LT EN RU

Prano Kentro projektas ,,LIBU“

PRANO KENTROS PROJEKTAS,, LIBU“

(Lietuva-Bulgarija)

 

 

5b05ce504de7dfc724e2b166471b4f9980819106

 

Pranas Kentra – g

Marija Aliukaitė – voc

Remigijus Rančys – sax

Dimitar Karamfilov – db

Stefan Goranov – dr

 

 

Ši tarptautinė kompanija jau pažįstama lietuvių publikai. Praėjusiais metais kolektyvas surengė didelį koncertų turą Lietuvoje ir Latvijoje.

Projekto idėja kilo jo lyderiui P. Kentrai studijuojant Olandijoje. Ten jis susipažino su bulgarų muzikantais ir pradėjo kartu koncertuoti. LIBU neišsiskirstys ir po Birštono festivalio.

O šio festivalio publikai muzikantai parengė bulgariško kolorito kompozicijų, kurias aranžavo P.Kentra.

Pranas Kentra studijavo džiazą Prince Claus Conservatoire Olandijoje pas garsius gitaristus Franką Wingoldą (Vokietija) ir Freddie Bryantą (JAV), dalyvavo šios šalies tarptautiniuose festivaliuose.

2008 metais gitaristas pristatė Lietuvoje savo inicijuotą tarptautinį braziliškos muzikos projektą, 2009-aisiais dalyvavo Bertiga Organ Trio featuring Colin Gordon ture Baltijos šalyse. 2010 metais jis koncertavo Bulgarijoje ir Baltijos valstybėse su Kinijos ir Bulgarijos muzikantais.

Gitaristas bendradarbiavo su daugeliu Vilniaus džiazo kūrėjų, tarp jų – Dmitrijumi Golovanovu, Janu Maksimovičiumi, Kęstučiu Vaiginiu, Giedre Kilčiauskiene, Eugenijumi Kanevičiumi, Vyčiu Nivinsku, Dariumi Rudžiu. Kaip įvairių projektų dalyvis jis pasirodė Vokietijoje, Šveicarijoje, Liuksemburge, Slovėnijoje.

Šiuo metu P.Kentra yra Lietuvos muzikos ir teatro akademijos džiazo ir pedagogikos katedrų magistrantas.

Marija Aliukaitė jau kelerius metus bendradarbiauja su P.Kentra – jie kartu atlieka ne tik džiazą, bet ir popmuziką, braziliško, prancūziško repertuaro aranžuotes.

Marija dainuoti pradėjo ankstyvoje vaikystėje, daug kartų tapo Dainų dainelės laureate. Net 14 metų ji dainavo Artūro Noviko džiazo ansamblyje Jazz Island, vėliau improvizacijos mokėsi Lietuvoje ir Prancūzijoje.

M.Aliukaitė  koncertavo Šveicarijoje, Vokietijoje, Suomijoje, Prancūzijoje, Baltijos šalyse. 

Remigijus Rančys studijuoja Lietuvos muzikos ir teatro akademijos magistrantūroje fleitą ir pedagogiką. Prieš tai jis baigė saksofono studijas Danijos Den Rytmiske Hojskole, Amsterdamo konservatorijoje bei LMTA. Atlikėjas taip pat groja klavišiniais bei perkusiniais instrumentais, kuria ir aranžuoja muziką.

Remigijus reiškiasi įvairiuose muzikos žanruose. Jis koncertavo Danijoje su Den Rytmiske Hojskole Band, pagrindinėse Ispanijos miestų scenose – su Glenn Miller Blue Paradise bigbendu, Olandijos festivaliuose ir klubuose – su Amsterdamo konservatorijos bigbendu. Nuo 2009 metų jis yra Šiaulių miesto bigbendo meno vadovo asistentas.

Muzikantas dalyvavo grupių InCulto, Pieno lazeriai, 2Good, diksilendo Green Bridge Band programose, edukaciniuose projektuose vaikams. Su įvairiais kolektyvais, be minėtų šalių, jis pasirodė festivaliuose Lietuvoje, Latvijoje, Baltarusijoje, Ukrainoje, Švedijoje.

Dimitaras Karamfilovas yra vienas ryškiausių jaunosios kartos kontrabosininkų Bulgarijoje. Jis dalyvavo beveik visuose savo šalies džiazo festivaliuose su žymiausiais Bulgarijos džiazo muzikantais.

Stefanas Goranovas išsiskiria tarp bendraamžių plačiu muzikiniu akiračiu. Jis grojo vienoje populiariausių punk grupių Bulgarijoje AS, breiko šokių grupės Sleepwalkingz Crew šou, įrašė du albumus su novatoriška metalo grupe Vortex, yra Space Cadillac džiazo trio narys.

Šiuo metu būgnininkas studijuoja Prince Claus Conservatoire.

Galintys ir norintys paremti festivalį, lėšas siųskite:

AB ,,Šiaulių bankas'' Birštono KAS

banko kodas 71816

sąsk. nr. LT 43 7181 6000 0014 4640

įm. kodas 190025748

AB ,,Šiaulių bankas'' Birštono KAS

banko kodas 71816

sąsk. nr. LT 43 7181 6000 0014 4640

įm. kodas 190025748

Atsiprašome, kasoje galima atsiskaityti tik grynaisiais pinigais. Dėl bilietų kreiptis

tel. 8 319 65546

el.p jazz@birstonokultura.lt

Visos teisės saugomos © 2021 www.birstonasjazz.lt
Meniu