LT EN RU

JIEVARO JASINSKIO JJA CHAMBER PROJECT

Jievaras Jasinskis tb

Mindaugas Vadoklisflgh

Pranas Kentrag

Paulius Volkovasg

Domantas Razmusperc

Dainius Rudvalisdb

Sigitas Gailiusmarimba

Andrius Rekašius vibe, marimba,

Aistė Baliunytėharp

Mėgstantis eksperimentus trombonininkas, kompozitorius ir aražuotojas Jievaras Jasinskis vėl pristato festivalyje debiutinę programą ir naują savo kūrybos paieškų kryptį.

2016-aisiais menininkas sudrebino šią sceną savo grupės „Reinless“ ir Kauno bigbendo netradicine premjera, po dviejų metų eksperimentavo festivalyje su „Reinless“ kaip kompozitorius, o šįkart įtraukė į savo projektą ir kelis akademinės muzikos profesionalus, kad sujungtų dvi savo mėgstamas stichijas – džiazo ir akademinės muzikos.

Anot Jievaro, akademinis minimalizmas – puikus fonas džiazo improvizacijoms.

Projekto autorius Jievaras Jasinskis neatsitiktinai pasirinko tokią kūrybos kryptį – pernai jis tapo diplomuotu kompozitoriumi, baigęs kompozicijos magistrantūrą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (LMTA). Šiuo metu jį labiausiai žavi kompozitoriaus amatas.

Šio kūrėjo muzikinė biografija netipiška. Balio Dvariono dešimtmetėje muzikos mokykloje jis mokėsi groti trombonu,  į muzikos scenas atėjo iš pogrindžio – iš grupės „Bekešo vilkai“. Vėliau trombonininkas įsiliejo į populiariausias šalies jaunimo grupes – „Saulės kliošą“, „Skamp“, o su „InCulto“ netgi pabuvojo didžiojoje „Eurovizijoje“.

Tačiau profesinį kelią Jievaras nutarė tęsti kaip klasikinis trombonininkas – įstojo į šią specialybę LMTA, pradėjo aranžuoti muziką. Kūrybinės ambicijos netrukus pastūmėjo menininką į džiazą, ir trombonininkas netikėtai tapo kone bigbendų ekspertu: be „Reinless“, subūrė „Lithuanian JJazz Ensemble“, tapo Kauno bigbendo vyriausiuoju dirigentu, debiutavo Euroradijo džiazo orkestre (2018), pasirodė kaip solistas su Latvijos radijo bigbendu.

Be jo aranžuočių neapsieina nei džiazo orkestrai, nei popmuzikos atlikėjai. Be J.Jasinskio turbūt nebūtų naujai atgimęs ir Andriaus Mamontovo albumas „Šiaurės naktis. Pusė penkių“, įrašytas su Lietuvos kameriniu orkestru (LKO) garsiojoje Londono „Abbey Road Studios“. Albumo muziką kameriniam orkestrui aranžavo Jievaras, debiutavęs kaip kompozitorius ir LKO koncerte Nacionalinėje filharmonijoje.

Neseniai kūrėjas pristatė savo pirmąjį simfoninį veikalą: Lietuvos žydų genocido dienos proga Vilniaus miesto Šv. Kristoforo kamerinis orkestras bei kviestiniai klasikos, džiazo ir folkloro muzikantai Vilniuje, Biržuose ir Kaune atliko J.Jasinskio „Simfoniją iš Šiaurės Jeruzalės“, kurioje klasikinė muzika persipynė su Artimųjų Rytų melodijomis ir lietuvių folkloru.

Šiam Birštono festivaliui parengtame autoriniame projekte  J.Jasinskis  bandys sujungti skirtingus savo amplua.

Mindaugas Vadoklis yra vienas talentingiausių ir universaliausių Lietuvos improvizacinės muzikos trimitininkų, girdimas muzikiniuose ir tarpdisciplininio meno projektuose.

Atlikėjas studijavo džiazą Klaipėdos universitete ir LMTA, nuolat dalyvauja tarptautiniuose džiazo renginiuose, yra viešosios įstaigos „Menų cechas“ įkūrėjas ir vadovas.

