LT EN RU

,,Remembering Miles Davis“

 

Kopija iš remembering miles davis

 

Vytautas Skudas – tp, flgh

Remigijus Rančys – sax

Paulius Zdanavičius – p

Paulius Volkovas – g

Domas Aleksa – b

Linas Būda – dr

 

 

Virtuoziškus muzikantus projektui prieš kelerius metus subūrė trimitininkas Vytautas Skudas, grojantis Mileso Daviso kūrybą bei renkantis jo albumus nuo pat savo karjeros pradžios. Trimito legenda, įkvėpusi ištisas muzikų kartas, pastūmėjo ir Vytautą į džiazo kūrybą.

„Milesas Davisas fenomenaliai jautė, kur link suka muzikinė mada. Jo kūryba aprėpė bemaž visus naujuosius jo epochos džiazo stilius. Su Milesu Davisu groję niekam nežinomi jauni muzikantai tapdavo didžiais kūrėjais“, – vardijo imponuojančias įkvėpėjo savybes V.Skudas.

Grodami iš įvairių laikotarpių Mileso Daviso kūrybos sudarytą programą rinktiniai muzikantai bandys  atskleisti chameleonišką trimitininko talentą ir priartėti prie  jo garso etalono.

Trimitininkas Vytautas Skudas džiazo scenoje debiutavo 2000 metais su legendine grupe „Jazz Pictures“, laimėjusia daug džiazo prizų įvairuose konkursuose. 2007-aisiais su  grupe “Untitled“ jis tapo „Vilnius Jazz Young Power“ konkurso laureatu.

Su įvairiais kolektyvais Vytautas Skudas grojo daugelyje šalies festivalių, tarp jų ne kartą – Birštone. Prieš dvejus metus jis čia pristatė vieną brandžiausių savo projektų „Itališkos džiazo spalvos“, parodytą ir kitose šalies koncertų, klubų scenose bei Italijoje.

Trimitininkas bendradarbiauja su džiazo  pianistu Paolo Garbinu, saksofonininku Tommaso Tronconu ir būgnininku Enrico Smiderle iš Italijos, su kontrabosininku Armanu Isojanu, ne kartą dalyvavo koncertinėse programose su Rūta Ščiogolevaite, Evelina Sašenko, Pauliumi Zdanavičiumi, Eugenijumi Kanevičiumi, reperiu Pushu ir kitais žinomais šalies muzikais.

Džiazo įgūdžių Vytautas sėmėsi Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (LMTA), kur įgijo džiazo atlikėjo ir pedagogo  kvalifikaciją, taip pat tobulinosi garsių trimitininkų Paulo Brody bei Franko Londono seminaruose Lenkijoje, italų trimitininko Marco Tamburini meistriškumo pamokose.

Šiuo metu muzikantas dėsto  trimitą Broniaus Jonušo muzikos mokykloje Vilniuje ir dirba radijuje „Jazz FM“.

Remigijus Rančys yra vienas veikliausių ir universaliausių jaunosios džiazo kartos atstovų. Jis studijavo  Danijos „Rytmiske Hojskole“ ir Amsterdamo konservatorijoje saksofoną, o Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje – taip pat  fleitą bei pedagogiką. Atlikėjas groja ir klavišiniais bei perkusiniais instrumentais, diriguoja orkestrams, kuria ir aranžuoja muziką, reiškiasi įvairių žanrų muzikos kolektyvuose, edukaciniuose projektuose vaikams.

Remigijus koncertavo Danijoje su „Rytmiske Hojskole Band“, pagrindinėse Ispanijos miestų scenose – su „Glenn Miller Blue Paradise“ bigbendu, Olandijos festivaliuose ir klubuose – su Amsterdamo konservatorijos bigbendu. 2009-2012 metais jis buvo Šiaulių miesto bigbendo meno vadovo asistentas.

