LT EN RU

JONATHAN KREISBERG QUARTET

JONATHAN KREISBERG QUARTET

(JAV)

 

 

Jonathan Kreisberg – g

Martin Bejerano – p

Matt Clohesy – b

Colin Stranahan – dr

 

Per visą Birštono džiazo festivalio istoriją jo scenoje negrojo vien užsieniečių grupė, juolab tokio kalibro muzikantų kaip šis kvartetas. Jis vienija Niujorko džiazo elito atstovus, gastroliuojančius pasaulyje su džiazo legendomis, dėstančius prestižinėse džiazo mokyklose.

Niujorkiečiai panoro užsukti į Birštoną po savo koncerto Stokholme.

„Jis – aistringas, turintis didžią viziją ir pasiutusiai ištroškęs naujovių muzikas“, – taip Jonathaną Kreisbergą apibūdino garsusis Lonnie Smithas, su kuriuos gitaristas dažnai gastroliuoja.

Jonathanas muzikavo su daugybe scenos korifėjų, tarp jų – Lee Konitzu, Joe Locke‘u, Stefano Dibatista, Ari Hoenigu, Joelu Frahmu,  Donu Friedmanu, Gregu Tardy, Donaldu Edwardsu, o jo kolektyvuose grojo tokie žinomi artistai kaip Billas Stewartas, Larry Grenadier, Scottas Wendholtas.

Melodingas braižas ir novatoriškas mąstymas pelnė šiam gitaristui džiazo aistruolių simpatijas visame pasaulyje.

Gimęs Niujorke Jonathanas Kreisbergas vėliau persikėlė su tėvais į Majamį, kur lankė „New World School of the Arts“ ir dar paauglystėje pateko į žurnalų „Guitar Player“ bei  „DownBeat“ puslapius. Laimėjęs Majamio universiteto stipendiją, jis grojo šios mokyklos garsiajame koncertiniame bigbende, akompanavo jo gastrolėse Joe Hendersonui, Michaelui Breckeriui, Redui  Rodney.

Baigęs universitetą, Jonathanas nėrė į daugybę projektų – netgi grojo su maestro Michaelo Tilsono Thomaso diriguojamu Naujojo pasaulio simfoniniu orkestru ir progresyvaus roko grupe „Third Wish“. Majamyje susibūrė ir Jonathano Kreisbergo trio, surengęs kelis turus palei Rytų pakrantę.

Nutaręs grįžti gyventi į Niujorką, gitaristas atsigręžė į džiazo tradicijas. „Kuo giliau į jas pasineriu, tuo tikresnis jaučiuosi dėl ateities“, – aiškino muzikas.

Jonathanas yra išleisdęs aštuonis kompaktinius diskus kaip grupių lyderis, tarp jų – neseniai pasirodžiusį solinį albumą „One“ ir šio kvarteto „Wave upon wave“. Jis apkeliavo su įvairiomis grupėmis daugelį didžiųjų Amerikos ir Europos džiazo festivalių, nuolat koncertuoja Niujorko džiazo klubuose. Be to, gitaristas dėsto „Prince Claus“ konservatorijoje Olandijoje.

Martinas Bejerano yra kilęs iš Majamio, kur pradėjo savo profesinę karjerą dar mokykloje grodamas su simfoniniu orkestru George‘o Gershwino „Žydrąją rapsodiją“. „New World School of the Arts“ jis studijavo klasikinį ir džiazo fortepijoną, kompoziciją bei aranžuotę, po to įstojo į Majamio universitetą ir gavo jo stipendiją, tapo prestižinio Amerikos džiazo pianistų konkurso laureatu. Pastaroji sėkmė jam atvėrė kelius į garsųjį Theloniaus Monko džiazo institutą.

2000-aisiais Martinas nutarė tęsti karjerą Niujorke ir greitai atsidūrė legendinio būgnininko Roy Hayneso kvartete, įrašė su juo „Grammy“ nominuotą albumą ir iki šiol kartu groja. Daugiau kaip aštuonerius metus jis buvo ir gitaristo Russello Malone‘s kvarteto narys.

