GRUPĖ REINLESS
(vadovas Jievaras Jasinskis)
Jievaras Jasinskis – tb
Liutauras Janušaitis – ts
Valerijus Ramoška – tp
Laurynas Lapė – tp
Vytis Smolskas – keyb
Tomas Dičiūnas – p
Pranas Kentra – g
Paulius Volkovas – g
Paulius Vaicekauskas –b
Jonas Gliaudelis –dr
Vytis Vainilaitis – perc
Ši grupė debiutavo 2014 metais „Broma Jazz“ festivalyje Kėdainiuose ir jau sudrebino ugninga muzika visas didžiąsias Lietuvos džiazo šventes. Talentingas trombonininkas ir kompozitorius Jievaras Jasinskis subūrė į kolektyvą savo vertinamus muzikantus, kad įgyvendintų drąsiausias kūrybos vizijas. Jis rašo ritmišką, energingą muziką, kurioje susilieja fankas, soulas, rokas ir džiazo improvizacijos.
Pernai „Reinless“ išleido debiutinį albumą „Sus Signal”. Tačiau Birštono scenai vyrai parengė naujesnę programą, kuri gali netgi užtemdyti grupės triumfą praėjusiame festivalyje. Mat scenoje išvysime ne aštuonis, kaip tada, o net vienuolika muzikantų – šįsyk Jievaro kompozicijoms prireikė dvigubos ritmo grupės: prie nuolatinių narių prisijungė klavišininkas Giedrius Nakas, gitaristas Pranas Kentra ir perkusininkas Vytis Vainilaitis.
Jievaras Jasinskis baigė trombono specialybę Balio Dvariono dešimtmetėje muzikos mokykloje, po to – Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (LMTA). Dešimt metų jis grojo ir kūrė muziką grupėje „Bekešo vilkai”, taip pat buvo grupių „Inculto”, „Saulės kliošas”, „Skamp” narys, 2014-aisiais įkūrė grupę „Reinless”.
Įvairiems kolektyvams Jievaras aranžavo per 400 dainų. Šiuo metu jis yra Kauno bigbendo trombonų grupės kocertmeisteris, muzikos aranžuotojas, kartais stoja ir prie bigbendo dirigento pulto. Jievaras taip pat groja Vilniaus džiazo orkestre, talkina kaip aranžuotojas ir muzikantas įvairiuose televizijos projektuose.
Saksofonininkas ir kompozitorius Liutauras Janušaitis yra pirmasis lietuvis, baigęs (2011 m.) džiazo žvaigždžių kalve vadinamą Berklio muzikos koledžą Bostone (JAV). Prieš tai jis studijavo džiazo saksofoną Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.
Liutauras yra koncertavęs su daugeliu Lietuvos džiazo, fanko ir popmuzikos atlikėjų bei grupių, tarp jų – „Saulės kliošas“, „A.I.R.“, „Skamp“, „InCulto“, „D‘Orange“, kūrė joms aranžuotes. Jis pasirodo ir su akademinės muzikos kolektyvais, buvo vienas salsos orkestro įkūrėjų Lietuvoje.
Šiemet Liutauro Janušaičio daina „Amžinai“ laimėjo antrą vietą radijo lietuviškos dainos konkurse. Kitas svarbus naujas saksofonininko darbas – autorinis džiazo albumas „Two Different Sides“. Šiuo metu atlikėjas sėkmingai reiškiasi ir kaip džiazo kvarteto lyderis.
Nuo 2012-ųjų Liutauras yra Kauno bigbendo dirigentas, nuo 2013-ųjų rudens – Dainiaus Pulausko grupės narys, dalyvavo su ja Otavos, Londono, svarbiausiuose Afrikos, Indijos, Kinijos, Japonijos, Ukrainos džiazo festivaliuose, pasirodė kituose kraštuose. Jis nuolat bendradarbiauja ir su Japonijos bei Skandinavijos muzikantais, įrašė su jais ne vieną autorinį albumą, daug gastroliuoja.
Trimitininkas Valerijus Ramoška – 2014 metų Birštono festivalio Didžiojo prizo laimėtojas. Jis nuolat pasirodo šiame festivalyje su įvairiais kolektyvais, yra Kauno bigbendo artistas, nuolatinis Dainiaus Pulausko grupių narys. Su DPG Valerijus grojo daugiau kaip 120 festivalių, aplankė per 30 pasaulio šalių.
Triitininkas groja solo ir su kitais šalies bigbendais, muzikuoja įvairių sudėčių kameriniuose ansambliuose, dalyvauja televizijos projektuose. Jo trimitas skamba ir šiuolaikinės akademinės muzikos scenoje. Daug laiko Valerijus skiria pedagoginei veiklai.
Laurynas Lapė studijavo trimitą Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijoje, LMTA ir Malmės muzikos akademijoje Švedijoje. Gyvendamas svetur jis grojo švedų ansamblyje „Aero Brass“, Helsinborgo ir Malmės simfoniniuose orkestruose, dirbo Malmės operos teatro orkestre.
Nuo 2008 metų trimitininkas dirba Lietuvos nacionaliniame simfoniniame orkestre. Jis taip pat yra pučiamųjų kvinteto „Vilnius Brass“, „Protoberus Brass“, „Gaidos“ ansamblio narys, nuo 2009-ųjų – LMTA dėstytojas.