2012- aisiais Birštono džiazo festivalyje debiutavo Vilniaus džiazo orkestras, suburtas Remigijaus Rančio  iš stipriausių šalies džaizo muzikantų. Šis kolektyvas su įvairiais solistais pasirodė ir Klaipėdos džiazo festivalyje, Jūros šventėje, Latvijos festivalyje „Saulkrasti Jazz“, kituose renginiuose, atliko įspūdingą programą praėjusiame Birštono festivalyje.

Su įvairiais kolektyvais Remigijus Rančys pasirodė festivaliuose Lietuvoje, Latvijoje, Baltarusijoje, Ukrainoje, Švedijoje.

Daugeliu talentų  garsėjantis pianistas Paulius Zdanavičius yra birštonietis. Būtent Birštono džiazo festivalyje įvyko pirmoji septynmečio Pauliaus pažintis su džiazu.

Jau M.K.Čiurlionio menų mokykloje pianistas įsitraukė į džiazo kūrybą, o studijuodamas LMTA subūrė savo pirmąją stiprią grupę „Julia Jazz Trio“ su vokaliste Julija Jačėnaite. Šis ansamblis dalyvavo Lietuvos ir Lenkijos festivaliuose, „apšildė“ Joe Zawinulo, Kurto Ellingo ir Richardo Bonos koncertus Vilniuje, 2004-aisiais įrašė debiutinį albumą, o 2006-aisiais pelnė „Brodvėjaus“ klubo geriausios džiazo grupės apdovanojimą.

Baigęs LMTA klasikinio fortepijono ir džiazo studijas, atlikėjas įgijo ir muzikos pedagogo kvalifikaciją. Nuo 2003 metų jis dirba Vilniaus konservatorijoje ir Vilniaus kolegijoje koncertmeisteriu.

Paulius Zdanavičius bendradarbiavo su choru „Jauna muzika“,  mišriu akademiniu choru „Gabija“, Šv.Kristoforo kameriniu, Kauno miesto simfoniniu, Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestrais, kvartetu „Svinguojantis barokas“, bigbendu „Blue Paradise“, grupe „Blues Makers“. Jis muzikuoja  su žinomais šalies operos solistais, roko ir popmuzikos atlikėjais, aktoriais, bendradarbiavo su „Vilnius City Opera“ projekte  „VCO Rock“.

Paulius nuolat kuria dainas ir kompozicijas fortepijonui bei džiazo ansambliams, taip pat aranžuoja muziką, įrašinėja instrumentines fonogramas. Jis dažnai kviečiamas dalyvauti  televizijos projektuose. Pauliaus Zdanavičiaus sukurta daina „C’est ma vie“ (eilės Andriaus Kairio, atlikėja Evelina Sašenko) 2011 metais atstovavo Lietuvai „Eurovizijos“ dainų konkurse Diuseldorfe (Vokietija).

Su įvairiais atlikėjais pianistas įrašė ne vieną albumą. Jis yra daugelio grupių, tarp jų – ,,Oscar Jazz Band“,  „Miuzetė“, „Crystal Jazz trio“, „Face time“, “Rendez-vous”, „Jazz people“ ir „Ingenious“,  narys, atlieka autorinę kūrybą su savo instrumentiniu trio.

Paulius Zdanavičius grojo Kauno, Birštono, Nidos džiazo, Pažaislio muzikos, Kristupo vasaros, „Be2gether“  festivaliuose. Su įvairiomis džiazo grupėmis koncertavo Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje, Švedijoje, Norvegijoje, Danijoje, Ispanijoje ir kitose Europos šalyse.

Paulius Volkovas groti gitara pradėjo savarankiškai, vėliau mokėsi pas Joną Jurkūną ir Valdą Grendą, Vilniaus kolegijos menų fakultete. 

Gitaristas nuo studijų metų dalyvauja džiazo festivaliuose ir konkursuose kaip atlikėjas ir kompozitorius. 2006-aisiais jo trio laimėjo pirmąją vietą tarptautiniame konkurse „Džiazo fontanas“ Panevėžyje. Tais pačiais metais “Vilnius Jazz Young Power” konkurse jo grupės aranžuotė buvo pripažinta geriausia, o su grupe “Magic Mushrooms” gitaristas pelnė antrąją vietą. 2008-aisiais “Magic Mushrooms” buvo suteiktas geriausios “funk” grupės vardas Alternatyvios muzikos apdovanojimuose.

