LT EN RU

Adomas Rekasius & Dorphine

(Lietuva-Šveicarija)

Adomas Rekašiusp

Christophe Muheimdb

Flo Hufschmiddr


Pianistas, kompozitorius ir aranžuotojas Adomas Rekašius grįžta į Birštono festivalį po 26 metų pertraukos. Dar būdamas studentas jis koncertavo šioje scenoje su saksofonininko Rimvydo Pauliko kvartetu. Dabar, sukaupęs turtingą profesinę ir gyvenimo patirtį, po ilgai trukusių savojo kūrybos stiliaus paieškų menininkas pristato pernai Šveicarijoje suburtą savo trio „& Dorphine“, atliekantį originalias lyderio kompozicijas.

„Muzika yra mūsų būties atspindys ir sielos veidrodis, švytintis nevaržoma fantazija, neišsenkamu grožio ilgesiu ir neišmatuojama laisve. Tai matematika ir poezija, vidinio ir išorinio pasaulių jungtis, veikianti juos abu“, – teigia Adomas Rekašius.

Improvizacija jam – savęs pažinimas, o šis procesas niekada nesibaigia. Vilniuje gimusio A. Rekašiaus muzikinė kelionė į save prasidėjo Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje, kur jis mokėsi klasikinio fortepijono. Groti džiazą pianistas pradėjo 15-kos metų ir nuo tada dalyvavo konkursuose bei festivaliuose Lietuvoje, Vokietijoje ir Danijoje.

1998-aisiais Adomas tapo tarptautinio konkurso „Piano Jazz Improvisation“ Vilniuje nugalėtoju.  Tuo metu jis studijavo klasikinį ir džiazo fortepijoną Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Pianistas taip pat gludino improvizavimo įgūdžius tokių džiazo meistrų kaip  Johnas Tayloras, Brianas Blade’as, Vladimiras Čekasinas meistriškumo kursuose.

Po studijų Lietuvoje A. Rekašius gilino žinias Frankfurto prie Maino muzikos ir scenos menų universitete, po to dar kelerius metus praleido Vokietijoje mokytojaudamas ir muzikuodamas trio projektuose su vokiečių džiazo meistrais Klausu Hessleriu, Vitoldu Reku, Thomasu Heidepriemu, Hansu Höhnu, Tobiasu Backhausu ir Niujorko bosininku Trifonu Dimitrovu. Tuo laikotarpiu jis ne kartą lankėsi Indijoje, kur studijavo indų muziką ir filosofiją, grojo su indų muzikos meistrais.

Nuo 2011 metų A. Rekašius gyvena Šveicarijoje, dėsto klasikinį ir džiazo fortepijoną bei kompoziciją Berno konservatorijoje. Įkvėptas savo ilgametės pedagoginės patirties, jis parengė du darbui su mokiniais skirtus kūrinių fortepijonui rinkinius – „Little Stories for Pop Piano“ ir „New Stories for Pop Piano“, kuriuos 2013 ir 2017 metais išleido „Heinrichshofen & Noetzel“ leidykla.

2022-aisiais šiuos leidinius ZOOM platformoje pristatė Lietuvos muzikos ir meno mokyklų mokiniai, Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos konservatorijos ir LMTA studentai. Pianisto meistriškumo pamokose dalyvavo šalies muzikos mokyklų pedagogai ir moksleiviai.

Be intensyvaus pedagoginio darbo, A. Rekašius koncertuoja solo, dažnai spontaniškai improvizuoja. 2021 metais jis vėl pradėjo dirbti su kolektyvu, subūręs trio „Adomas Rekašius TREE“. Jau 2022-aisiais ši trijulė išleido savo originalių kompozicijų albumą „UnCool“, sulaukusį palankių įvertinimų dėl nuoširdumo, autentiško muzikantų atsivėrimo. Antrasis Adomo trio „& Dorphine“, jo paties teigimu, dar savitesnis, drąsiau tolstantis kūryboje nuo džiazo išraiškos priemonių.

„Improvizacija yra antroji mano gimtoji kalba. Improvizuodamas nuolat atrandu kažką nauja ir tuoj pat vėl neriu į paieškas. Tai, kas vertingiausia, atradau savyje“, – atviravo pianistas.

Bosininkas Christophe’as Muheimas užaugo Lozanoje, studijavo kontrabosą ir elektrinį bosą Lozanos aukštojoje muzikos mokykloje, vėliau Berno menų universitete baigė pedagogikos ir džiazo studijas. Jis mokėsi pas Patrice’ą Moretą, Bänzą Oesterį, Pierre’ą François Massy, Ronny Graupe’ą, Jeaną-Pierre’ą Schallerį ir Stefaną Rademacherį.

Šiuo metu Christophe’as gyvena Berne, yra laisvai samdomas muzikantas. Jis groja įvairiuose Šveicarijos kolektyvuose, tarp jų – „Trio Augmenté“, „Judy Birldand“, „Jessanna“, „Objet Trouvé“, „l’OrchestreQuiPasseParLà“. Bosininkas taip yra meno kolektyvo „Floating Network“ narys. Jo veikla susijusi su savišvieta, kūrybiniais mainais ir bendruomeniškumo per meną puoselėjimu.

2019 metais Ch. Muheimas gastroliavo su Django Bateso „Loose Tubes“ Barselonoje, Berne ir Lilyje. Bosininko muzikos stichija – šiuolaikinis akustinis džiazas ir laisvoji improvizacija.

BūgnininkasFlo Hufschmidas užaugo Interlakeno kalnų ir miškų apsuptyje. Vaikystėje jį traukė fortepijonas, o vėliau sudomino būgnai ir kiti instrumentai, kuriais mokėsi groti įvairių žanrų muziką.

2017 m. Flo baigė Hofvilio gimnazijos džiazo talentų ugdymo programą, vėliau, siekdamas magistro laipsnio, mokėsi pas tokius autoritetus kaip Dejanas Terzicas, Julianas Sartoriusas, Django Batesas, Andreasas Schaereris. 2019 m. būgnininkui buvo paskirta viena iš septynių Friedlo Waldo stipendijų, skirtų džiazo srities muzikantams iki 26 metų.

2021 m. Flo įkūrė grupę GYRE, kuri tais pačiais metais sulaukė pripažinimo vietos konkurse. F. Hufschmidas yra nuolatinėje naujų garsų ir galimybių paieškų kelionėje.

Galintys ir norintys paremti festivalį, lėšas siųskite:

AB ,,Šiaulių bankas'' Birštono KAS

banko kodas 71816

sąsk. nr. LT 43 7181 6000 0014 4640

įm. kodas 190025748

AB ,,Šiaulių bankas'' Birštono KAS

banko kodas 71816

sąsk. nr. LT 43 7181 6000 0014 4640

įm. kodas 190025748

Kasoje galima atsiskaityti kortele. Dėl bilietų kreiptis

tel. 8 319 65546

el.p jazz@birstonokultura.lt

Visos teisės saugomos © 2024 www.birstonasjazz.lt
Meniu