Nuo 2007-ųjų jis dirba Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) bigbende, kartu muzikuoja daugelyje kitų  kolektyvų, tarp jų – „Lithuanian Art Orchestra“, „Lithuanian Jazz Ensemble“, Klaipėdos džiazo orkestre, „Baltic Salsa Orchestra“, įvairiuose kameriniuose projektuose.

Mindaugas bendradarbiavo ne tik su ryškiausiomis Lietuvos džiazo asmenybėmis, bet taip pat su žinomais užsienio improvizuotojais – Kenny Wollesenu, Jonathanu Haffneriu, Retto Zuchneriu,  Fulvio Buccafusco, Fabrizio Brusca, Goranu Krmacu, Bilalu Karamanu ir kitais. Trimitininkui teko koncertuoti ir su Jojo Mayeriu, Sheila Raye Charles, Victoru Mendoza.

M.Vadoklis su įvairiomis grupėmis pasirodė Ispanijoje, Portugalijoje, Belgijoje, Olandijoje, Danijoje, Šveicarijoje, Rusijoje, Ukrainoje, Baltijos šalyse.

Pranas Kentra – universalus gitaristas ir džiazo kūrėjas. Jis studijavo džiazą Vilniaus kolegijoje, LMTA bei „Prince Claus“ konservatorijoje Olandijoje, reiškiasi ir džiazo, ir šiuolaikinės muzikos projektuose.

Atlikėjas bendradarbiavo su daugeliu šalies džiazo kūrėjų, Kauno ir Vilniaus bigbendais, Olandijos, Bulgarijos, Kinijos muzikantais, grojo su Šv.Kristoforo bei Klaipėdos kameriniais orkestrais. 2013 metais Prano Kentros trio laimėjo „Gitarų šėlsmo“ konkursą Vilniuje. Gitaristas taip pat yra ir nuolatinis šiuolaikinės muzikos ansamblio „Synaesthesis“ narys.

Kaip įvairių projektų dalyvis Pranas pasirodė Olandijoje, Vokietijoje, Liuksemburge, Šveicarijoje, Bulgarijoje, Slovėnijoje, Baltijos šalyse. Jis yra išleidęs du autorinės muzikos albumus.

Paulius Volkovas groti gitara mokėsi Vilniaus kolegijoje, nuo studijų metų dalyvauja džiazo festivaliuose ir konkursuose kaip atlikėjas ir kompozitorius. 2006-aisiais jo trio laimėjo pirmąją vietą tarptautiniame konkurse „Džiazo fontanas“ Panevėžyje, o 2009 metais su grupe „Yrinauda“ gitaristas pelnė „Vilnius Jazz Young Power“ konkurso „Grand Prix“.

Paulius dalyvavo grupių „Reinless“, „Jing’a Ling“, „Saulės Kliošas“, „Migloko“, „The Ditties“, „The Schwings“, „Baisios Stygos“, „Mad Harmonix“ projektuose, su įvairiais kolektyvais pasirodė Vokietijoje, Lenkijoje, Turkijoje, Prancūzijoje, Baltarusijoje, Italijoje, Suomijoje, Estijoje, Latvijoje.

Domantas Razmus yra jaunosios kartos džiazo ir improvizacinės muzikos būgnininkas, perkusininkas, kompozitorius. Profesionalią muzikanto karjerą jis pradėjo būdamas aštuoniolikos, laimėjęs atranką į „Travelling Youth Orchestra“, su kuriuo jam teko groti Prancūzijoje ir Baltijos šalyse.

Būgnininkas baigė šiuolaikinės muzikos ir improvizacijos magistro studijas LMTA, pagal „Erasmus“ mainų programą mokėsi „Prince Claus“ konservatorijoje Olandijoje, nuo 2012-ųjų intensyviai koncertuoja, dalyvauja atvirose džiazo sesijose ir eksperimentinės muzikos projektuose. Šiuo metu jis yra laisvai samdomas muzikantas, užsiima pedagogine veikla.

