LT EN RU

BROKEN GLASS 4TET

(Lietuva)

Pranas Kentrag, compositions

Jievaras Jasinskis tb, banjo

Simonas Kaupinistba

Domantas Razmusdr


Šį įdomių asmenybių ketvertą puikiai žino Lietuvos džiazo, šiuolaikinės ir improvizacinės muzikos mėgėjai, nes girdi juos įvairiuose šių žanrų kolektyvuose. „Broken Glass 4tet” – jų ilgamečio bendradarbiavimo ir bičiulystės rezultatas. Šį kvartetą 2021-aisiais subūrė gitaristas Pranas Kentra, sumanęs kurti muziką netradicinės sudėties ansambliui. Grupė atlieka daugiausia jo kompozicijas.

Lankstūs, spalvingos patirties muzikantai meistriškai laviruoja tarp muzikos žanrų ir stilių –  nuo bliuzinio ir rokinio skambesio iki šiuolaikinių mikroritmų, sudėtinių metrų, poliritmų bei laisvos improvizacijos.

„Broken Glass 4tet”  koncertuoja Baltijos šalių scenose, 2022-aisiais išleido savo pirmąjį albumą „Solitude“, palankiai įvertintą muzikos apžvalgininkų.

 

Pranas Kentra yra universalus gitaristas ir džiazo kūrėjas, grupių lyderis ir tarptautinių projektų iniciatorius. Jis studijavo džiazą Vilniaus kolegijoje, Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (LMTA) bei „Prince Claus“ konservatorijoje Olandijoje, reiškiasi džiazo ir šiuolaikinės muzikos projektuose. 2013 metais P. Kentros trio laimėjo „Gitarų šėlsmo“ konkursą Vilniuje.

Atlikėjas bendradarbiauja su įvairių žanrų atstovais – daugeliu šalies džiazo kūrėjų, bigbendais, klasikiniais orkestrais ir chorais, šiuolaikinės akademinės muzikos autoriais, prodiuserine kompanija „Operomanija“, yra nuolatinis Jievaro Jasinskio projektų dalyvis.

2014 m. jo grupė išleido Olandijoje debiutinį albumą „Vague Memoirs“, o 2016-aisiais pasirodė gitaristo antrasis albumas „Centrifuge“, parengtas su bulgarų būgnininku Stefanu Goranovu, olandų bosininku, „Grammy“  laimėtoju Marku Haanstra ir talentingais jaunosios kartos muzikantais. P. Kentra rengė projektus ir su Kinijos atlikėjais.  Nuo 2014 metų jis groja šiuolaikinės muzikos ansamblyje „Synaesthesis“.

Koncertus ir muzikos kūrybą gitaristas derina su pedagogine veikla: ilgą laiką dėstė Kauno Vytauto Didžiojo universiteto muzikos akademijoje ir Juozo Gruodžio konservatorijoje, o nuo 2016 m. jis dirba Vilniaus kolegijoje, šiuo metu vadovauja jos Ritminės muzikos katedrai ir eina docento pareigas Menų fakultete.

 

Jievaras Jasinskis yra vienas aktyviausių džiazo trombonininkų, kompozitorių ir aranžuotojų Lietuvoje, kuriantis didelių sudėčių autorinės muzikos projektus. Jis baigė klasikinį tromboną ir kompoziciją LMTA.

Šio kūrėjo muzikinė biografija netipiška. Mokytis groti trombonu jis pradėjo Balio Dvariono dešimtmetėje muzikos mokykloje, o į muzikos scenas atėjo iš „funk“ ir „acid jazz“ stilių grupės „Bekešo vilkai“, vėliau muzikavo populiariose jaunimo grupėse „Saulės kliošas“, „Skamp“, su „InCulto“ net pabuvojo didžiojoje „Eurovizijoje“.

Tačiau profesinį kelią Jievaras nutarė tęsti kaip klasikinis trombonininkas, kol kūrybinės ambicijos menininko  nepastūmėjo į džiazą. 2014 metais scenas ėmė drebinti jo suburta grupė „Reinless“, atliekanti lyderio originalias kompozicijas,  kuriose susiliejo fankas, soulas, rokas ir džiazo improvizacijos. Ji spėjo išleisti du studijinius albumus. 2017-aisiais festivalyje „Broma Jazz“ debiutavo J. Jasinskio ir saksofonininko Liutauro Janušaičio suburtas džiazo orkestras „Lithuanian JJAZZ Ensemble“, grojęs įkūrėjų originalius kūrinius.

Net vienuolika metų Jievaras dirbo Kauno bigbende, kūrė ir aranžavo jam muziką, o 2018-aisiais tapo jo vyriausiuoju dirigentu. Šiame kolektyve jis pamėgo bigbendo žanrą ir tapo tikru jo  ekspertu. 2018-aisiais trombonininkas grojo Euroradijo džiazo orkestre, o pernai  jam vadovavo, su juo parengė atliko savo kompoziciją „P(i)e(a)ce of Vilnius“, kuri buvo transliuojama  Euroradijo bangomis. Trombono virtuozas yra soliavęs ir su Latvijos radijo bigbendu, talkinęs jam kaip kompozitorius.

