LT EN RU

Grupė „Reinless“, Kauno Bigbendas & Simona

GRUPĖ REINLESS, KAUNO BIGBENDAS IR SIMONA JAKUBĖNAITĖ

(dirigentas Liutauras Janušaitis)

 

Kopija iš 004_Kauno Bigbandas_©V.Suslavicius_jb_9883 

Kopija iš 005_REINLESS_©V.Suslavicius_jb_5980

 

Grupė „Reinless“:

Jievaras Jasinskis – tb

Liutauras Janušaitis – ts

Valerijus Ramoška – tp

Laurynas Lapė – tp

Vytis Smolskas – keyb

Paulius Volkovas – g

Paulius Vaicekauskas – b

Jonas Gliaudelis – dr

 

Simona Jakubėnaitė – voc

 

Praėjusiame Birštono festivalyje pristatytas bendras Kauno bigbendo ir Dainiaus Pulausko grupės (DPG)  projektas įkvėpė kauniečių kolektyvą imtis dar vienos netradicinės premjeros – programos su grupe „Reinless“, kuriai muziką rašo  jos įkūrėjas trombonininkas Jievaras Jasinskis.  Abu kolektyvai festivaliui parengė autorinę Jievaro programą, kurios pusė kūrinių parašyti specialiai šiam pasirodymui.

Autorius jau anksčiau aranžavo „Reinless“ repertuarą koncertui su bigbendu, bet tąkart pasirodė tik dalis grupės, ir skambėjo kiti kūriniai. Pasak Jievaro Jasinskio, rašyti muziką specialiai tokiai sudėčiai yra kas kita – tai leido jam laisviau išskleisti savo fantaziją ir mėgautis neįprastais skambesiais.

Kūrėjas stengėsi netradiciškai pažvelgti ir į projekto vokalistės balsą, kuris pagyvins kompozicijas kaip dar vienas instrumentas, skambėsiantis be žodžių. Naujas Jievaro vokalines kompozicijas pristatys dainininkė Simona Jakubėnaitė, pirmą kartą bendradarbiaujanti su šiuo kūrėju.

Kolektyvams projekte dar talkins  du kviestiniai instrumentininkai –  marimbininkas Sigitas Gailius ir vibrafonininkas Pavelas Giunteris.

Sunkios užduoties – diriguoti ir kartu groti – ryžosi imtis Kauno bigbendo dirigentas bei „Reinless“ saksofonininkas Liutauras Janušaitis.

 

Grupė „Reinless“ debiutavo 2014 metais „Broma Jazz“ festivalyje Kėdainiuose. Į šį ansamblį  savo favoritus subūrė gabus kompozitorius ir aranžuotojas Jievaras Jasinskis, nutaręs įgyvendinti savo kūrybines vizijas. Jis rašo ritmišką, energingą muziką, kurioje susilieja fankas, soulas, rokas ir džiazo improvizacijos.

Grupė ne kartą pasirodė festivaliuose „Broma Jazz“ ir „Vilnius Mama Jazz“, taip pat grojo Nidos ir Kauno džiazo šventėse, Vilniaus ir Kauno muzikos klubuose.

Trombonininkas ir kompozitorius Jievaras Jasinskis baigė trombono specialybę Balio Dvariono dešimtmetėje muzikos mokykloje ir LMTA.  Dešimt metų jis grojo ir kūrė muziką grupėje „Bekešo vilkai“, taip pat buvo  grupių „Inculto“, „Saulės kliošas“, „Skamp“ narys,  2014-aisiais įkūrė grupę „Reinless“.

Įvairiems kolektyvams Jievaras aranžavo per 400 dainų. Šiuo metu jis yra Kauno bigbendo ir Vilniaus džiazo orkestro trombonų grupės koncertmeisteris, kartais pavaduoja Liutaurą Janušaitį prie bigbendo dirigento pulto.

 

Saksofonininkas ir kompozitorius Liutauras Janušaitis yra pirmasis lietuvis, baigęs (2011 m.) džiazo žvaigždžių kalve vadinamą Berklio muzikos koledžą Bostone (JAV). Prieš tai jis studijavo džiazo saksofoną LMTA.

