LT EN RU

KĘSTUČIO VAIGINIO KVARTETAS

KĘSTUČIO VAIGINIO KVARTETAS

(Lietuva – Turkija – Suomija)

 

       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kęstutis Vaiginis – saxes, compositions

Joonas Haavisto – p

Kagan Yildiz – db

Ferit Odman – dr

 

Tai vienas iš daugelio Kęstučio Vaiginio tarptautinių kvartetų, atliekančių lyderio muziką, kurioje organiškai dera moderniojo džiazo ir akademinės muzikos raiška.

Su šiais turkų muzikantais Kęstutis jau grojo Birštone 2014-aisiais, o suomių pianistas – dar senesnis jo scenos partneris: atlikėjai beveik prieš dešimtmetį yra kartu gastroliavę po Lietuvą.

Saksofonininkas ir kompozitorius Kęstutis Vaiginis yra  vienas produktyviausių džiazo kūrėjų Lietuvoje, daugybės tarptautinių projektų įkvėpėjas ir lyderis. Su įvairiais kolektyvais jis atliko savo muziką Lietuvoje, Olandijoje, Ispanijoje, Prancūzijoje, JAV, Vokietijoje, Lenkijoje, Turkijoje, Brazilijoje, Azerbaidžane, Gruzijoje ir kitose šalyse.

Kęstučio Vaiginio kaip kompozitoriaus talentas atsiskleidė dar studijuojant Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, „Prince Claus Conservatoire“ bei Amsterdamo aukštojoje menų mokykloje (Olandija), tobulinantis Manheteno muzikos mokykloje Niujorke.

Studijų metais jis ėmė rašyti muziką ir bigbendams, vėliau  buvo subūręs Lietuvoje nepriklausomą jaunimo bigbendą „Independent Artists Ensemble“, grojo savo kompozicijas su Vokietijos valstybiniu jaunimo džiazo orkestru.

2013 metais  saksofonininkui buvo įteiktas Europos kultūros fondo „Europamusicale“ prizas, kartą per metus atitenkantis vienam Europos muzikantui. Anksčiau atlikėjas yra tapęs daugelio respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatu, Birštono džiazo festivalio Didžiojo prizo laimėtoju (2010).

Tarp buvusių ir dabartinių šio muzikanto scenos partnerių yra Alexas Sipiaginas, Davidas Berkmanas, Dave‘as Kikoski, Jelle Van Gie, Barbara Dennerlein, Hernanas Romero, Edas Howardas, Adamas Cruzas, Randalas Corsenas, Denisas Paškevičius, Dmitrijus Golovanovas, Indonezijos, Korėjos, Italijos muzikantai. Atlikėjas yra Lietuvos, Latvijos ir Estijos muzikantų kvarteto „Tree Stones“ bei Dainiaus Pulausko grupės narys.

Su įvairiais kolektyvais kaip grupės lyderis ir  kviestinis artistas Kęstutis  Vaiginis pasirodė „Nord Sea Jazz“, Roterdamo, Londono, Otavos, Keiptauno, Stambulo, Honkongo, Tokijo ir kituose prestižiniuose džiazo festivaliuose, gastroliavo Europos, Azijos, Šiaurės Amerikos ir Afrikos žemynuose.

Muzikanto  diskografiją sudaro  daugiau kaip dešimt albumų, tarp jų –  keturi autoriniai, jo kompozicijos yra įtrauktos ir į lietuviškos muzikos rinkinius. „Jo vizija – subtili ir provokuojanti, kylanti  iš pagarbos tradicijai, tačiau visada žvelgianti pirmyn“ – taip Kęstučio albumą „Unexpected Choices”, įrašytą su pripažintais Niujorko muzikantais, apibūdino žymus amerikiečių saksofonininkas Steve‘as Wilsonas.

Joonas Haavisto 2006-aisiais tapo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje rengiamo tarptautinio džiazo pianistų konkurso „Džiazo improvizacija“ nugalėtoju, vėliau pelnė laurus „Young Nordic Jazz Comets“ (2007)  ir „Jazz Hoeilaart“  (2010) konkursuose, nors fortepijonu skambinti rimtai pradėjo tik 16-kos metų – prieš tai studijavo kontrabosą.

Joonaas džiazo studijas baigė JAV, ten muzikavo su vietos džiazo meistrais ir netrukus sulaukė pripažinimo tiek savo šalyje, tiek  svetur. Jis grojo solo su geriausiais Suomijos kameriniais orkestrais ir bigbendais, su įvairiomis džiazo grupėmis išmaišė Europą, gastroliavo JAV, Kanadoje ir Japonijoje.

Pianistas su savo trio yra išleidęs tris albumus, kurie sulaukė puikaus įvertinimo Suomijoje ir užsienyje.

Joonas Haavisto taip pat yra subūręs kvintetą, groja  Ingos Söder grupėje, Martti Vesalos „Soundpost Quintet“, Mikko Pellineno „Mini Big Band“.  Tarp jo partnerių yra garsūs džiazo muzikantai Jerry Bergonzi, Jonathanas Kreisbergas, Ronas Mclure, Billas Watrousas, Bertilas Strandbergas,  Johnas Fedchockas, Tivonas Pennicottas, Teemu Viinikainenas, Jukka Perko, Verneri Pohjola, Jukkis Uotila.

Kaganas Yildizas po studijų Mimaro Sinano universiteto konservatorijoje daugiausia muzikavo įvairiuose Turkijos simfoniniuose ir kameriniuose orkestruose, tarp jų – Stambulo valstybiniame simfoniniame bei kameriniame ir Stambulo filharmonijos orkestruose.

Džiazo scenose kontrabosininkas pasirodė su daugeliu žymių tautiečių ir pripažintų užsienio meistrų: Önderiu Focanu, Keremu Görsevu, Allanu Harrisu, Micheliu Borstlapu, Freddie Cole‘u, Marku Murpy, Dave‘u Samuelsu, Dena De Rose, Lee Konitzu, Imeru Demireru, Sibelu Köse, Sarpu Madenu, Ricky Fordu, Giovanni Mazzarino ir kitais.

Feritas Odmanas studijavo muziką Stambulo Bilgi universitete, tobulinosi Niujorke. 2006 metais jam buvo suteikta Fulbrighto stipendija studijoms Williamo Patersono universitete JAV.

Amerikiečių džiazo pianistas Mulgrew Milleris būgnininką apibūdino kaip vieną gabiausių jo sutiktų studentų. „Jo grojimas taip užburia, kad prarandi laiko nuovoką“, – yra sakęs apie Feritą šviesaus atminimo Mulgrew Milleris.

Anksti įsitvirtinęs Turkijos džiazo scenoje būgnininkas muzikuoja su turkų pianistu Keremu Görsevu, vadovauja savo kvintetui, groja daugelyje kitų  grupių, yra  išleidęs autorinių plokštelių.

Galintys ir norintys paremti festivalį, lėšas siųskite:

AB ,,Šiaulių bankas'' Birštono KAS

banko kodas 71816

sąsk. nr. LT 43 7181 6000 0014 4640

įm. kodas 190025748

AB ,,Šiaulių bankas'' Birštono KAS

banko kodas 71816

sąsk. nr. LT 43 7181 6000 0014 4640

įm. kodas 190025748

Kasoje galima atsiskaityti kortele. Dėl bilietų kreiptis

tel. 8 319 65546

el.p jazz@birstonokultura.lt

Visos teisės saugomos © 2024 www.birstonasjazz.lt
Meniu