įvairių stilių džiazą. Apie aukštą jauno muziko kvalifikaciją byloja ir Deniso Pashkevichiaus pasitikėjimas kviečiantis jį įvairiausiems projektams.
Viena svarbiausių bosininko grupių yra 2012-aisiais įkurta „Alaska Dreamers“. Ji išaugo iš Reinio Ozolinio ir būgnininko Rudolfo Dankfeldo dueto net į nonetą.
Perkusininkas ir kompozitorius Arkadijus Gotesmanas kaskart Birštone prisistato su naujais partneriais. Tai vienas išradingiausių ir produktyviausių Lietuvos džiazo kūrėjų. Jam pavyksta rasti naujų džiazo scenų periferijoje ir įtraukti į savo projektus pasaulines džiazo figūras.
Arkadijus improvizavo su daugybe įvairių krypčių muzikos korifėjų, tarp jų – Rolandu Dahindenu, Vladimiru Volkovu, Viačeslavu Gaivoronskiu, Arkadijumi Šilkloperiu, Julianu Josephu, Johnu Zornu, Jacku Sironu, Franku Londonu, Anthony Colemanu, Charlesu Gayle’u, Timu Daisy, Joey Baronu, Barry Guy, Dominicu Duvaliu, Dave‘u Douglasu, Albertu Begeru, Martinu Küchenu, Marku Tokaru, Warrenu Smithu, Andrew Lambu.
Lietuvoje stabilūs jo partneriai yra Viačeslavas Ganelinas, Petras Vyšniauskas, Vladimiras Tarasovas, Liudas Mockūnas, Dainius Pulauskas, Janas Maksimovičius, Dmitrijus Golovanovas, Tomas Kutavičius, Mindaugas Vadoklis ir daugelis kitų šalies džiazo meistrų. Perkusininkas muzikuoja Vilniaus džiazo orkestre, trio „ACCOsax Freeminded“ bei „Infiltrators“, kituose kolektyvuose.
Prieš tris dešimtmečius pradėjęs reikštis džiazo scenoje Arkadijus Gotesmanas stebina gerbėjus įdomiomis idėjomis, projektais su kitų sričių menininkais. Jis kuria ir įrašinėja muziką teatrui, atlieka ją spektakliuose, rašo scenarijus muzikiniams performansams ir instaliacijoms, rengia projektus su šokėjais, literatais, aktoriais ir vaizduojamojo meno kūrėjais, autorinius spektaklius. Dažnas perkusininko projektų dalyvis – poetas Rolandas Rastauskas, drauge įrašęs ir albumą „J.Brodsky in memoriam”.
Arkadijus yra vienas nebylių filmų garsinimo gyva muzika entuziastų, populiarinantis šio žanro renginius Lietuvoje su įvairių šalių muzikantais. Perkusininkas groja ne tik džiazą, bet ir naujausią akademinę muziką, yra pristatęs Osvaldo Balakausko, Anatolijaus Šenderovo, Zitos Bružaitės, Šarūno Nako ir kitų kompozitorių kūrinių pasaulines premjeras. Jis taip pat yra Vilniaus klezmerių orkestro įkūrėjas ir narys, klezmerių muzikos festivalio rengėjas, Šeduvos perkusijos festivalio meno vadovas ir teatro „Theatrum solius quadri” įkūrėjas.
2015 metais A.Gotesmanui buvo įteiktas „Vilnius Jazz“ prizas už nuopelnus Lietuvos džiazui.