LT EN RU

GRUPĖ CASTOR STETSON

(Vad. Deimantas Balys)

Deimantas Balysg

Kazimieras Krulikovskis keyb

Kazimieras Jušinskassaxes

Vainius Indriūnasbg

Domantas Razmusdr

Tai viena perspektyviausių Lietuvos jaunosios džiazo kartos grupių, 2016-aisiais suburta Deimanto Balio. Dvejus metus ji gyvavo kaip „D.Jurevičius Group“ ir per tą laiką spėjo pasirodyti daugelyje muzikos festivalių, tarp jų –  „Vilnius Mama Jazz“, „Vilnius Jazz“, Elektrėnų džiazo festivalyje,  „Freedom Jazz Festival“ Lenkijoje. 

2018-aisiais kolektyvas laimėjo „Vilnius Jazz Young Power“ (VJYP) konkurso „Grand Prix“, 2019-aisiais surengė koncertų turą po Baltijos šalis ir išleido savo pirmąjį albumą  „Captured Music“ su autorine D.Balio kūryba.

2020-ųjų pavasarį pasirodė pirmasis grupės vaizdo klipas „Illuminate“, o tų pačių metų spalį „Castor Stetson“ pateko į tarptautinį džiazo kanalą Jazz³+„Youtube“ platformoje, kuris turi daugiau kaip 190 tūkst. sekėjų iš viso pasaulio. Tai vienas didžiausių grupės įvertinimų ir indėlių į Lietuvos džiazo populiarinimą.  

Šį dešimtmetį „Castor Stetson“ tęsia albumo pristatymo turus Lietuvoje ir užsienyje, rengiasi antrojo albumo „Moksha“ vinilo leidybai.

Kolektyvas atlieka tik originalias kompozicijas, kuriose dera įvairūs muzikiniai stiliai ir moderni džiazo kalba. Kvinteto narius vienija kūrybingumas ir savitas požiūris į muziką bei aplinką.

Deimantas Balys studijavo Vilniaus konservatorijoje, Danijos karališkoje muzikos akademijoje Olborge, tęsė mokslus Vilniaus kolegijos ritminės muzikos katedroje, o pernai baigė šiuolaikinės muzikos ir laisvojo džiazo specialybės magistro studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (LMTA).

Gitaristas grojo įvairiausiose grupėse, tarp jų – „Soul Syrup“,  „Such’a’Trip“, „TribalVibe“, „Diama“, „Maneuver“, „VR Quartet”. Tačiau reikšmingiausias jo projektas – „Castor Stetson“.

Deimantas dalyvavo „Kaunas Jazz“, „Vilnius Mama Jazz“, „PIN dienos“, „Druskomanijos“, „Ariogala Jazz“  festivaliuose Lietuvoje bei „Saeby Jazzfestival“ Danijoje, „Freedom Jazz Festival“ Lenkijoje, koncertų cikle Baltijos šalyse.

Kazimieras Krulikovskis yra Vilniaus konservatorijos vargonų specialybės absolventas. Šiuo metu jis studijuoja fortepijoną Vilniaus kolegijoje, dirba Vilniaus miesto chore „Sonoros“. Klavišininkas yra grupių „Juzt“ ir „John’s Shower Band“ narys. Neseniai vykusiame jaunų Baltijos grupių konkurse jos užėmė pirmąsias vietas. „Juzt“ 2020-ųjų ,,Vilnius Jazz Young Power“ laimėjo „Grand Prix“.

Kazimieras Jušinskas džiazo muzika pradėjo domėtis Vilniaus konservatorijoje, vėliau baigė šiuolaikinės muzikos ir improvizacijos magistro studijas LMTA .

Atlikėjas aktyviai koncertuoja Lietuvos džiazo festivaliuose su grupėmis „Brave Noises“ ir „Džiazlaif“ (su abiem yra laimėjęs VJYP „Grand Prix“), groja „Improdimensijos“ orkestre. Su DJ Extended (Kristupu Giku) jis pasirodė įvairiuose šalies festivaliuose, Olandijos, Belgijos, Vokietijos, Austrijos scenose.

Saksofonininkas taip pat yra grupės „The Septet“ bei saksofonų kvarteto „Katarsis4” narys, dalyvauja tarpdisciplininiuose projektuose, užsiima pedagogine veikla.

Vainius Indriūnas yra Vilniaus kolegijos menų ir kūrybinių technologijų fakulteto ugdytinis, įvairių muzikinių konkursų laimėtojas. Jis buvo pripažintas geriausiu bosininku konkurse „Gitaros šėlsmas“ ir geriausiu instrumentininku 2020 metų „Vilnius Jazz Young Power“ konkurse, kuriame taip pat triumfavo su grupe „Juzt“.

Bosininkas yra grupės „John’s Shower Band“ įkūrėjas, taip pat bedradarbiauja su „FreeFinga“, Kotryna Juodzevičiūte, Karoliu Šarkumi, Artūru Dauniu, Tuomasu J. Räsänenu, Mindaugu Ancevičiumi, Jonu Filmanavičiumi ir kitais jaunosios džiazo kartos atstovais.

Galintys ir norintys paremti festivalį, lėšas siųskite:

AB ,,Šiaulių bankas'' Birštono KAS

banko kodas 71816

sąsk. nr. LT 43 7181 6000 0014 4640

įm. kodas 190025748

AB ,,Šiaulių bankas'' Birštono KAS

banko kodas 71816

sąsk. nr. LT 43 7181 6000 0014 4640

įm. kodas 190025748

Atsiprašome, kasoje galima atsiskaityti tik grynaisiais pinigais. Dėl bilietų kreiptis

tel. 8 319 65546

el.p jazz@birstonokultura.lt

Visos teisės saugomos © 2023 www.birstonasjazz.lt
Meniu