LT EN RU

ŠINKARENKO JAZZ 4N

ŠINKARENKO JAZZ 4N

 

 

 

 

Leonidas Šinkarenka  – b

Vytautas Labutis – sax

Jan Maksimowicz – sax

Linas Būda – dr

 

Tai naujausia boso virtuozo Leonido Šinkarenkos grupė. Ji debiutavo 2015-ųjų vasarą ir jau surengė koncertų ne tik Lietuvoje, bet ir Lenkijoje, Vokietijoje.

Pajutęs poreikį atsinaujinti kūryboje, kvarteto lyderis įtraukė į senų bendražygių kompaniją savo itin vertinamą jaunesnės kartos saksofonininką Janą Maksimovičių.

„Sėdėti prie to, kas jau sukurta, neįdomu“, – aiškino pagarsėjęs melodingomis baladėmis Leonidas. Šiam kvartetui jis kuria kitokią negu anksčiau muziką. Kokią – netrukus išgirsime.

Bosininkas, kompozitorius, festivalių rengėjas, grupių lyderis Leonidas Šinkarenka yra viena kūrybingiausių šalies džiazo asmenybių.

Per daugiau kaip tris karjeros dešimtmečius jis grojo Vladimiro Čekasino ir Vytauto Labučio ansambliuose, Petro Vyšniausko kvartete,  kvintete „Džiazo nublokšti“, Vilniaus džiazo kvartete, Vladimiro Tarasovo „Lithuanian Art Orchestra“, Dainiaus Pulausko grupėje  bei kituose kolektyvuose.

1997-aisiais bosininkas debiutavo kaip kvarteto „Šinkarenko Jazz 4“ lyderis, su šios grupės muzikantais išleido keturis albumus, koncertavo Lietuvoje, Suomijoje, Londono džiazo klubuose. Prisijungus dainininkei Nedai Malūnavičiūtei, kolektyvas tapdavo „Šinkarenko Jazz 5“.

2003 metais Leonido  iniciatyva atgimė jo, Vytauto Labučio ir Arvydo Jofės trio, pasivadinęs „Lithuanian Jazz Trio“. Su šiuo kolektyvu bosininkas koncertavo daugelyje Europos šalių, pelnė Lietuvos instituto apdovanojimą už šalies garsinimą pasaulyje, išleido albumų.

Nuo 2003 metų Šinkarenka  rengia tarptautinius džiazo festivalius Nidoje,  2012-2015 m. juos rengė  ir Druskininkuose. Neringos savivaldybė suteikė džiazo grandui garbės piliečio vardą ir ordiną už nuopelnus garsinant Neringą.

Muzikanto maršrutuose – jau daugiau kaip 100 festivalių, diskografijoje – daugiau kaip 60 albumų. 2006 metais  jo veikla buvo įvertinta Birštono džiazo festivalio Didžiuoju prizu.

Multiinstrumentininkas, kompozitorius, pedagogas  Vytautas Labutis – taip pat vienas iškiliausių  šalies džiazo  meistrų, Birštono festivalio Didžiojo prizo laureatas (1996 m.).

Su  jo  vardu susijusios daugelio ryškių Lietuvos džiazo grupių – kvinteto „Džiazo nublokšti“, Leonido Šinkarenkos „Jazz 4“, Dainiaus Pulausko grupės, Vilniaus džiazo kvarteto, „Lithuanian Jazz Trio“ bei kitų – biografijos.

Talentingam muzikui paklūsta kamerinės ir monumentalios džiazo formos.  Jis rašo muziką didelės sudėties ansambliams ir muzikuoja duetuose  meistriškai žongliruodamas įvairiausiais muzikos stiliais ir  išraiškos priemonėmis. Vytauto Labučio arsenale yra tiek kūrinių, kad niekada negali žinoti, kokią melodiją ar negirdėtą staigmeną jis lyg tūzą ištrauks iš rankovės.

Daug Europos šalių muzikas apkeliavo su savo kvartetu, gyvuojančiu daugiau kaip 20 metų ir grojančiu muziką – nuo savotiškų ragų iki fanko ir laisvojo džiazo.  Šio kvarteto su Neda išleistas albumas „Sounding City“ buvo pristatytas  Barselonoje, Madride, Stokholme, Budapešte, Gdanske ir garsiajame džiazo festivalyje  „Jazz Jamboree“ Varšuvoje.