Liutauras yra koncertavęs su daugeliu Lietuvos džiazo, fanko ir popmuzikos atlikėjų bei grupių, tarp jų – „UAB Music“, „Groovy Taxi“, „Saulės kliošas“, „A.I.R.“, „Skamp“, „InCulto“, „D‘Orange“, kūrė joms aranžuotes.

Atlikėjas pasirodė ir su akademinės muzikos kolektyvais – kvartetu „Collegium“ bei Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, buvo tarp pirmojo Lietuvoje salsos orkestro įkūrėjų, subūrė grupes „Resound“, „Certain Case“, „LJ Electrobop Trio“. Su įvairiais kolektyvais Liutauras Janušaitis dalyvavo Vilniaus, Kauno, Birštono ir kituose džiazo bei šiuolaikinės muzikos festivaliuose, koncertavo įvairiose Vakarų Europos, Baltijos šalyse, Rusijoje, Japonijoje, JAV.

Saksofonininkas nuo 2013-ųjų rudens muzikuoja Dainiaus Pulausko grupėje (DPG), dalyvavo su šia grupe Otavos,  Londono, svarbiausiuose Afrikos, Indijos, Kinijos, Japonijos, Ukrainos džiazo festivaliuose, gastroliavo Slovakijoje ir Turkijoje. Jis taip pat groja su kitais kolektyvais, nuolat bendradarbiauja su Japonijos ir Skandinavijos muzikantais, įrašė su jais ne vieną autorinį albumą.

Muzikas nuo 2012-ųjų yra Kauno bigbendo dirigentas. Tais pačiais metais jis debiutavo  su šiuo kolektyvu Birštono festivalyje autorine programa, o 2014-aisiais dirigavo Birštone Dainiaus Pulausko „Pro et Contra“ premjerą DPG ir Kauno bigbendui.

 

Trimitininkas Valerijus Ramoška – praėjusio Birštono festivalio Didžiojo prizo laimėtojas. Atlikėjas nuolat pasirodo šiame festivalyje su įvairiais kolektyvais. Jis yra Kauno bigbendo artistas, nuolatinis DPG narys. Su Dainiaus Pulausko kolektyvais Valerijus grojo daugiau kaip 120 festivalių, aplankė 30 pasaulio šalių.

Trimitininkas groja solo su įvairiais bigbendais, muzikuoja kameriniuose ansambliuose, dalyvauja televizijos projektuose. Jo trimitas skamba ir šiuolaikinės akademinės muzikos scenose.

Valerijus bendradarbiavo su visais Lietuvos džiazo korifėjais, tarp jų – Vladimiru Čekasinu, Vladimiru Tarasovu, Liudu Mockūnu, Petru Vyšniausku, Vytautu Labučiu, Skirmantu Sasnausku, Leonidu Šinkarenka, Egidijumi Buožiu, taip pat su dainininke Rūta Ščiogolevaite ir Lietuvos kameriniu orkestru.

Atlikėjas dėsto trimitą ir džiazo improvizaciją Vilniaus kolegijoje, ugdo džiazo jaunimą Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetėje muzikos mokykloje.

 

Laurynas Lapė studijavo trimitą Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijoje, LMTA ir Malmės muzikos akademijoje Švedijoje. Gyvendamas svetur jis grojo švedų ansamblyje „Aero Brass“, Helsinborgo ir Malmės simfoniniuose orkestruose, dirbo Malmės operos teatro orkestre.

Nuo 2008 metų trimitininkas dirba Lietuvos nacionaliniame simfoniniame orkestre. Jis taip pat yra pučiamųjų kvinteto „Vilnius Brass“, kolektyvo „Protoberus Brass“, „Gaidos“ ansamblio narys, nuo 2009-ųjų –  LMTA dėstytojas.

 

Pianistas ir kompozitorius Vytis Smolskas yra vienas įdomiausių Lietuvoje eksperimentuotojų elektroniniais klavišiniais. Į džiazą jis pasuko, baigęs klasikinio fortepijono klasę Nacionalinėje M.K.Čiurlionio menų mokykloje ir  bakalauro studijas LMTA. Po to jis perėjo į Džiazą skyrių ir studijavo Hagos karališkojoje konservatorijoje.

