LT EN RU

VERONIKA CHICHI QUARTET

VERONIKA CHICHI QUARTET

(Lietuva  – Estija)  

 

 

 

 

Veronika Čičinskaitė-Golovanova – voc

Dmitrij Golovanov – keyb

Heikko Remmel – db

Augustas Baronas – dr

 

Tokia sudėtimi kvartetas gyvuoja tik porą metų. Išbandžiusi ne vieną muzikantą, jo lyderė džiaugiasi subūrusi tobulą ansamblį iš rinktinių savo kartos virtuozų.

Nenuostabu, kad jai iš karto kilo idėja drauge įrašyti albumą. Birštono festivalyje „Veronika ChiChi Quartet“ pristato autorinį Veronikos Čičinskaitės-Golovanovos darbą – plokštelę „Singer of a 1000 faces“.  Joje solistė atskleidžia daugybę savo kaip džiazo vokalistės veidų ir prisistato kaip brandi kūrinių autorė bei tvirta kvarteto lyderė.

Lengvumas ir polėkis, drąsa ir žaismė persmelkia viso albumo muziką, ar tai būtų Veronikos autoriniai kūriniai, ar meistriškai interpretuojami džiazo standartai, o dainininkės balsas paliečia visas kūno ir sielos „stygas”.

Įdomu ir tai, kad daugumą albumo kūrinių atlikėjai įrašė iš pirmo karto.

 

Veronika Čičinskaitė-Golovanova – ambicinga, žavi, publikos jau pamėgta vokalistė, daugeliui žinoma kaip stilingos retro grupės „The Ditties“ narė. Ji yra jaunųjų džiazo atlikėjų konkurso „Džiazo fontanas“ ir  tarptautinio vokalistų konkurso „Jazz Voices“ laureatė.

Atlikėja studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (LMTA), stažavosi Franzo Liszto aukštojoje muzikos mokykloje Veimare (Vokietija). Ji muzikuoja su daugeliu žinomų džiazo kūrėjų, tarp jų – Dmitrijumi Golovanovu, Artūru Anusausku,Vyčiu Nivinsku, Dariumi  Rudžiu, pasirodė šiuolaikinės operos premjeroje „Naujosios operos akcijos“ festivalyje.

Veronikos diskografijoje jau yra su vyru Dmitrijumi ir grupe „The Ditties“ įrašyti albumai. Šiuo metu atlikėja dažniausiai koncertuoja su savo suburtu kvartetu.

 

Dmitrijus Golovanovas yra vienas įdomiausių Lietuvos džiazo pianistų. 2007-aisiais jis laimėjo „Vilnius Jazz Young Power“ konkurso „Grand Prix“, po metų tapo tarptautinio „Džiazo improvizacijos“ konkurso Vilniuje nugalėtoju, 2013 metais – Europos džiazo konkurso Roterdame finalininku.

Dmitrijus puikiai išmano džiazo tradicijas ir noriai reiškiasi už jų ribų – nardo po laisvojo džiazo stichiją, eksperimentuoja elektroakustinėje muzikoje.

Džiazo pagrindus klavišininkas įgijo LMTA, stažavosi Leipcigo F.Mendelssohno-Bartholdy aukštojoje muzikos ir teatro mokykloje Vokietijoje. Pianisto įgūdžiai, jo raiški, melodinga frazuotė imponuoja Lietuvos ir užsienio džiazo meistrams, įtraukusiems Dmitrijų į daugybę projektų.

Jis bendradarbiavo su broliais Briliais (Rusija), Annie Kierulff  bei Andersu Anderssonu (Danija), yra Liudo Mockūno grupės „NuClear“ narys, muzikavo tarptautiniuose kolektyvuose „Beat Freisen Spelunkenorkester“ (Vokietija-Lietuva-Taivainas) ir „Swilit“ (Šveicarija-Lietuva).

