LT EN RU

ARVYDO JOFĖS PROJEKTAS GYVYBĖS MEDIS

Arvydas Jofė – dr

Motiejus Bazaras – keyb

Tomas Botyrius – saxes

Mykolas Bazaras – b

__________________________________________________________________

Vienas talentingiausių šalies būgnininkų Arvydas Jofė grįžta į Birštono festivalį po 10-ties metų pertraukos su savo suburtu kvartetu „2 + 2“ prisiminti daugiau kaip prieš devynerius metu anapilin išėjusio ilgamečio bendražygio, bendraminčio ir sielos bičiulio – kompozitoriaus, džiazo pianisto ir grupių lyderio Gintauto Abariaus (1959-2010), kuris net dukart tapo šio festivalio prizininku: 1980-aisiais – su Aleksandro Fedotovo trio ir 1988-aisiais – su savo kvartetu.

Abariaus trio yra grojęs ir Jofė, iki šiol gyvai prisimenantis jo kaip muzikanto ir dvasinio lyderio, įkvėpėjo talentus. 1993 metais Abarius, Fedotovas ir Jofė Vilniaus plokštelių studijoje įrašė  instrumentinį kūrinį „The Tree of Life“ („Gyvybės medis“), įkvėptą Šventojo Rašto psalmių. Jį naujam scenos gyvenimui prikelia kvartetas „2 + 2“.

Daugelio nemarių dainų, tapusių atgimimo himnais („Šaukiu aš tautą“, „Dieve. Laimink Lietuvą“ ir kt.) bei Lietuvos estrados klasika („Mažyte mano“, „Daiva“ ir kt.), kamerinės instrumentinės, teatro, televizijos spektaklių, kino muzikos, giesmių, sakralinio džiazo kompozicijų („Džiazo mišios“, „Šventas Dievo Avinėli“ ir kt.) kūrėją Gintautą Abarių kolegos prisimena kaip degusį kūrybos aistra, spontanišką žmogų. Tai šiandien primins ir kvartetas „2 + 2“ jo muzika, suvienijusia keturias išskirtines džiazo asmenybes.

Arvydas Jofė yra vienas ekspresyviausių šalies būgnininkų. Pripažinimo jis sulaukė anksti – būdamas šešiolikos, Latvijos festivalyje „Liepaja Dzintars“ buvo tituluotas kaip geriausias būgnininkas.

Muzikanto karjerą Jofė pradėjo 8-ajame dešimtmetyje roko ir kitų muzikos žanrų grupėse („Bildukai“, „Nuogi ant slenksčio“), dirbo vokaliniame instrumentiniame ansamblyje „Oktava“.

Džiazo scenoje jis debiutavo studijuodamas Lietuvos valstybinės konservatorijos Klaipėdos fakultetuose. Čia muzikavo su Sauliaus Šiaučiulio kvartetu ir Prano Narušio vadovaujamu bigbendu, o po studijų subūrė savo bigbendą.

Grįžęs į gimtąjį Kauną muzikantas bendradarbiavo su Romualdo Grabšto kvartetu, Gintauto Abariaus trio, beveik dešimt metų buvo Vladimiro Čekasino kvarteto narys, taip pat grojo Kauno bigbende.

Nuo 1992-ųjų Jofė rengia ir solines programas. Tai tarsi vieno aktoriaus teatras, atveriantis neišsenkamą šio kūrėjo vaizduotę ir raiškos arsenalą. Būgnininkas išradingai derina akustinius ir elektroninius mušamuosius kurdamas teatrališkas, kupinas netikėtų dramaturginių vingių ir energijos proveržių istorijas.

Nuo 2003-ųjų kelerius metus būgnininkas intensyviai koncertavo su „Lithuanian Jazz Trio“ – su jo nariais Vytautu Labučiu ir Leonidu Šinkarenka jis pasirodė Suomijoje, Švedijoje, Šveicarijoje, Italijoje, Graikijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Japonijoje, Rusijoje. Šis trio pelnė Lietuvos instituto apdovanojimą už lietuviško džiazo populiarinimą pasaulyje.

Su įvairiais kolektyvais Jofė dalyvavo visuose Lietuvos ir daugelyje Europos džiazo festivalių.

Multiinstrumentininkas Motiejus Bazaras yra vienas kūrybingiausių ir universaliausių Kauno muzikų, bendradarbiaujantis su įdomiausiais akademinė scenos, džiazo, roko ir kitų muzikos stilių atlikėjais.