Vytis sėkmingai dalyvavo LMTA „Džiazo improvizacijos“ (2007 ir 2011 m.), „Vilnius Jazz Young Power“ (2008 m.) bei Rostovo prie Dono (Rusija, 2014 m.) konkursuose. Pernai su grupe „Makchu Pikchu“ jis šventė pergalę M.A.M.A. apdovanojimuose kaip „Metų proveržio“ nominacijos lyderis. Klavišininkas kūrybingai reiškėsi ir grupėse „Pieno Lazeriai“, „Jing’a’Ling“, „Soul Moustache“, bendradarbiavo su daugeliu džiazo vokalisčių.

Vytis Smolskas dalyvavo „Vilnius Jazz“, „Vilnius Mama Jazz“, Birštono ir Kauno džiazo festivaliuose, grojo Vokietijoje, Olandijoje, Jungtinėje Karalystėje, Islandijoje, Latvijoje, Estijoje, Rusijoje, Ukrainoje, Baltarusijoje ir Kazachstane.

 

Paulius Volkovas groti gitara pradėjo savarankiškai, vėliau mokėsi pas Joną Jurkūną ir Valdą Grendą, Vilniaus kolegijos menų fakultete. 

Gitaristas nuo studijų metų dalyvauja džiazo festivaliuose ir konkursuose kaip atlikėjas ir kompozitorius. 2006-aisiais jo trio laimėjo pirmąją vietą tarptautiniame konkurse „Džiazo fontanas“ Panevėžyje. Tais pačiais metais “Vilnius Jazz Young Power” konkurse jo grupės aranžuotė buvo pripažinta geriausia, o su grupe “Magic Mushrooms” gitaristas pelnė antrąją vietą. 2008-aisiais “Magic Mushrooms” buvo suteiktas geriausios “funk” grupės vardas Alternatyvios muzikos apdovanojimuose.

Paulius dalyvavo muzikiniuose projektuose su Sheila Ray Charles, Kenny Wollesenu, Jonathonu Haffneriu,  Jelle van Gielu, Steve‘u Willemu Zwaninku, Daliumi Naujokaičiu, Liudu Mockūnu, Dmitrijumi Golovanovu, Dariumi Rudžiu  ir kitais džiazo meistrais.

Šiuo metu gitaristas groja su grupėmis „Jing’a Ling“, „Saulės Kliošas“, „Migloko“, „The Ditties“, „The Schwings“,  „Baisios Stygos“,  „Mad Harmonix“.

Su įvairiais kolektyvais jis pasirodė „Vilnius Jazz“, „Kaunas Jazz“, Nidos ir Birštono džiazo festivaliuose, gastroliavo Vokietijoje, Lenkijoje, Turkijoje, Latvijoje, Prancūzijoje, Baltarusijoje, Estijoje, Latvijoje.

 

Bosininkas Paulius Vaicekauskas studijuoja LMTA, koncertuoja su džiazo ir pramoginės muzikos grupėmis, tarp jų – „Despotin Fam“, „The Proof Quartet“, dviese su vokaliste Aušra Paliuše. Su įvairiais kolektyvais jis dalyvavo „Vilnius Mama Jazz“ ir  „Broma Jazz“ festivaliuose, „Vilnius Jazz Young Power“ ir „Džiazo fontano“ konkursuose.

 

Būgnininkas Jonas Gliaudelis yra nacionalinių ir tarptautinio („Saulkrasti Jazz 2013“ Latvijoje) būgnininkų konkursų  laureatas, „Vilnius Jazz Young Power“ konkurso finalininkas. Atlikėjas groja įvairaus žanro muzikos projektuose su profesionalais ir studentais, spėjo pasireikšti kaip gabus muzikos kūrėjas. Jonas yra įdomių ansamblių „Vilnius Vibe Trio“ ir „Woop Trio“ narys, pasirodo su kitomis grupėmis.

 

Dainininkė Simona Jakubėnaitė  pasirinkta šiam projektui, pasak organizatorių, dėl išskirtinių vokalinių duomenų ir gebėjimų. Juos įvertino ir tokios džiazo žvaigždės kaip JAV saksofonininkas Gregas Osby bei bosininkas Wictoras Wootenas.

 

Simoną su jais suvedė Bostono ir Niujorko džiazo gyvenimas. Mat ji – antroji lietuvė (po Liutauro Janušaičio), baigusi studijas prestižiniame Berklio muzikos koledže Bostone.

