LT EN RU

DMITRIJAUS GOLOVANOVO IR JANO MAKSIMOVIČIAUS DUETAS


Dmitrij Golovanov p, el

Jan Maksimovič ss, el

Šie universalūs, brandūs muzikantai, artimi kolegos ir bičiuliai, nuo pat savo muzikinės karjeros pradžios susitinka įvairiuose projektuose. Jie abu yra ir trio „Infiltrators“ nariai, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) džiazo katedros dėstytojai.

Menininkus sieja kūrybingumas, eksperimentų ir spontaniškos raiškos pomėgis, turtingas techninis arsenalas, subtilus muzikinis skonis ir daug kitų privalumų. Dueto kūryboje susitinka intelektas ir intuicija, ji žavi lakoniškumu ir gelme.

2019 metais duetas pristatė savo pirmąjį albumą „Thousand Seconds Of Our Life“, o Birštono festivalio publiką kviečia įvertinti 2020-aisiais pasirodžiusį CD ir LP formatais albumą „Beyond“, kuriuo menininkai meta iššūkį patys sau, griaudami savo kūrybos stereotipus.

Dmitrijus Golovanovas, talentingas improvizuotojas, kompozitorius, aranžuotojas, projektų lyderis ir pedagogas, yra tikras klavišų chameleonas. Jo lankstumas jam leido dalyvauti daugybėje skirtingų projektų ir kartu išsiugdyti savo išskirtinį braižą ir skambesį. 

Dmitrijus puikiai išmano džiazo tradicijas ir išradingai reiškiasi už jų ribų – nardo po laisvojo džiazo stichiją, eksperimentuoja elektroakustinėje muzikoje.

Džiazo pagrindus klavišininkas įgijo LMTA, stažavosi Leipcigo F.Mendelssohno-Bartholdy aukštojoje muzikos ir teatro mokykloje Vokietijoje. Jo talentas, įgūdžiai, išskirtinė grojimo maniera pelnė atlikėjui kolegų, ekspertų ir publikos pripažinimą.

2007-aisiais pianistas laimėjo „Vilnius Jazz Young Power“ konkurso „Grand Prix“, po metų tapo tarptautinio „Džiazo improvizacijos“ konkurso Vilniuje nugalėtoju, 2013 metais – Europos džiazo konkurso Roterdame finalininku.  Jo nuopelnus džiazui „Auksiniu disku“ įvertino Lietuvos muzikų sąjunga.

Dmitrijus bendradarbiavo su broliais Briliais (Rusija), Annie Kierulff  bei Andersu Anderssonu (Danija), muzikavo Liudo Mockūno grupėje „NuClear“, Baltijos šalių muzikantų džiazo kvartete „Tree Stones“, tarptautiniuose kolektyvuose „Beat Freisen Spelunkenorkester“ (Vokietija-Lietuva-Taivainas) ir „Swilit“ (Šveicarija-Lietuva).

Jis eksperimentuoja su perkusininku Arkadijumi Gotesmanu ir poetu Rolandu Rastausku, yra džiazo trio „Infiltrators“, „Veronika ChiChi Quartet“ ir kitų kolektyvų narys, įsiamžino jau keliolikoje kompaktinių diskų kaip projektų lyderis ir kviestinis muzikantas.

Su įvairiomis grupėmis D.Golovanovas koncertavo daugelio Europos šalių džiazo festivaliuose, tarp jų – „London Jazz“ (Didžioji Britanija), „Pori Jazz“ (Suomija), „Brugge Jazz“ (Belgija), „MOL Jazz“ (Vengrija), „Leipzig Jazz“  ir „Jazz in Semper Opera“ (Vokietija), „Jazz Jamboree“(Lenkija) , taip pat Šlėzvigo-Holšteino festivalyje Vokietijoje, Graikijoje, Ispanijoje, Gruzijoje, Ukrainoje, Baltarusijoje, Latvijoje, Estijoje.

Janas Maksimovičius, saksofonininkas, kompozitorius, grupių lyderis, pedagogas, džiazo  scenoje reiškiasi nuo 1996-ųjų, o kaip grupės lyderis ir muzikos autorius debiutavo 2002-aisiais su savo kvintetu. Jis – vienas talentingiausių LMTA profesoriaus Petro Vyšniausko mokinių.

Menininkas pristatė autorines programas su įvairių sudėčių ansambliais – trio, kvartetu, grupe „Riot“ ir kitais –  visuose svarbiausiuose šalies džiazo festivaliuose.

Jis pasitelkia projektams ir gyvąją elektroniką, eksperimentuoja su jauniausios kartos muzikantais, reiškiasi netradicinių sudėčių ansambliuose, groja solo su klasikinės muzikos atlikėjais. Nuo 2015 metų D.Maksimovičius muzikuoja Leonido Šinkarenkos kvartete „Jazz 4 N“.

Saksofonininkas bendradarbiavo su daugeliu šalies džiazo grandų, tarp jų – Petru Vyšniausku, Vytautu Labučiu, Vladimiru Čekasinu, Dainiumi Pulausku, Olegu Molokojedovu, Liudu Mockūnu, Arkadijumi Gotesmanu, Vyčiu Nivinsku, Marijumi Aleksa.

Jis dalyvavo tarptautiniuose „Baltic Asteroids“, Anatolijaus Vapirovo „Mirror of Memory“ projektuose, grojo su šveicarų trio „Vein“,  Timu Daisy, Byronu Wallenu, Jaroslawu Besteru, Grazyna Auguscik, Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru, gastroliavo Moldovoje, Suomijoje, Graikijoje, JAV, Šveicarijoje, Švedijoje, Vokietijoje, Lenkijoje.

Galintys ir norintys paremti festivalį, lėšas siųskite:

AB ,,Šiaulių bankas'' Birštono KAS

banko kodas 71816

sąsk. nr. LT 43 7181 6000 0014 4640

įm. kodas 190025748

AB ,,Šiaulių bankas'' Birštono KAS

banko kodas 71816

sąsk. nr. LT 43 7181 6000 0014 4640

įm. kodas 190025748

Atsiprašome, kasoje galima atsiskaityti tik grynaisiais pinigais. Dėl bilietų kreiptis

tel. 8 319 65546

el.p jazz@birstonokultura.lt

Visos teisės saugomos © 2023 www.birstonasjazz.lt
Meniu