Paulius dalyvavo muzikiniuose projektuose su Sheila Ray Charles, Kenny Wollesenu, Jonathonu Haffneriu,  Jelle van Gielu, Steve‘u Willemu Zwaninku, Daliumi Naujokaičiu, Liudu Mockūnu, Dmitrijumi Golovanovu, Dariumi Rudžiu  ir kitais džiazo meistrais.

Šiuo metu gitaristas groja su grupėmis „Jing’a Ling“, „Saulės Kliošas“, „Migloko“, „The Ditties“, „The Schwings“,  „Baisios Stygos“,  „Mad Harmonix“.

Su įvairiais kolektyvais jis pasirodė „Vilnius Jazz“, „Kaunas Jazz“, Nidos ir Birštono džiazo festivaliuose, gastroliavo Vokietijoje, Lenkijoje, Turkijoje, Latvijoje, Prancūzijoje, Baltarusijoje, Estijoje, Latvijoje.

Domas Aleksa – vienas talentingiausių jaunosios kartos bosininkų ir džiazo kūrėjų, ne vieno mūsų šalies ir užsienio džiazo konkursų laureatas.

Jis pradėjo groti bosu dar muzikos mokyloje studijuodamas klasikinę violončelę, o  kolegijoje pasirinko boso klasę.

Savo pirmąją grupę Domas subūrė dar būdamas 15-kos.  Iš pradžių jis daugiausiai reiškėsi klubinės muzikos scenoje, pagarsėjo kaip grupių „Brassbastardz“, „Skamp“, „Guerila Jazz.lt“, „A.I.R.“, „Goovy Taxi“ bosininkas. 2004-aisiais muzikantas subūrė savo grupę “D‘Orange“, išleido su ja du autorinius albumus.

Su įvairiais popkolektyvais Domas „apšildė“ daug tarptautinių žvaigždžių, tarp jų – „Black Eyed Peas“, Simply Red, Macy Gray, Avril Lavigne, o su grupe „D’Orange“ – „Incognito“,  „Poogie Bell Band“, „Roy Ayers Band“.

2012 metais Domas Aleksa įsiliejo į Dainiaus Pulausko grupę, su ja pasirodė daugybėje prestižinių tarptautinių džiazo festivalių, tarp jų – Londono, Otavos, Tokijo, svarbiausiuose Afrikos, Kinijos, Indijos. Domo bosas skamba daugiau kaip 30 įvairių muzikos stilių albumų.

Linas Būda vadinamas legendiniu  Lietuvos roko ir metalo scenos atstovu, tačiau bene labiausiai yra išgarsėjęs kaip džiazo perkusijos meistras. Nuo 1994 metų jis yra nuolatinis Dainiaus Pulausko grupių narys, pasirodė su jomis 120 džiazo festivalių įvairuose pasaulio žemynuose. Būgnininkas nuolat dalyvauja televizijos projektuose, groja legendinėje roko grupėje „Antis“.

 

_______________________________________________________________________________________________

 

REMEMBERING MILES DAVIS

 

Vytautas Skudas – tp, flgh

Remigijus Rančys – sax

Paulius Zdanavičius – p

Paulius Volkovas – g

Domas Aleksa – b

Linas Būda – dr

 

 

This project uniting virtuoso musicians was formed several years ago by trumpeter Vytautas Skudas who has played Miles Davis music and collected his albums since the beginning of his own career. Having inspired numerous generations of musicians, the trumpet legend has also prompted Vytautas to enter jazz world.

“Miles Davis had a phenomenal sense about the next big trends in music. His output embraced almost all new jazz styles of his time. Blessed with the chance to collaborate with Miles Davis young and unknown musicians would become great musicians”, Skudas spelled out the striking features of the inspirer.

In programme encompassing Miles Davis’ compositions from different periods the outstanding musicians will attempt to reveal the trumpeter’s chameleonic talent and approach the etalon of his marvellous sound. 