Studijuodama už Atlanto dainininkė bendradarbiavo su daugeliu džiazo garsenybių, tarp jų – Terri Lyne Carrington, Kevinu  Eubanksu, Edu Tomassi, dalyvavo JAV, Monrealio, Panamos džiazo festivaliuose.

Šiuo metu Simona Jakubėnaitė dėsto džiazo improvizaciją ir dainavimą savo vokalo studijoje Panevėžyje.

 

Kauno bigbendas susikūrė 1991 metais. Lietuvių publikai jis pristatė daug užsienio korifėjų, tarp jų – Suomijos džiazo kūrėjus Eeero Koivistoineną ir Jukką Linkolą, švedų trimitininką Lasse Lindgreną, JAV džiazo kompozitorių Franko Mantoothą, trimitininką Randy Breckerį, trombonininką Jiggsą Whighamą, saksofonininką ir kompozitorių Bobą Mintzerį, vokiečių vargonininkę Barbarą Dennerlein, prancūzų akordeonistą Richard‘ą Galliano.

Su kolektyvu muzikavo beveik visi žymiausi Lietuvos džiazo meistrai, taip pat Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, Amsterdamo kamerinis choras. Bigbendas atstovavo Lietuvos džiazo kultūrai Suomijoje, Švedijoje, Norvegijoje, Lenkijoje, Olandijoje, Latvijoje, Rusijoje, Baltarusijoje, Estijoje.

2006 metais Kauno bigbendo veikla buvo įvertinta Lietuvos muzikų sąjungos „Auksiniu disku“.

Net 18 metų, iki pat savo mirties kolektyvui vadovavo jo įkūrėjas Romualdas Grabštas (1943–2009). Jo darbus kurį laiką tęsė Skirmantas Sasnauskas ir Tomas Botyrius, o nuo šių metų bigbendui vadovauja Petras Tadaras.

Po studijų JAV į Kauną sugrįžęs ir 2012-aisiais bigbendo dirigentu tapęs Liutauras Janušaitis jau pristatė su kolektyvu Meksikos vibrafonininką Victorą Mendozą, ispanų perkusininką Jorge Perezą, klarneto virtuozą iš Norvegijos Felixą Peikli, jaunąją Estijos džiazo žvaigždę Sofią Rubiną  .

 

______________________________________________________________________

 

GROUP REINLESS, KAUNAS BIG BAND ANF SIMONA JAKUBĖNAITĖ

(conductor Liutauras Janušaitis)

 

Group Reinless:

Jievaras Jasinskis – tb

Liutauras Janušaitis – ts

Valerijus Ramoška – tp

Laurynas Lapė – tp

Vytis Smolskas – keyb

Paulius Volkovas – g

Paulius Vaicekauskas – b

Jonas Gliaudelis – dr

 

Simona Jakubėnaitė – voc

Joined project of the Kaunas Big Band and Dainius Pulauskas Group (DPG) presented in Brištonas Jazz 2014 inspired the Kaunas’ musicians to mount another unorthodox premiere – a programme with Reinless which is performing music written by trombonist Jievaras Jasinskis, the group’s founder. For the festival audience both collectives present the programme featuring Jievaras’ compositions half of which were composed for this performance.

Jasinskis did arrangements of Reinless’ repertoire for a concert with Big Band in the past, but then the group appeared not in a complete line-up and performed different compositions. According to Jievaras, writing music for this particular line-up is totally different endeavour – it allowed him to unfasten his imagination and delve into unusual sonorities. 

The composer also took an unorthodox approach to the vocal – it will be used as another instrument (no sung text). Simona Jakubėnaitė collaborating for the first time with Jasinskis will introduce his new vocal compositions.

The project will be enriched by two guest instrumentalists – marimba player Sigitas Gailius and vibraphone player Pavelas Giunteris.

Liutauras Janušaitis, a saxophonist with Reinless and conductor of the Kaunas Big Band, will brave the difficult task – conduct and play an instrument simultaneously.

Reinless made its debut in Broma Jazz festival in Kėdainiai in 2014. Jievaras Jasinskis, a gifted composer and arranger, gathered his favourite musicians in order to test his creative visions. He writes rhythmic and vibrant music – a blend of funk, soul, rock and jazz improvisations.