D.Razmus groja grupėse „Castor Stetson“, „Honkin’ Dudes“, „Laivo Troupe“,  „Lithuanian JJazz Orchestra“, „Veronica Chichi Quartet“. Įvairūs projektai jį suvedė scenoje su daugeliu Lietuvos džiazo ir improvizacinės muzikos grandų, tarp jų – Liudu Mockūnu,  Arnu Mikalkėnu, Kęstučiu Vaiginiu, Liutauru Janušaičiu, Klaudijumi Štuopiniu, Dmitrijumi Golovanovu, Vyčiu Nivinsku.

Domantas pasirodė visuose didžiuosiuose šalies džiazo festivaliuose, taip pat šiuolaikinės muzikos festivaliuose Raseiniuose, „Druskomanijoje”, „Jaunoje muzikoje”.

Su skirtingais ansambliais („R.A.D.D.“, „TDT“, „D.Jurevičius Group“) būgnininkas tris kartus (2013, 2016 ir 2018 m.) laimėjo „Vilnius Jazz Young Power“ konkurso „Grand Prix“. 2017 metais jam skirta pirmoji vieta būgnininkų konkurse „Tamsta Drumday“.

Dainius Rudvalis – vienas perspektyviausių šalies akademinės muzikos atstovų. Jis studijavo kontrabosą LMTA bei Leošo Janačeko muzikos ir menų akademijoje Brno (Čekija), kelerius metus bendradarbiavo su garsiuoju Baltijos šalių kameriniu orkestru „Kremerata Baltica“.

Nuo 2016-ųjų atlikėjas groja tarptautiniame simfoniniame orkestre „Nordic Symphony Orchestra“, yra jo kontrabosų grupės koncertmeisteris. Šiuo metu Dainius taip pat vadovauja Lietuvos nacionalinio simfoninio (LNSO) kontrabosų grupei, yra Kauno miesto simfoninio orkestro artistas, styginių kvarteto „Bass Arco“ narys.

Andrius Rekašius groti perkusija mokėsi LMTA ir Norvegijos muzikos akademijoje Osle. Jis yra LNSO artistas, šiuolaikinės muzikos ansamblio „Synaesthesis“ bei ansamblio „Giunter Percussion“ narys.

Sigitas Gailius perkusininko įgūdžius kaupė LMTA, nuo 2016-ųjų čia dėsto mušamuosius instrumentus. Jis taip pat groja ansamblyje „Giunter Percussion“, pasirodė kaip solistas su Lietuvos kameriniu orkestru bei Rygos „Sinfonietta“.

Aistė Baliunytė – viena profesionaliausių šalies arfininkių, daugelio tarptautinių konkursų prizininkė, įvairių fondų stipendininkė. Baigusi Nacionalinę M. K. Čiurlionio menų mokyklą,  Aistė tęsė mokslus Nacionalinėje Paryžiaus muzikos konservatorijoje (CNSMD de Paris), o šiuo metu yra Nacionalinio operos ir baleto teatro arfų grupės koncertmeisterė.

Arfininkė taip pat bendradarbiauja su Klaipėdos muzikiniu teatru bei Jevlės simfoniniu orkestru Švedijoje, koncertuoja Lietuvoje ir užsienyje kaip solistė ir su kameriniais ansambliais. Kol kas ji yra vienintelė šalies arfininkė, įrašiusi savo solinį albumą.

Galintys ir norintys paremti festivalį, lėšas siųskite:

AB ,,Šiaulių bankas'' Birštono KAS

banko kodas 71816

sąsk. nr. LT 43 7181 6000 0014 4640

įm. kodas 190025748

AB ,,Šiaulių bankas'' Birštono KAS

banko kodas 71816

sąsk. nr. LT 43 7181 6000 0014 4640

įm. kodas 190025748

Kasoje galima atsiskaityti kortele. Dėl bilietų kreiptis

tel. 8 319 65546

el.p jazz@birstonokultura.lt

Visos teisės saugomos © 2024 www.birstonasjazz.lt
Meniu