Motiejaus kelias į sceną prasidėjo nuo užsiėmimų chorinio dainavimo mokykloje „Varpelis“, kurie vėliau jį nuvedė į J.Naujalio muzikos gimnaziją ir J.Gruodžio konservatoriją. Pianisto studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje vainikavo 2017 metais įgytas menų daktaro laipsnis. Jis taip pat studijavo pagal mainų programą Hamburgo aukštojoje muzikos mokykloje.

Motiejaus profesinį meistriškumą liudija sėkmingi pasirodymai daugiau kaip 20-yje tarptautinių konkursų, tarp jų – B.Dvariono pianistų (2002 m.; „Grand Prix“), S.Vainiūno pianistų ir kamerinių ansamblių (2010 m.; I vieta), M.K.Čiurlionio pianistų ir vargonininkų (2011 ir 2015 m.; diplomai), J.Vytuolio pianistų (2013 m.; II vieta).

Dėl reiklumo sau, puikaus instrumento valdymo, stiliaus ir muzikos partnerių pojūčio pianistas nuolat kviečiamas groti su įvairių muzikinių krypčių kolektyvais. Jis rengia ambicingas solines programas ir koncertuoja su orkestrais – yra surengęs pasirodymų su Kauno, Lietuvos, Talino kameriniais, Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, Latvijos nacionaliniu simfoniniu bei Plovdivo (Bulgarija) simfoniniu orkestrais, groja su įvairių sudėčių kameriniais ansambliais, tarp jų – Guodos Gedvilaitės projekte „Claros Schumann salonas“,

Nuo mažens Motiejus muzikuoja fortepijoniniame duete su broliu Mykolu, prie jų įvairiuose projektuose dažnai prisijungia ir trečiasis brolis Benediktas. Trijulė groja džiazą, yra įkūrusi visuomeninį džiazo sklaidos judėjimą „Bazarai JazzTrain“, trio „#sotuskaunomuzikai“, įkūnijantį Motiejaus muzikines vertybes, atvirumą naujovėms.

Pianistas yra daugelio džiazo ansamblių ir projektų narys, laimėjęs su savo džiazo trio ne vieną tarptautinį apdovanojimą. Įvairius projektus bei grupes Motiejus pristatė jau 8-uose „Kaunas Jazz“ festivaliuose. Jis – kol kas vienintelis lietuvis, čia išbandęs ir „Hammond“ vargonus. Atlikėjas taip pat eksperimentuoja elektroninėje muzikoje.

Tomo Botyriaus muzikinis kelias prasidėjo Kauno bigbende bei Kauno Menininkų namų džiazo kvartete. Su šiais kolektyvais saksofonininkas įsiliejo ne tik į Kauno, bet ir į visos Lietuvos kultūros gyvenimą.

Vėliau Tomas bendradarbiavo su daugeliu šalies džiazo meistrų, taip pat su pop- bei akademinės muzikos atlikėjais, aktoriais ir šokėjais. 2008 metais jis debiutavo Birštone kaip kvinteto lyderis.

Atlikėjas groja įvairiose grupėse, televizijos projektuose. Jis pasirodė visuose šalies džiazo festivaliuose, gastroliavo daugelyje Europos šalių, Japonijoje, Afganistane.

Mykolas Bazaras yra nuolatinis Jofės ir brolio Motiejaus kūrybos palydovas, plačių galimybių bosininkas, įvaldęs elektrinį ir akustinį instrumentus. Jis groja improvizacinę ir popmuziką, džiazą, salsą, gospelą ir akademinę klasiką, dalyvauja elektroninės muzikos projektuose.

Mykolas talkino „Baltic Salsa Orchestra“, styginių orkestrui „Avanti“, grojo Leonardo Pilkausko džiazo kvartete, Dalius Naujokaičio-Naujo „Atomic Orchestra“, popgrupėje „UAB Music“, „Baiba‘s Groove House“, grupėse „Yrinauda“, „3Fingers“, , „Certain Case“, „Mad Harmonix“ ir daugelyje kitų.

Galintys ir norintys paremti festivalį, lėšas siųskite:

AB ,,Šiaulių bankas'' Birštono KAS

banko kodas 71816

sąsk. nr. LT 43 7181 6000 0014 4640

įm. kodas 190025748

AB ,,Šiaulių bankas'' Birštono KAS

banko kodas 71816

sąsk. nr. LT 43 7181 6000 0014 4640

įm. kodas 190025748

Kasoje galima atsiskaityti kortele. Dėl bilietų kreiptis

tel. 8 319 65546

el.p jazz@birstonokultura.lt

Visos teisės saugomos © 2024 www.birstonasjazz.lt
Meniu