LT EN RU

Artūro Anusausko ir Marco Tamburini duetas

ARTŪRO ANUSAUSKO IR MARCO TAMBURINI DUETAS

(Lietuva-Italija)

 

c52dahoa atsisiųsti (2)

 

Artūras Anusauskas – p

Marco Tamburini – tp

 

Patyrę muzikantai ir kompozitoriai pirmą kartą prisistato kaip duetas. Jie susipažino pernai Rovigo festivalyje Veneto Jazz Italijoje – susitiko jo scenoje kaip kvinteto nariai. Tąkart A.Anusauskas grojo savo muziką su keturiais italais.

Birštono festivaliui atlikėjai parengė savo kompozicijų ir džiazo standartų programą.

Artūras Anusauskas pastaraisiais metais Lietuvos festivaliuose dažniausiai muzikuoja solo, o praeityje yra koncertavęs ir duetuose su šalies džiazo saksofonininkais bei vokaliste Neda Malūnavičiūte.

Dar studijuodamas fortepijoną Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje A.Anusauskas kelis kartus tapo akademijos organizuojamų džiazo improvizacijos konkursų laureatu. 1997-aisiais muziką lydėjo sėkmė tarptautiniame konkurse Leipcige, kur jis pelnė specialų prizą už polifoninę improvizaciją.

Šio vieno ryškiausių Lietuvos džiazo pianistų solinė karjera trunka jau beveik 30 metų. 1990-aisiais jis  debiutavo ir kaip džiazo grupės lyderis, o 1994 metais pelnė Birštono džiazo festivalio Didįjį prizą su savo kvintetu.

Ryškius pėdsakus šalies džiazo gyvenime įspaudė ir A.Anusausko kvartetas. Kolektyvas pasirodė pagrindinėse Lietuvos koncertų salėse bei džiazo festivaliuose, koncertavo Montrė džiazo festivalyje Šveicarijoje, taip pat Vokietijoje, Baltarusijoje, išleido du kompaktinius diskus. 2004 metais per Brodvėjaus klubo muzikinius apdovanojimus A.Anusausko kvartetas buvo pripažintas Metų džiazo grupe.

A.Anusausko diskografijoje – daugiau kaip 20 kompaktinių diskų, tarp jų – trys soliniai. Pianistas bendradarbiavo su daugeliu Lietuvos džiazo meistrų, danų vokaliste Anne Kierulf, amerikiečių būgnininku Aru Biskiu, yra kvinteto Džiazo nublokšti narys. Šis ansamblis 2010 metais pasirodė Maskvos P.Čaikovskio filharmonijos salėje.

A.Anusauskas taip pat koncertavo Vokietijoje, Austrijoje, Švedijoje, Danijoje, Suomijoje, Šveicarijoje, Rumunijoje, Moldovoje, Belgijoje, Lenkijoje, kitose Europos šalyse bei Kinijoje.

Daugiabriaunė šio muziko veikla apima ir pasirodymus su akademinės muzikos kolektyvais. Jis koncertavo su Lietuvos valstybiniu simfoniniu bei Lietuvos kameriniu orkestrais, chorais Ąžuoliukas, Jauna muzika, improvizavo Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro spektaklyje Aštuonios Kurto Vailio moterys, gyvai garsino filmus Nebylaus kino festivaliuose.

Nuo 1988 metų pianistas dėsto džiazo improvizaciją LMTA fortepijono katedros bei džiazo skyriaus studentams. Jis yra Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentas, Džiazo katedros vedėjas. Iš A.Anusausko patirties sėmėsi ir Rumunijos, Moldovos, Suomijos, Vokietijos, Italijos studentai.

2005 metais pianisto veikla įvertinta Lietuvos muzikų sąjungos Auksiniu disku.

Marco Tamburini reiškiasi įvairaus žanro muzikos projektuose kaip atlikėjas, kompozitorius ir aranžuotojas. Tarp jo scenos bei  įrašų partnerių buvo tokios garsenybės kaip Steve‘as Lacy, Joe Lovano, Kenny Wheeleris, Steve‘as Colemanas, Eddie Hendersonas, Billy Hart, Luciano Pavarotti, George‘as Michaelas.

Trimitininko profesinė karjera prasidėjo 1984-aisiais, baigus Bolonijos konservatoriją. Šiandien už jo pečių – pasirodymai svarbiausiose Italijos, Šveicarijos, Nyderlandų, kitų Europos šalių bei JAV džiazo scenose. Jis gastroliavo Japonijoje su Eumiru Deodato, Meksikoje – su Furio di Castri, Achille Succi, įgrojo kompaktinį diską su Roberto Gatto kvintetu.

M.Tamburini išleido albumų su įvairiais savo kolektyvais, o su džiazo pianistu Stefano Bollani — XX a. akademinės muzikos trimitui ir fortepijonui kompaktinį diską. Kaip kompozitorius, aranžuotojas ir atlikėjas trimitininkas bendradarbiauja su reperiu Lorenzo Jovanotti, parengė programų su savo elektroniniu trio ir styginių orkestru, su savo kvartetu, įgarsino su trio nebylų filmą, dalyvavo garsiajame L.Pavarotti atminimo projekte Petroje (Jordanija).

Muzikas pasirodo įvairiose nacionalinėse bei tarptautinėse televizijos ir radijo programose, veda meistriškumo kursus Sienoje ir Rovigo konservatorijoje.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ЕСЛИ ВЫ ХОТИТЕ МАТЕРИАЛЬНО ПОДДЕРЖАТЬ ФЕСТИВАЛЬ, ПЕРЕЧИСЛЯЙТЕ СРЕДСТВА:

AB ,,Šiaulių bankas'' Birštono KAS

БИК 71816

Р/С LT 43 7181 6000 0014 4640

КОД ПРЕДПРИЯТИЯ 190025748

AB ,,Šiaulių bankas'' Birštono KAS

БИК 71816

Р/С № LT 43 7181 6000 0014 4640

КОД ПРЕДПРИЯТИЯ 190025748

Приносим свои извинения – в кассе к оплате принимаются только наличные. По поводу билетов обращаться:

тел. 8 319 65546

эл. почта jazz@birstonokultura.lt

Все права защищены © 2024 www.birstonasjazz.lt
Mеню