2023-ųjų pradžioje Kauno bigbendą menininkas paliko dėl savo naujo kolektyvo „Vilnius JJAZZ Ensemble“.

Be J. Jasinskio aranžuočių neapsieina nei džiazo orkestrai, nei popmuzikos atlikėjai. Jis yra aranžavęs daugiau kaip 1500 įvairių žanrų kūrinių, šiuo amplua bendradarbiavo su „Ten Walls“, popartistais Linu Adomaičiu, Ieva Narkute,  Merūnu Vitulskiu, Andriumi Mamontovu, grupėmis „Lilas ir Innonime“, „G&G Sindikatas“ ir kitomis, Lietuvos kameriniu ir Nacionaliniu simfoniniu orkestrais, kompozitoriumi Kipru Mašanausku.

Pasak menininko, aranžuotės jam tapo patikimu tiltu į simfoninę kūrybą. 2021 m. įvyko jo simfonijos „Iš šiaurės Jeruzalės“ premjera, o pernai Sūduvos metams jis sukūrė teatralizuotą misteriją „Sūduvių pėdsakais“.

2023-aisiais J. Jasinskio nuopelnai Lietuvos džiazui įvertinti festivalio „Vilnius Jazz“ apdovanojimu.

Simonas Kaupinis yra vienas įdomiausių jaunosios kartos šiuolaikinės muzikos, džiazo ir improvizacinės muzikos kūrėjų, reabilitavęs tūbą kaip išraiškingą, įvairių stilių muzikai tinkantį instrumentą.

Muzikantas baigė tūbos bakalauro bei šiuolaikinės muzikos ir improvizacijos magistro studijas LMTA, tobulinosi pagal mainų programą Gioachino Rossini konservatorijoje Italijoje.

Jis dalyvauja projektuose su kompozitoriais, aktyviai reiškiasi įvairiuose improvizacinės muzikos kolektyvuose, tarp jų – „Improdimensijos“ orkestre, grupėse „Ąžuoliniai berželiai“, „Laivo Troupe“, „Kanalizacija“, šiuolaikinės muzikos ansamblyje „Synaesthesis“, groja klezmerių muziką „Rakija Klezmer Orkestra“.

2021 m. tūbininkas išleido savo kūrinių solo tubai albumą „Tubism“. Jis dalyvauja įvairių menų projektuose, džiazo ir akademinės muzikos festivaliuose Lietuvoje ir svetur.

 

Vienas aktyviausių ir paklausiausių Lietuvoje džiazo ir improvizacinės muzikos būgnininkų, perkusininkas ir kompozitorius Domantas Razmus profesionalią muzikanto karjerą pradėjo būdamas aštuoniolikos, laimėjęs atranką į „Travelling Youth Orchestra“, su kuriuo jam teko groti Prancūzijoje ir Baltijos šalyse.

Būgnininkas baigė šiuolaikinės muzikos ir improvizacijos magistro studijas LMTA, pagal „Erasmus“ mainų programą mokėsi „Prince Claus“ konservatorijoje Olandijoje, nuo 2012-ųjų intensyviai koncertuoja, dalyvauja atvirose džiazo sesijose ir eksperimentinės muzikos projektuose. Šiuo metu jis yra laisvai samdomas muzikantas, užsiima pedagogine veikla.

D. Razmus groja grupėse „Castor Stetson“, „Honkin’ Dudes“, „Laivo Troupe“,  „Vilnius JJAZZ Ensemble“, „Veronica Chichi Quartet“. Įvairūs projektai jį suvedė scenoje su daugeliu Lietuvos džiazo ir improvizacinės muzikos grandų, tarp jų – Liudu Mockūnu,  Arnu Mikalkėnu, Kęstučiu Vaiginiu, Liutauru Janušaičiu, Klaudijumi Štuopiniu, Jievaru Jasinskiu, Dmitrijumi Golovanovu, Vyčiu Nivinsku.

Domantas pasirodė visuose didžiuosiuose šalies džiazo festivaliuose, taip pat šiuolaikinės muzikos festivaliuose Raseiniuose, „Druskomanijoje”, „Jaunoje muzikoje”.

Su skirtingais ansambliais („R.A.D.D.“, „TDT“, „D.Jurevičius Group“) būgnininkas tris kartus (2013, 2016 ir 2018 m.) laimėjo „Vilnius Jazz Young Power“ konkurso „Grand Prix“. 2017 metais jam skirta pirmoji vieta būgnininkų konkurse „Tamsta Drumday“.

Galintys ir norintys paremti festivalį, lėšas siųskite:

AB ,,Šiaulių bankas'' Birštono KAS

banko kodas 71816

sąsk. nr. LT 43 7181 6000 0014 4640

įm. kodas 190025748

AB ,,Šiaulių bankas'' Birštono KAS

banko kodas 71816

sąsk. nr. LT 43 7181 6000 0014 4640

įm. kodas 190025748

Kasoje galima atsiskaityti kortele. Dėl bilietų kreiptis

tel. 8 319 65546

el.p jazz@birstonokultura.lt

Visos teisės saugomos © 2024 www.birstonasjazz.lt
Meniu