Klavišininkas pasirodė su daugeliu Lietuvos džiazo meistrų ir tarptautinių korifėjų, tarp jų – Gregory Porteriu, Adamu Nussbaumu, Isaiah Sharkey, Kebbi Williamsu, su savo kvintetu koncertavo Olandijoje, JAV ir Lietuvoje. Neseniai su žinomais Niujorko muzikantais jis išleido puikių įvertinimų sulaukusį savo kūrybos albumą „No Fear, Full of Love“. Giedrius taip pat rašo muziką trumpametražiams filmams ir teatro spektakliams.
Pianistas ir kompozitorius Vytis Smolskas yra vienas įdomiausių Lietuvoje eksperimentuotojų elektroniniais klavišiniais. Į džiazą jis pasuko, baigęs klasikinio fortepijono klasę Nacionalinėje M.K.Čiurlionio menų mokykloje ir bakalauro studijas LMTA. Po to jis perėjo į Džiazą skyrių ir studijavo Hagos karališkojoje konservatorijoje.
Vytis sėkmingai dalyvavo LMTA „Džiazo improvizacijos“ (2007 ir 2011 m.), „Vilnius Jazz Young Power“ (2008 m.) bei Rostovo prie Dono (Rusija, 2014 m.) konkursuose. Pernai su grupe „Makchu Pikchu“ jis šventė pergalę M.A.M.A. apdovanojimuose kaip „Metų proveržio“ nominacijos lyderis. Klavišininkas kūrybingai reiškėsi ir grupėse „Pieno Lazeriai“, „Jing’a’Ling“, „Soul Moustache“, bendradarbiavo su daugeliu džiazo vokalisčių.
Vytis Smolskas dalyvavo „Vilnius Jazz“, „Vilnius Mama Jazz“, Birštono ir Kauno džiazo festivaliuose, grojo Vokietijoje, Olandijoje, Jungtinėje Karalystėje, Islandijoje, Latvijoje, Estijoje, Rusijoje, Ukrainoje, Baltarusijoje ir Kazachstane.
Džiazo pianistas Tomas Dičiūnas dėsto LMTA bei vadovauja šios mokyklos bigbendui, yra nuolatinis šalies festivalių dalyvis. 2013 metais jis užėmė pirmą vietą LMTA rengiamame tarptautiniame pianistų konkurse „Džiazo improvizacija”.
Pranas Kentra studijavo Vilniaus kolegijoje, LMTA ir „Prince Claus“ konservatorijoje Olandijoje. Jis bendradarbiavo su daugeliu Vilniaus džiazo kūrėjų, Olandijos, Bulgarijos, Kinijos muzikantais, su Šv.Kristoforo bei Klaipėdos kameriniais orkestrais, Kauno ir Vilniaus bigbendais, šiuolaikinės akademinės muzikos kompozitoriais.
2013 metais Prano Kentros trio laimėjo „Gitarų šėlsmo“ konkursą Vilniuje, 2014-aisiais jo grupė Olandijoje išleido debiutinį albumą “Vague Memoirs”. Gitaristas groja ir šiuolaikinės akademinės muzikos ansamblyje “Synaesthesis”, įrašė su šiuo ansambliu albumą. Kaip įvairių projektų dalyvis Pranas pasirodė Olandijoje, Vokietijoje, Liuksemburge, Šveicarijoje, Bulgarijoje, Slovėnijoje, Baltijos šalyse. Greta meninės veiklos jis dėsto Kauno Vytauto Didžiojo universiteto muzikos akademijoje bei Juozo Gruodžio konservatorijoje.
Paulius Volkovas mokėsi Vilniaus kolegijos menų fakultete, nuo studijų metų dalyvauja džiazo festivaliuose ir konkursuose kaip atlikėjas ir kompozitorius. 2006-aisiais jo trio laimėjo pirmąją vietą tarptautiniame konkurse „Džiazo fontanas“ Panevėžyje. Tais pačiais metais „Vilnius Jazz Young Power” konkurse jo grupės aranžuotė buvo pripažinta geriausia, o su grupe “Magic Mushrooms” gitaristas pelnė antrąją vietą.
Paulius dalyvavo grupių „Jing’a Ling“, „Saulės Kliošas“, „Migloko“, „The Ditties“, „The Schwings“, „Baisios Stygos“, „Mad Harmonix“ projektuose. Su įvairiais kolektyvais jis pasirodė Vokietijoje, Lenkijoje, Turkijoje, Prancūzijoje, Baltarusijoje, Estijoje, Latvijoje.
Paulius Vaicekauskas studijuoja LMTA, koncertuoja su džiazo ir pramoginės muzikos grupėmis. Su įvairiais kolektyvais jis dalyvavo „Vilnius Mama Jazz“ ir „Broma Jazz“ festivaliuose, „Vilnius Jazz Young Power“ ir „Džiazo fontano“ konkursuose.
Jonas Gliaudelis yra nacionalinių ir tarptautinio („Saulkrasti Jazz 2013“ Latvijoje) būgnininkų konkursų laureatas, „Vilnius Jazz Young Power“ konkurso finalininkas. Atlikėjas groja įvairaus žanro muzikos projektuose su profesionalais ir studentais, yra savitų ansamblių „Vilnius Vibe Trio“ ir „Woop Trio“ narys, reiškiasi kaip gabus muzikos kūrėjas.
Vytis Vainilaitis baigė Vilniaus konservatoriją, mokėsi Manhaimo muzikos ir vaizduojamojo meno akademijoje (Vokietija), LMTA džiazo katedroje. Būgnininkas pasirodė per 60-yje įvairių projektų Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Rusijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Ispanijoje, Vengrijoje, Slovėnijoje, JAV, bendradarbiavo su daugeliu Lietuvos džiazo ir popmuzikos autoritetų.