The group took part in Broma Jazz and Vilnius Mama Jazz festivals, also appeared in Nida and Kaunas jazz festivals as well as Vilnius and Kaunas music clubs.

Trombonist and composer Jievaras Jasinskis studied trombone in Balys Dvarionas Music School and the Lithuanian Academy of Music and Theatre. For ten years he composed for and played in Bekešo vilkai, was a member of InCulto, Saulės kliošas and Skamp, and in 2014 he formed Reinless.

Jievaras has arranged over 400 songs for different collectives. Currently, he is the principal trombone of Kaunas Big Band and Vilnius Jazz Orchestra; occasionally substitutes for Liutauras Janušaitis at the Big Band podium.

Saxophonist and composer Liutauras Janušaitis is the first Lithuanian to graduate from Berkelee College of Music in Boston, the American jazz smithy (2011). Before that the musician has studied the jazz saxophone at the Lithuanian Academy of Music and Theatre.

 

Liutauras has appeared with many Lithuanian jazz, funk and pop music groups including UAB Music, Groovy Taxi, Saulės kliošas, A.I.R., Skamp, InCulto, D’Orange; also arranged for them.

The saxophonist also appeared with academic musicians – Collegium Quartet and the Lithuanian State Symphony Orchestra. He was among the founders of the first salsa orchestra in Lithuania; formed groups Resound, Certain Case and LJ Electrobop Trio. With various collectives Janušaitis took part in Vilnius, Kaunas, Birštonas and other jazz and contemporary music festivals, performed in Western Europe, Baltic States, Russia, Japan and the USA.

 

In autumn 2013, he joined Dainius Pulauskas Group (DPG), with it participated in Ottawa, London and main jazz festivals of Africa, India, China, Japan and the Ukraine, toured in Slovakia and Turkey. The saxophonist also works with other collectives, regularly collaborates with Japanese and Scandinavian musicians with whom he recorded several albums.

Since 2012, he has conducted Kaunas Big Band. The same year he led this collective in Birštonas Jazz and two years later at the festival he premiered Dainius Pulauskas’Pro at Contra for DPG and Kaunas Big Band.

 

Trumpeter Valerijus Ramoška is a recipient of Birštonas Jazz’s Grand Prix 2014. He regularly participates in this festival with various collectives. He is a member of Kaunas Big Band and DPG. With the latter he performed in more than 120 festivals, toured 30 countries. He also plays as a soloist with the leading Lithuanian big bands, performs in various chamber formations, takes part in the LRT group’s projects and contemporary academic music events.

 

Valerijus has collaborated with all of Lithuanian jazz coryphées including Vladimir Chekasin, Vladimir Tarasov, Liudas Mockūnas, Petras Vyšniauskas, Vytautas Labutis, Skirmantas Sasnauskas, Leonid Shinkarenko and Egidijus Buožis as well as singer Rūta Ščiogolevaitė and the Lithuanian Chamber Orchestra.

 

Valerijus teaches the trumpet and jazz improvisation at the Vilnius College and Balys Dvarionas Music School in Vilnius.

 

Laurynas Lapė studied trumpet at the Klaipėda Stasys Šimkus Conservatoire, the Lithuanian Academy of Music and Theatre, and Malmö Academy of Music (Sweden). While in Sweden, he played in Aero Brass, Helsingborg and Malmö symphony orchestras as well as Malmö Opera Theatre orchestra.

 

Since 2008, he has been a member of the Lithuanian National Symphony Orchestra, Vilnius Brass Quintet, Protoberus Brass and Gaida Ensemble. In 2009, he joined the staff of the Lithuanian Academy of Music and Theatre.

 

Pianist and composer Vytis Smolskas is one of the most daring electronic keyboard experimentalists. He was educated as an academic pianist at the M.K. Čiurlionis School of Arts and the Lithuanian Academy of Music and Theatre (LAMT, Bachelor Degree). He crowned his studies with jazz piano degree at the LAMT and the Royal Conservatory of The Hague.

