LT EN RU

REMIGIJAUS RANČIO KVARTETAS

Remigijus Rančyssaxes, fls, perc

Kęstutis Pavalkis p

Paulius Adomėnas b

Ignas Kasikauskas dr

__________________________________________________________________

Birštono festivalio publika ne kartą gėrėjosi Remigijaus Rančio kūrybingumu. Jis pristato šioje scenoje vis naujas autorines programas, pasirodo įvairių sudėčių kolektyvuose, talkina bičiulių projektuose.

Universalų muziką, multiinstrumentininką kūrybai įkvepia perskaitytos knygos, geri filmai, egzotiškose šalyse patirti įspūdžiai. Muzikos kalba jam leidžia apmąstyti tai, ką sunku apibūdinti žodžiais.

„Norėčiau, kad klausytojas, atėjęs į mano koncertą, atrastų naujas teritorijas, praplėstų savo suvokimo ribas“, – atviravo menininkas, laisvai nardantis ir džiazo, ir „world“ muzikos stichijose.

Jis sėkmingai siekia savo tikslų. Kūrybinių impulsų Remigijus semiasi brazilų, afrikiečių, kinų, japonų, indų muzikinėse kultūrose, siekia perteikti muzikos vizualumą.

Menininko polinkius atspindi ir naujausias, Birštone skambėsiantis projektas „Muzika apie pasaulį ir žmones“, jungiantis originalias lyderio „world“ stiliaus kompozicijas bei fotografijas. Rančys jį apibūdina kaip „garsų ir vaizdų kelionę“.

Projektui autorius subūrė sau artimus talentingus muzikantus, su kuriais jau ne kartą muzikavo įvairiuose festivaliuose.

Remigijus Rančys studijavo  Danijos „Rytmiske Hojskole“ ir Amsterdamo konservatorijoje saksofoną, o Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje – taip pat  fleitą bei pedagogiką. Atlikėjas groja ir klavišiniais bei perkusiniais instrumentais, kuria ir aranžuoja muziką, reiškiasi įvairių žanrų muzikos kolektyvuose, edukaciniuose projektuose vaikams.

Vieną ambicingiausių  Rančio kolektyvų – Vilniaus džiazo orkestrą, suvienijusį stipriausius šalies džiazmenus, ne kartą girdėjome ir Birštono džiazo festivalyje. Jis taip pat puošė kitus tarptautinius renginius Lietuvoje bei svetur.

Su įvairiais kolektyvais Remigijus pasirodė Ispanijoje, Olandijoje, Latvijoje, Baltarusijoje, Ukrainoje, Švedijoje.

Kęstutis Pavalkis yra vienas universaliausių savo kartos pianistų. Jis baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (LMTA) klasikinio bei džiazo fortepijono studijas, reiškiasi džiazo, pop- ir klasikinės bei „world“ muzikos, teatro projektuose.

Atlikėjas pelnė laurus tarptautiniuose klasikinės muzikos konkursuose Lenkijoje, Čekijoje, Prancūzijoje, Italijoje bei Lietuvoje, koncertavo su Lietuvos valstybiniu simfoniniu ir Lietuvos kameriniu orkestrais.

Įgytą muzikinę patirtį Pavalkis pritaiko grodamas solo ir kamerinę muziką. Tarp jo scenos partnerių –  dainininkės Justė Arlauskaite-Jazzu, Neda, Jurga Šeduikytė, Vytautė Pupšytė, Julija Jačėnaitė, popmuzikos kūrėjas Saulius Prūsaitis, diksilendas  „Green Bridge Band“, multiinstrumentininkas Saulius Petreikis ir „World Orchestra“, „Leon Somov & Jazzu“.

Kęstutis talkino daugelyje teatro projektų, tarp jų – Auksiniais scenos kryžiais įvertintame Oskaro Koršunovo spektaklyje „Išvarymas“,  „Operomanijos“ prodiusuotoje šiuolaikinėje operoje „Geros dienos!“.

Paulius Adomėnas studijavo LMTA. Jis groja bosine gitara su kūrybingiausiais Lietuvos populiariosios ir alternatyviosios muzikos kolektyvais, yra ne kartą tapęs festivalio „Vilnius Jazz“ jaunųjų talentų konkurso „Young Power“ prizininku. Muzikantas taip pat kuria originalią instrumentinę bei vokalinę muziką.

Ignas Kasikauskas baigė studijas LMTA džiazo skyriuje, sėmėsi patirties meistriškumo kursuose Italijoje, Danijoje, Suomijoje.

Igno atliekamos muzikos spektras – nuo pop- iki laisvojo džiazo. Jis muzikavo su daugeliu žinomų improvizuotojų, tarp jų – Arkadijumi Gotesmanu, Juozu Milašiumi, Daliumi Naujokaičiu, Kenny Wollesenu, Ingebrigtu Håkeriu Flatenu, Jonathonu Haffneriu, Eugenijumi Kanevičiumi, Tomu Razmumi, Arnu Mikalkėnu ir kitais.

Būgnininkas pasirodė „Vilnius Mama Jazz“, „Vilnius Jazz“, „Kaunas Jazz“, „Peronas Jazz“, „Saulkrasti Jazz Festival“ (Latvija) , „Roma Summer Jazz festival“ (Italija) scenose, gastroliavo Vokietijoje, Slovėnijoje, Austrijoje, Rusijoje ir kitose šalyse.

2017 metais su grupe „Džiazlaif“, 2019-aisiais – su trio „Kanalizacija” Ignas laimėjo „Vilnius Jazz Young Power‘‘ konkurso ,,Grand Prix‘‘.

Galintys ir norintys paremti festivalį, lėšas siųskite:

AB ,,Šiaulių bankas'' Birštono KAS

banko kodas 71816

sąsk. nr. LT 43 7181 6000 0014 4640

įm. kodas 190025748

AB ,,Šiaulių bankas'' Birštono KAS

banko kodas 71816

sąsk. nr. LT 43 7181 6000 0014 4640

įm. kodas 190025748

Kasoje galima atsiskaityti kortele. Dėl bilietų kreiptis

tel. 8 319 65546

el.p jazz@birstonokultura.lt

Visos teisės saugomos © 2024 www.birstonasjazz.lt
Meniu