2012 metais Dmitrijus kartu su saksofonininku Kęstučiu Vaiginiu įkūrė Lietuvos, Latvijos ir Estijos muzikantų džiazo kvartetą „Tree Stones“, su kuriuo gastroliuoja, rašo jam muziką. Tandemas susitinka ir daugelyje kitų projektų, muzikuoja dviese.

Dmitrijus taip pat yra džiazo trio „Infiltrators“ narys, eksperimentuoja dviese su perkusininku Arkadijumi Gotesmanu. Šio dueto egzotišką džiazą kartais papildo poeto Rolano Rastausko skaitomos eilės.

Su įvairiomis grupėmis Dmitrijus Golovanovas koncertavo daugelio Europos šalių džiazo festivaliuose, tarp jų – „London Jazz“ (Didžioji Britanija), „Pori Jazz“ (Suomija), „Brugge Jazz“ (Belgija), „MOL Jazz“ (Vengrija), „Leipzig Jazz“  ir „Jazz in Semper Opera“ (Vokietija), „Jazz Jamboree“(Lenkija) , taip pat Šlėzvigo-Holšteino festivalyje Vokietijoje, Graikijoje, Ispanijoje, Gruzijoje, Ukrainoje, Baltarusijoje, Latvijoje, Estijoje.

 

Heikko Remmelis – vienas ryškiausių jaunosios kartos Estijos džiazo muzikantų, festivalio „Jazzkaar“ ir Estijos džiazo sąjungos „Jaunojo džiazo talento“ prizo bei tarptautinio „Nomme Jazz“ konkurso laureatas.

Muzikantas tęsia šeimos tradicijas: jo tėvas Taavo Remmelis yra garsus džiazo kontrabosininkas, brolis Joelis – džiazo pianistas.

Heiko studijuoja Helsinkio J.Sibeliaus muzikos akademijoje (Suomija), bet jau išbandė save koncertuose su daugeliu pripažintų džiazo meistrų, tarp jų – Lembitu Saarsalu, Villu Veski, Kristjanu Randalu, Jaaku Sooääru, Raivo Tafenau, Tõnisu Mägi, Sofia Rubina, Michelle Weir, Taavi Kerikmäe, grojo su garsiuoju ansambliu „Hortus Musicus“, bigbendu „Estonian Dream Big Band“, „Marjamaa Brothers“.

 Veronikos Čičinskaitės-Golovanovos kvartete jis tapo vilniečiams nepakeičiamu partneriu, suteikiančiu ansambliui savitą koloritą ir polėkį.

 

Augustas Baronas  taip pat yra  išskirtinis muzikas, tarptautinio džiazo konkurso Rostove (Rusija) laureatas, imponuojatis erudicija, geru muzikiniu skoniu ir talentu.

Būgnininko karjerą jis pradėjo Eugenijaus Vedecko vadovaujame bigbende „The Magic Time Orchestra“, su juo grojo įvairiuose festivaliuose Lietuvoje, Latvijoje, Vokietijoje ir Švedijoje.

Baigęs bakalauro studijas Hagos karališkojoje konservatorijoje, magistro studijas – Amsterdamo konservatorijoje, atlikėjas neseniai grįžo su šeima iš Olandijos į Lietuvą ir įsiliejo į čionykštį džiazo gyvenimą – pasirodo su įvairiomis grupėmis, nuolat muzikuoja Vilniaus džiazo klube „Jazz Cellar“.

Galintys ir norintys paremti festivalį, lėšas siųskite:

AB ,,Šiaulių bankas'' Birštono KAS

banko kodas 71816

sąsk. nr. LT 43 7181 6000 0014 4640

įm. kodas 190025748

AB ,,Šiaulių bankas'' Birštono KAS

banko kodas 71816

sąsk. nr. LT 43 7181 6000 0014 4640

įm. kodas 190025748

Atsiprašome, kasoje galima atsiskaityti tik grynaisiais pinigais. Dėl bilietų kreiptis

tel. 8 319 65546

el.p jazz@birstonokultura.lt

Visos teisės saugomos © 2019 www.birstonasjazz.lt
Meniu