LT EN RU

CLAUDIO JR. DE ROSA KVARTETAS

 (Italija – Tunisas – Lietuva)

Claudio Jr De Rosats
Wajdi Riahip
Mauro Cottonedb
Augustas Baronasdr

Plačiai gastroliuojantis Europoje su įvairiais atlikėjais vienas perspektyviausių Italijos saksofonininkų Claudio Jr De Rosa subūrė į savo kvartetą talentus iš skirtingų šalių. Visi jie studijavo Nyderlanduose, tik lietuvis Augustas Baronas yra sugrįžęs iš šios šalies į gimtinę.

2016-aisiais suburtas ansamblis jau po metų išleido debiutinį albumą „Grovin’ Up!“ („Incipit Records”), kuris sulaukė pačių geriausių spaudos ir kritikų įvertinimų, buvo įtrauktas į kylančių Italijos atlikėjų albumų Top10 ir atvėrė grupei kelius į svarbių festivalių scenas, tarp jų – „North Sea Jazz“, „Umbria Jazz“, „Veneto Jazz“, „Getxo International Jazz Festival“,  „Bermeo Jazz“,  „Otis Park Jazz“.

Antrasis kvarteto albumas „Forces“ sulaukė komplimentų už stilistines ir komponavimo naujoves bei muzikos gelmę. „Visos kelionės prasideda viduje. Tik tyrinėjant savo vidinį pasaulį galima pažinti save, suvokti ir išreikšti tikrąsias savo galimybes. Jei kiaušinį sudaužo išorinė jėga, gyvenimas pasibaigia, jei vidinė – jis prasideda“, – svarsto grupės lyderis.

Šios mintys jį įkvėpė naujosioms kompozicijoms, nardinančioms į savitų sąskambių paieškas, prie kurių savaip prisideda kiekvienas kvarteto narys.

Birštono scenoje ansamblio pianistą ispaną Xavi Torresą Vincente pakeis jaunas tunisietis Wajdi Riahi.

Saksofonininkas, klarnetininkas, aranžuotojas ir kompozitorius Claudio Jr De Rosa yra vienas daug žadančių Europos džiazo balsų, intriguojantis savo kūrybiniais laimėjimais.

Jis studijavo klasikinį ir šiuolaikinį saksofoną Salerno ir Romos konservatorijose (Italija), o džiazo studijas baigė Hagos karališkojoje konservatorijoje. Prieš porą metų įtrauktas į kylančių Italijos džiazo žvaigždžių dešimtuką atlikėjas jau pelnė nemažai tarptautinių džiazo apdovanojimų, tarp jų –  Pirmojo Azijos saksofono kongreso Taivane, nacionalinę Chicco Bettinardi premiją, prestižinį „Louis van Dijck Jazz Award“ apdovanojimą už aranžuotes (visus – 2016 m.).

2017-aisiais šis menininkas buvo tarp Italijos džiazo muzikantų asociacijos projekto AIR laureatų, kuriuos Italijos kultūros institutas siuntė į kūrybines rezidencijas įvairiose šalyse.

Kaip aranžuotojas ir kompozitorius De Rosa bendradarbiavo su „Concertgebouw“ džiazo orkestru, Naujųjų talentų džiazo orkestru (NJSO), įvairiais bigbendais, „Filarmonica di Belluno“, „CJDR Jazz Ensemble“ ir kitais kolektyvais.

Nuo 2007-ųjų muzikas pasirodė daugelyje svarbių tarptautinių scenų Italijoje, Prancūzijoje, Anglijoje, Belgijoje, Nyderlanduose, Taivane, Ispanijoje, Kanadoje, Lenkijoje, Gruzijoje.

Iš Tuniso kilęs Wajdi Riahi iš pradžių studijavo gimtinėje arabų muziką. Pirmuosius džiazo koncertus jis surengė 2015 metais su Tuniso džiazo klubo muzikantais.

2016-aisiais pianistas gilino džiazo improvizacijos ir kompozicijos įgūdžius Karališkojoje tarptautinėje Valonijos vasaros akademijoje (Royale Académie Internationale d’Été de Wallonie) Libramone-Ševinji, Belgijoje, vėliau – JAV pianisto Barry Harriso meistriškumo kursuose Italijoje.  Šiuo metu jis studijuoja Briuselio karališkojoje akademijoje.

2017 metais Wajdi dalyvavo Tuniso bosininko Wassimo Ben Rhouma projekte „Darimba“, netrukus pristatė ir savo autorinį projektą „Šiaurės Afrika“ („North Africa“), kuriuo pelnė prizus kaip geriausias solistas ir už geriausią kompoziciją.

2020 metais Briuselyje pianistas įkūrė savo trio, pakvietęs prisijungti kontrabosininką Basile Raholą ir būgnininką Pierry Hurty, tapusius jo nuolatiniais scenos partneriais. Su šiuo trio Wajdi išleido du autorinius albumus kompanijoje „Fresh Sound New Talent Records“ ir laimėjo pirmąją premiją „Dinant Jazz“ konkurse Belgijoje.  Jis taip pat groja Basile’o Rahola grupėje „Baz Trio“, su kuria įrašė porą albumų, pasirodo kitų ansamblių projektuose.

Sicilietis kontrabosininkas, aranžuotojas ir kompozitorius Mauro Cottone – taip pat vienas perspektyviųjų Amsterdamo konservatorijos ugdytinių. Jis aktyviais reiškiasi su savo džiazo trio ir kvartetu, atliekančiais hardbopo ir šiuolaikinės afroamerikietiškos muzikos įkvėptas originalias kompozicijas. Mauro taip pat dalyvauja bendraminčių tarptautiniuoe projektuose.

Augustas Baronas intensyviai koncertuoti pradėjo dar būdamas moksleivis – su  bigbendu „The Magic Time Orchestra“ jis grojo įvairiuose festivaliuose Lietuvoje, Latvijoje, Vokietijoje ir Švedijoje.

Baigęs bakalauro studijas Hagos karališkojoje konservatorijoje ir magistro studijas –  Amsterdamo konservatorijoje, atlikėjas grįžo su šeima į Lietuvą.

Čia jis koncertuoja su žinomais Lietuvos džiazo muzikantais Kęstučiu Vaiginiu, Dmitrijumi Golovanovu, Veronika Čičinskaite-Golovanova, Leonardu Pilkausku, Domu Aleksa, Dominyku Vyšniausku ir kitais, o užsienyje dažnai pasirodo su italų saksofonininko Claudio Jr De Rosa tarptautiniu džiazo kvartetu. Su šiuo kolektyvu grojo „Nord See Jazz“, Umbrijos ir kitose prestižinėse Europos džiazo scenose.

Galintys ir norintys paremti festivalį, lėšas siųskite:

AB ,,Šiaulių bankas'' Birštono KAS

banko kodas 71816

sąsk. nr. LT 43 7181 6000 0014 4640

įm. kodas 190025748

AB ,,Šiaulių bankas'' Birštono KAS

banko kodas 71816

sąsk. nr. LT 43 7181 6000 0014 4640

įm. kodas 190025748

Atsiprašome, kasoje galima atsiskaityti tik grynaisiais pinigais. Dėl bilietų kreiptis

tel. 8 319 65546

el.p jazz@birstonokultura.lt

Visos teisės saugomos © 2023 www.birstonasjazz.lt
Meniu