Trumpeter Vytautas Skudas has made his jazz debut in 2000 appearing with the legendary group Jazz Pictures, the winner of numerous jazz competitions. In 2007, as a member of Untitled the trumpeter became the winner of the Vilnius Jazz Young Power competition.

 

With various formations Vytautas has appeared in many festivals in Lithuania including repeated performances in Birštonas. Here two years ago he introduced one of his most fully-fledged projects Italian Jazz Colours, which was also presented in other Lithuanian concert halls and clubs as well as in Italy.    

 

Trumpeter collaborates with jazz pianist Paolo Garbin, saxophonist Tommaso Troncon and drummer Enrico Smiderle from Italy, double bassist Arman Isojan, as well as with musicians of various profiles including Rūta Ščiogoliovaitė, Evelina Sašenko, Paulius Zdanavičius, Eugenijus Kanevičius and rapper Push among other celebrated Lithuanian musicians.

 

Skudas earned Master Degree in jazz and pedagogy from the Lithuanian Academy of Music and Theatre, attended seminars of trumpeters Paul Brody and Frank London in Poland, and master classes led by Italian trumpeter Marco Tamburini.

 

Currently, the musician teaches trumpet at the Bronius Jonušas Music School in Vilnius and works for Jazz FM radio station. 

 

 

Remigijus Rančys is one of the most active and versatile jazzmen of younger generation. He graduated as the saxophonist from the Rytmiske Hojskole in Denmark and Amsterdam Conservatoire and also as a flutist and pedagogue from the Lithuanian Academy of Music and Theatre. In addition, he plays keyboards and percussion, composes and arranges, enjoys collaboration with formations of different profile and appears in educational projects for children.

 

Remigijus performed in Denmark with Den Rytmiske Hojskole Band, with Glenn Miller Blue Paradise Big Band appeared on major stages in Spain, with Amsterdam Conservatoire Big Band – in festivals and clubs in the Netherlands. In 2009-2012, he served as an assistant to the artistic director of Šiauliai Big Band. 

 

Birštonas Jazz 2012 saw the debut of the Vilnius Jazz Orchestra formed by Rančys. This collective, uniting the leading Lithuanian jazz musicians, has collaborated with various soloists in Klaipėda Jazz, Klaipėda Sea Festival as well as Latvian Saulkrasti Jazz among other events, performed an impressive programme in Birštonas Jazz 2014.

 

With various collectives Rančys performed in festivals in Lithuania, Latvia, Belarus, the Ukraine and Sweden.

 

Admired for many talents pianist Paulius Zdanavičius is a native of Birštonas. It is in Birštonas Jazz that the seven-year-old got fascinated with jazz.

While still studying at the M.K. Čiurlionis School of Arts the pianist delved into jazz and during his studies at the Lithuanian Academy of Music and Theatre he formed his first competent group Julia Jazz Trio with vocalist Julija Jačėnaitė. This group took part in festivals in Lithuania and Poland, as a warm-up band appeared in Joe Zawinull, Kurt Elling and Richard Bona concerts in Vilnius, in 2004 recorded the debut album. In 2006, Brodvėjus Club presented Julia Jazz Trio with the Best Jazz Group Award. 

Paulius earned degrees in piano, jazz and pedagogy from the Lithuanian Academy of Music and Theatre. Since 2003, he has worked as an accompanist at the Vilnius Conservatoire and the Vilnius College.  

Zdanavičius has collaborated with Jauna muzika Choir, Gabija Mixed Academic Choir, St. Christopher Chamber Orchestra, Kaunas Symphony Orchestra, the Lithuanian State Symphony Orchestra, Svinguojantis barokas (Swinging Baroque) Quartet, Blue Paradise Big Band and Blues Makers. He works with renowned Lithuanian opera soloists, rock and pop musicians, actors, appeared in Vilnius City Opera project VCO Rock.