 

Vytis was successful in many competitions including Jazz Improvisations in the LAMT (2007, 2011), Vilnius Jazz Young Power (2008) and Rostov on Don (Russia, 2014). Last year with Makchu Pikchu he was a nominee of the M.A.M.A. Metų proveržio (Breakthrough of the Year) award. The keyboardist worked with Pieno Lazeriai, Jing’a’Ling and Soul Moustache, collaborated with jazz vocalists.

 

Vytis Smolskas took part in Vilnius Jazz, Vilnius Mama Jazz, Birštonas and Kaunas jazz festivals, performed in Germany, the Netherlands, the UK, Iceland, Latvia, Estonia, Russia, the Ukraine, Belarus and Kazakhstan.

Paulius Volkovas – see p. …

Bassist Paulius Vaicekauskas studies at the Lithuanian Academy of Music and Theatre, performs with jazz and pop music groups including Despotin Fam, The Proof Quartet, as a duo with vocalist Aušra Paliušė. With various collectives he took part in Vilnius Mama Jazz and Broma Jazz festivals, Vilnius Jazz Young Power and Džiazo fontanas (Jazz Fountain) competitions.

Drummer Jonas Gliaudelis is a winner of national and international (Saulkrasti Jazz 2013) drum competitions, finalist of Vilnius Jazz Young Power. He partakes in various music projects with professionals and students alike, made a stage message as a gifted composer. Jonas is a member of Vilnius Vibe Trio and Woop Trio, collaborates with other formations.

 

According to the organizers, the singer Simona Jakubėnaitė was chosen because of her exceptional vocal abilities. She was admired by such jazz celebrities as American saxophonist Greg Osby and bassist Wictor Wooten.

 

Simona got acquainted with them on New York jazz scene. Indeed, she is the second Lithuanian (next to Liutauras Janušaitis) to have been a graduate of Berkelee College of Music in Boston.

 

While studying on the other side of the Atlantic the singer collaborated with many a jazz celebrity including Terri Lyne Carrington, Kevin Eubanks, Ed Tomassi, took part in American, Montreal and Panama jazz festivals.

 

Currently, Simona gives private lessons in jazz improvisation and singing in Panevėžys.    

 

Kaunas Big Band was formed in 1991. Lithuanian audience was introduced to many international jazz coryphées such as Finnish jazz composers Eeero Koivistoinen and Jukka Linkola, Swedish trumpeter Lasse Lindgren, American jazzman Franko Mantooth, trumpeter Randy Brecker, trombonist Jiggs Whigham, saxophonist and composer Bob Mintzer, German jazz organist Barbara Dennerlein, and French accordionist Richard Galliano.

 

Kaunas Big Band has collaborated with almost all Lithuanian jazz masters, as well as the Lithuanian National Symphony Orchestra and Amsterdam Chamber Choir. It has represented Lithuania in Finland, Sweden, Norway, Poland, the Netherlands, Latvia, Russia, Belarus and Estonia.

 

In 2006, for its achievements the Lithuanian Musicians’ Union presented Kaunas Big Band with Gold Disc.

 

The Big Band’s late leader Romualdas Grabštas (1943–2009), who stood at the helm for 18 years, shaped its image and formed its traditions. The founder’s aspirations were pursued by Skirmantas Sasnauskas and Tomas Botyrius, and since 2016 – Petras Tadaras.

 

Since 2012, Liutauras Janušaitis has served as the Big Band’s conductor. Under his baton the orchestra has collaborated with Mexican vibraphonist Victor Mendoza, Spanish percussionist Jorge Perez, Norwegian clarinet virtuoso Felix Peikli and young Estonian rising jazz star Sofia Rubina.

 

 

 

Galintys ir norintys paremti festivalį, lėšas siųskite:

AB ,,Šiaulių bankas'' Birštono KAS

banko kodas 71816

sąsk. nr. LT 43 7181 6000 0014 4640

įm. kodas 190025748

AB ,,Šiaulių bankas'' Birštono KAS

banko kodas 71816

sąsk. nr. LT 43 7181 6000 0014 4640

įm. kodas 190025748

Atsiprašome, kasoje galima atsiskaityti tik grynaisiais pinigais. Dėl bilietų kreiptis

tel. 8 319 65546

el.p jazz@birstonokultura.lt

Visos teisės saugomos © 2023 www.birstonasjazz.lt
Meniu