LT EN RU

KAUNO BIGBENDO IR L. PILKAUSKO PROJEKTAS YOU DONT’T KNOW ME

Leonardas Pilkauskas – saxes, author

Daiva Starinskaitė – voc

______________________________________________________________

Birštono festivalyje Kauno bigbendas groja nuo 1980-ųjų ir čia pristatė jau daug įdomių programų bei solistų. Tačiau šiemetis jo pasirodymas – išties išskirtinis, nes programoje skambės vien jaunosios kartos saksofonininko, kompozitoriaus ir pedagogo Leonardo Pilkausko originalios kompozicijos, aranžuotos bigbendui.

Pilkauskas nuo 2014-ųjų kuria aranžuotes ir orkestruotes įvairiems projektams bei kolektyvams – nuo kamerinių ansamblių iki bigbendų ir simfoninių orkestrų. Aranžuotojo dalia – likti scenos žvaigždžių šešėlyje, bet šį kartą bus kitaip – Birštono festivaliui kūrėjas parengė savitą, filosofinio atspalvio autobiografinę programą, kuria papasakos publikai apie save, jį įkvėpusius žmones ir miestus.

Tad  „You don’t know me“ – tai tarsi kūrėjo prisistatymas tiems, kurie jo dar nepažįsta. Koncerte skambės Leonardo studijų metais Hagoje ir Amsterdame parašyti įvairių stilių kūriniai. Pats muzikos autorius taip pat žengs į festivalio sceną nešinas saksofonu, o jo vokalinius kūrinius naujam gyvenimui prikels žinoma džiazo, soulo, fanko bei ritmenbliuzo dainininkė Daiva Starinskaitė.

Programą diriguos Kauno bigbendo meno vadovas ir dirigentas Jievaras Jasinskis.

Leonardas Pilkauskas nuolat ieško kūrybinių iššūkių.  Dar studijuodamas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, Hagos karališkojoje bei Amsterdamo konservatorijose jis ėmė burti bendraminčius.

Amsterdame su bendramoksliais lietuvio įkurtas ansamblis „John Albert Group“ sėkmingai pasirodė tarptautiniame džiazo jaunimo ansamblių konkurse Belgijoje. Tarptautinių gastrolių yra surengusi Leonardo suburta grupė „Stereo Drums“,  jis taip pat vadovauja kolektyvams „Sassy Connections“, „D’pendent Ensemble“,  „Re: Muzika, kuri gimė vakar“.

Po šešerius metus trukusių studijų užsienyje į Lietuvą kūrėjas grįžo 2012-aisiais ir pradėjo pedagogo karjerą Šiuolaikinės mokyklos centre Vilniuje, čia įkūrė vaikų džiazo grupę. Šiandien Pilkauskas yra vienas produktyviausių šalyje orkestruotojų ir aranžuotojų.

Per metus jis parengia daugiau kaip 150 įvairių aranžuočių, bendradarbiavo šiuo amplua su įvairiais kolektyvais, tarp jų –  Vilniaus džiazo ir Baltijos džiazo orkestrais (vad. R.Rančys), Martyno Levickio „Mikroorkestra“, Klaipėdos kameriniu orkestru,  aranžavo muziką  Trumpametražių miuziklų festivaliui „MfEsT’15“,  daugybei LRT projektų.

Muzikas nenustojo reikštis ir kaip solistas, puoselėja atlikėjo sugebėjimus jaunosios kartos džiazo žvaigždžių kolektyvuose „Birthday“ bei tarptautiniame „Tango in Jazz“, kituose projektuose. Jo scenos partneriai buvo Luciano Poli ir Francesco Angiuli (Italija), Miguelis Rodriguezas (Ispanija), Eefas van Breenas (Nyderlandai), Felixas Schlarmannas (Vokietija), Stevenas Willemas Zwaninkas (Kanada), Michielis Clausas ir Jelle van Gielas (Belgija), Johnas Ruocco (JAV), daug Skandinavijos ir Baltijos šalių džaizo pažibų, būrys kūrybingo Lietuvos džiazo jaunimo.