The pianist writes songs and compositions for piano and jazz ensembles, arranges music, and records instrumental phonograms. He is often invited to perform in TV projects. His song C’est ma vie (text by Andrius Kairys, performer Evelina Sašenko) represented Lithuania in Eurovision 2011 in Dusseldorf (Germany).

Together with various performers the pianist recorded quite a few albums. He is a member of a number of groups including Oscar Jazz Band, Miuzetė, Crystal Jazz trio, Face time, Rendez-vous, Jazz people and Ingenious, performs his own music with his instrumental trio.

Zdanavičius appeared in Kaunas Jazz, Birštonas Jazz, Nida Jazz, Pažaislis, Christopher Summer and Be2gether festivals. With various formations he toured in Latvia, Estonia, Poland, Sweden, Norway, Denmark and Spain among many other European countries.

Paulius Volkovas learned to play guitar independently, later honed his skills under Jonas Jurkūnas and Valdas Grenda. The guitarist graduated from the Fine Art Faculty at the Vilnius College of Higher Education.

 

As a performer and composer he began participating in festivals and competitions while still a student. In 2006, his trio claimed first prize at the Džiazo fontanas (Jazz Fountain) festival in Panevėžys. The same year his group’s arrangement was voted the best at the Vilnius Jazz Young Power competition where he also claimed second prize together with Magic Mushrooms. In 2008, Magic Mushrooms was ranked the best funk group in the Alternative Music Awards.

 

Volkovas collaborated with Sheila Ray Charles, Kenny Wollesen, Jonathon Haffner, Jelle van Giel, Steve Willem Zwanink, Dalius Naujokaitis, Liudas Mockūnas, Dmitrij Golovanov and Darius Rudis among other jazz masters.

 

Currently, the guitarist works with Jing’a Ling, Saulės Kliošas, Migloko, The Ditties, The Schwings, Baisios Stygos and Mad Harmonix.

 

With various collectives he took part in Vilnius Jazz, Kaunas Jazz, Nida Jazz and Birštonas Jazz festivals, toured in Germany, Poland, Turkey, Latvia, France, Belarus and Estonia.

Domas Aleksa is one of the most promising bassists and jazzmen of younger generation, winner of a number of national and international jazz competitions.

 

He started playing the bass while still in music school, and after graduating from classical cello he enrolled in the Vilnius College to further study bass.

He formed his first group at the age of 15. In the beginning Domas was mostly active on club music scene, made his name as a bassist of Brassbastardz, Skamp, Guerila Jazz.lt, A.I.R. and Groovy Taxi. In 2004, he formed his own group D’Orange with which he also recorded two albums.  

Together with various pop bands Domas has supported many international superstars, such as Black Eyed Peas, Simply Red, Macy Gray, Avril Lavigne and more. With his own band, D’Orange, he has warmed-up Incognito, Poogie Bell Band and Roy Ayers Band.

In 2012, Domas joined Dainius Pulauskas Group with which he appeared in a number of prestigious international jazz festivals, including London, Ottawa and Tokyo, as well as major festivals in Africa, China and India. His bass is heard in more than 30 albums of various styles of music.

 

Linas Būda, a seasoned Lithuanian rock and metal drummer, is, perhaps, better known as the master of jazz percussion. Since 1994, he has been a member of Pulauskas’ groups with which he has appeared in 120 jazz festivals in different continents. He also works with the LRT group and Antis, the legendary rock group.

 

 

Galintys ir norintys paremti festivalį, lėšas siųskite:

AB ,,Šiaulių bankas'' Birštono KAS

banko kodas 71816

sąsk. nr. LT 43 7181 6000 0014 4640

įm. kodas 190025748

AB ,,Šiaulių bankas'' Birštono KAS

banko kodas 71816

sąsk. nr. LT 43 7181 6000 0014 4640

įm. kodas 190025748

Atsiprašome, kasoje galima atsiskaityti tik grynaisiais pinigais. Dėl bilietų kreiptis

tel. 8 319 65546

el.p jazz@birstonokultura.lt

Visos teisės saugomos © 2023 www.birstonasjazz.lt
Meniu