Vytautas dalyvavo Vladimiro Tarasovo „The Lithuanian Art Orchestra“, „Lithuanian Young Composers Orchestra“, tarptautiniuose „JazzBaltica Ensemble“, „Octet Ost“,  „East-West Vapirov Project“,  „New European Saxophone Quartet“,  „Moscow Composers Orchestra“ projektuose.  Su įvairiais kolektyvais jis apkeliavo daugybę Europos šalių, grojo Azijoje, JAV, Australijoje, įrašė daugiau kaip pusšimtį kompaktinių diskų.

Džiazo grandas pasirodo ir šiuolaikinės akademinės muzikos projektuose, menininkų performansuose, rašo muziką kinui ir teatrui, ugdo jaunąją džiazo kartą mokytojaudamas Balio Dvariono dešimtmetėje muzikos mokykloje. Jo parengti vaikai – ne pagal amžių virtuoziški ir išprusę, skina laurus nacionaliniuose ir tarptautiniuose džiazo  konkursuose.

Saksofonininkas, kompozitorius, grupių lyderis, pedagogas  Janas Maksimovičius priskiriamas prie ryškiausių Lietuvos džiazo kūrėjų. Šioje scenoje jis reiškiasi nuo 1996-ųjų, o kaip grupės lyderis ir muzikos autorius debiutavo 2002-aisiais su savo kvintetu.

Vėliau menininkas pristatė autorines programas su įvairių sudėčių ansambliais – trio, kvartetu, grupe „Riot“ ir kitais – visuose svarbiausiuose šalies džiazo forumuose.

Janas pasitelkia projektams ir elektroniką, eksperimentuoja su jauniausios kartos muzikantais, reiškiasi netradicinių sudėčių ansambliuose, groja solo su klasikinės muzikos atlikėjais. Pastaruoju metu  jis itin aktyviai dirba su Leonido Šinkarenkos kvartetu „Jazz 4 N“.

Saksofonininkas bendradarbiavo su daugeliu šalies džiazo grandų, tarp jų – Petru Vyšniausku, Vytautu Labučiu, Vladimiru Čekasinu, Dainiumi Pulausku, Olegu Molokojedovu, Liudu Mockūnu, Arkadijumi Gotesmanu, Vyčiu Nivinsku, Marijumi Aleksa.

Jis dalyvavo tarptautiniuose „Baltic Asteroids“, Anatolijaus Vapirovo „Mirror of Memory“ projektuose, grojo su šveicarų trio „Vein“,  Timu Daisy, Byronu Wallenu, Jaroslawu Besteru, Grazyna Auguscik, Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, gastroliavo Moldovoje, Suomijoje, Graikijoje, JAV, Šveicarijoje, Švedijoje, Vokietijoje, Lenkijoje.

Janas Maksimovičius yra Lietuvos muzikos ir teatro akademijos lektorius.

Linas Būda vadinamas legendiniu  Lietuvos roko ir metalo scenos atstovu, tačiau labiausiai  išgarsėjo kaip džiazo perkusijos meistras. Nuo 1994 metų jis yra nuolatinis Dainiaus Pulausko grupių narys, pasirodė su jomis daugiau kaip 120 džiazo festivalių įvairuose pasaulio žemynuose, tarp jų – prestižiniuose Otavos, Londono, Tokijo.

Būgnininkas buvo tarp pirmųjų Lietuvos džiazmenų, įžengusių į Malaizijos, Indonezijos, Pietų Afrikos Respublikos, Egipto, Etiopijos scenas. Jis nuolat dalyvauja ir televizijos projektuose, yra LRT grupės narys, taip pat groja legendinėje roko grupėje „Antis“.

 

Galintys ir norintys paremti festivalį, lėšas siųskite:

AB ,,Šiaulių bankas'' Birštono KAS

banko kodas 71816

sąsk. nr. LT 43 7181 6000 0014 4640

įm. kodas 190025748

AB ,,Šiaulių bankas'' Birštono KAS

banko kodas 71816

sąsk. nr. LT 43 7181 6000 0014 4640

įm. kodas 190025748

Atsiprašome, kasoje galima atsiskaityti tik grynaisiais pinigais. Dėl bilietų kreiptis

tel. 8 319 65546

el.p jazz@birstonokultura.lt

Visos teisės saugomos © 2019 www.birstonasjazz.lt
Meniu