Daiva Starinskaitė yra viena ryškiausių jaunosios kartos Lietuvos džiazo vokalisčių. Ji baigė džiazo magistro studijas Lietuvoje, stažavosi Paryžiaus nacionalinėje konservatorijoje, pelnė įvairių apdovanojimų.

2003–2007 metais solistė dainavo populiarioje grupėje „Saulės kliošas“. Šiuo metu ji yra „electrosoul“ grupės „Keymono“ vokalistė, gyvena ir kuria Jungtinėje Karalystėje.

Kauno bigbendas gyvuoja nuo 1991-ųjų nuolat puošdamas savo pasirodymais Lietuvos džiazo scenas – festivalius „Birštonas“, „Kaunas Jazz“, Klaipėdos pilies džiazo bei Šiaulių bigbendų šventes.

Koncertinei įstaigai „Kauno santaka“ priklausantis bigbendas visada buvo svarbiausių džiazo  įvykių centre. Per daugiau kaip dvidešimt penkerius savo veiklos metus jis tapo Laikinosios sostinės ir visos Lietuvos džiazo scenos vienu lyderių.

Kauno džiazo orkestro muzika skamba prestižinėse koncertų salėse ir daugiatūkstantinėse arenose, jo programose  muzikuoja aukščiausios prabos džiazo profesionalai, estrados ir  populiariosios muzikos meistrai.

Lietuvių publikai bigbendas pristatė daug užsienio korifėjų, tarp jų –  Suomijos džiazo kūrėjus Eeero Koivistoineną ir Jukką Linkolą, švedų trimitininką Lasse Lindgreną ir multiinstrumentininkę Gunhild Carling, JAV džiazo kompozitorių Franko Mantoothą,  trimitininką Randy Breckerį, trombonininką Jiggsą Whighamą, saksofonininką ir kompozitorių Bobą Mintzerį, vokiečių vargonininkę Barbarą Dennerlein, prancūzų akordeonistą Richard‘ą Galliano, ispanų perkusininką Jorge Perezą, klarneto virtuozą iš Norvegijos Felixą Peikli, jaunąją Estijos džiazo žvaigždę Sofiją Rubiną, meksikietį vibrafonininką Victorą Mendozą.

Kauno bigbendas atstovavo Lietuvos džiazo kultūrai Suomijoje, Švedijoje, Norvegijoje, Lenkijoje, Olandijoje, Latvijoje, Rusijoje, Baltarusijoje, Estijoje. Su juo muzikavo beveik visi žymiausi Lietuvos džiazo meistrai, Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, švietėjiškas programas rengė kitų žanrų menininkai. Kelioms kartoms Kauno bigbendas išliko kaip gyvos džiazo mokyklos simbolis.

Net 18 metų, iki pat savo mirties, kolektyvui vadovavo jo įkūrėjas Romualdas Grabštas (1943–2009). Jo darbus kurį laiką tęsė Skirmantas Sasnauskas, Tomas Botyrius, Petras Tadaras, o šiuo metu bigbendo meno vadovas ir dirigentas yra Jievaras Jasinskis.

2006 metais Kauno bigbendo veikla įvertinta Lietuvos muzikų sąjungos „Auksiniu disku“, o 2009-aisiais Romualdui Grabštui po mirties skirtas „Vilnius Jazz“ apdovanojimas už nuopelnus Lietuvos džiazui.

Jievaras Jasinskis – žr…. psl.

Galintys ir norintys paremti festivalį, lėšas siųskite:

AB ,,Šiaulių bankas'' Birštono KAS

banko kodas 71816

sąsk. nr. LT 43 7181 6000 0014 4640

įm. kodas 190025748

AB ,,Šiaulių bankas'' Birštono KAS

banko kodas 71816

sąsk. nr. LT 43 7181 6000 0014 4640

įm. kodas 190025748

Atsiprašome, kasoje galima atsiskaityti tik grynaisiais pinigais. Dėl bilietų kreiptis

tel. 8 319 65546

el.p jazz@birstonokultura.lt

Visos teisės saugomos © 2020 www.birstonasjazz.lt
Meniu