Įspūdinga pianisto technika, muzikalumas ir lyrinis polėkis sulaukia daug kritikų pagyrų. Martino Bejerano talentą liudija tokie iškilūs jo scenos partneriai kaip  Christianas McBride‘as, Dave‘as Hollandas, Patas Metheny, Ronas Carteris, Ignacio Berroa, Lonnie Plaxico, Bryanas Lynchas, Adamas Nussbaums, Roy Hargrove‘as, Arturo Sandovalis, „Mingus Big Band“,  Johnas Faddisas, Wycliffe‘as Gordonas, Kevinas Mahagony ir daugelis kitų. Jam netgi teko muzikuoti scenoje su legendiniu klavišininku Chicku Corea.

Sėkmė lydi ir pianisto įrašus, o kūrinius jam užsako prestižiškiausios JAV muzikos institucijos. Be to, Martinas  Bejerano vadovauja Majamio universiteto „Frost School of Music“ džiazo fortepijono skyriui.

Mattas Clohesy atvyko į JAV 2001-aisiais iš Australijos. Jis studijavo Melburno „Victorian College of the Arts“,  muzikavo su žinomais tenykščiais atlikėjais.

Niujorke bosininkas iš karto pritapo – ėmė koncertuoti ir įrašinėti muziką su tokiomis garsenybėmis kaip Seamusas Blake‘as, Kurtas Rosenwinkelis, Geoffrey Keezeris, Ericas Reedas, Kevinas Haysas, Ingrid Jensen, Dave‘as Kikoski, Maria Schneider ir daugelis kitų.

Jis groja savo korifėjų Lage‘o Lundo, Mike‘o Moreno, Jonathano Kreisbergo, Willo Vinsono, Johno Elliso, Jo Lawry, Gretchen Parlato, Alano Ferberio grupėse, taip pat bendradarbiauja su pop pasaulio pažibomis, tarp jų – „Grammy“ laimėtoja Colbie Caillat, dažnai pasirodo su Chriso Bergsono grupe.

Colinas Stranahanas – vienas labiausiai vertinamų Niujorko būgnininkų. Jis dirba su tokio kalibro žvaigždėmis kaip Kurtas Rosenwinkelis, Lonnie Smithas, Fredas Herschas, Terence‘as Blanchardas, Dave‘as Kikoski, Kevinas Haysas, Herbie Hancockas, Wayne‘as Shorteris, groja trio su Niujorko džiazo pažibomis Glennu Zaleski ir Ricku Rosato.

Dar paauglystėje Colinas aktyviai reiškėsi Denverio scenoje, išleido daug albumų. 2005-aisiais, gavęs stipendiją, būgnininkas įstojo į „University of the Pacific“, vėliau studijavo prestižiniae Theloniaus Monko džiazo institute Naujajame Orleane. 2012 metais jis tapo Theloniaus Monko būgnininkų konkurso laureatu.

Šiuo metu Colinas Stranahanas dėsto Londono ir Orhuso (Danija) karališkosiose muzikos akademijose, taip pat rengia meistriškumo kursus JAV, Italijoje, Tailande ir Singapūre.   

 

 

 

 

Galintys ir norintys paremti festivalį, lėšas siųskite:

AB ,,Šiaulių bankas'' Birštono KAS

banko kodas 71816

sąsk. nr. LT 43 7181 6000 0014 4640

įm. kodas 190025748

AB ,,Šiaulių bankas'' Birštono KAS

banko kodas 71816

sąsk. nr. LT 43 7181 6000 0014 4640

įm. kodas 190025748

Atsiprašome, kasoje galima atsiskaityti tik grynaisiais pinigais. Dėl bilietų kreiptis

tel. 8 319 65546

el.p jazz@birstonokultura.lt

Visos teisės saugomos © 2019 www.birstonasjazz.lt
Meniu