LT EN RU

DAINIUS PULAUSKAS GROUP (DPG)

(Lietuva)

Dainius Pulauskaskeyb, compositions

Valerijus Ramoškatp, flhn

Liutauras Janušaitists, fl

Tomas Botyriusas

Domas Aleksabg

Domantas Razmusdr

Arkadij Gotesmanperc


Legendinė Dainiaus Pulausko „fusion“ grupė pastarąjį kartą Birštono scenoje minėjo 20-metį. Nuo tada prabėgo aštuoneri metai, grupės lyderio kūrybiniame gyvenime įvyko svarbių pokyčių, atsinaujino ir jo bendražygių kompanija. Į DPG įsiliejo saksofonininkas Tomas Botyrius, o būgnus visuose D. Pulausko kolektyvuose pradeda mušti Domantas Razmus.

Specialiai šiam festivaliui sukurta ir didžioji atsinaujinusio DPG programos dalis, tad grupės gerbėjų laukia nauji muzikiniai potyriai.

Dainiaus Pulausko  „fusion“ grupės ištakos siekia 1996-uosius, kai Birštono festivalyje debiutavo jo džiazo kvintetas, netrukus išaugęs į sekstetą, kuris tapo  vienu labiausiai žinomų pasaulyje lietuviško džiazo kolektyvų. 2001 metais sekstetas  pelnė Lietuvos muzikų sąjungos „Auksinį diską“, skiriamą geriausiems šalies metų muzikantams. 2004-aisiais jam buvo įteiktas Lietuvos instituto apdovanojimas „LT tapatybė“  už lietuvių džiazo populiarinimą pasaulyje.

Nuo 2004-ųjų visi Dainiaus Pulausko džiazo  kolektyvai, atliekantys išimtinai jo muziką, pradėti vadinti  „Dainius Pulauskas Group“ (DPG).  Jie dar plačiau išgarsino pasaulyje Lietuvą: apkeliauta 170 festivalių 39 valstybėse, keturiuose žemynuose. Pernai šios grupės maršrutus papildė Valensijos ir Penjiskolos džiazo festivaliai Ispanijoje.

DPG  pirmoji iš Lietuvos  įžengė į  Malaizijos, Indonezijos, Pietų Afrikos Respublikos, Egipto, Etiopijos, Pietų Korėjos  scenas. Grupei plojo prestižinių Otavos, Londono, Tokijo, Vašingtono džiazo festivalių publika. 2019 metų pabaigoje DPG jau trečią kartą leidosi į dideles gastroles po Indiją, kur yra išbandžiusi jau beveik visas svarbiausias džiazo scenas.

Nueitą kolektyvo kelią įamžino 9-asis jo albumas „The Best of 20 Years”, pristatantis geriausius visų laikų D. Pulausko grupės kūrinius.

Klavišininko, kompozitoriaus, grupių lyderio Dainiaus Pulausko  darbų paletė – nuo akustinio solo iki simfoninio džiazo ir bigbendo kompozicijų. Jis improvizuota su įvairiausių sudėčių ansambliais, chorais ir net su paukščiais. Nuo 2018-ųjų menininkas vis plačiau reiškiasi ir su savo akustiniu kvintetu. Jau pasirodė šio kolektyvo pirmasis albumas, įamžinęs etapinį „Vilnius Jazz“ festivalio projektą „Komeda“. Pernai kvintetas koncertavo Italijos ir Šveicarijos festivaliuose.

2020 metais D. Pulauskas subūrė ir akustinį trio, su kuriuo jau spėjo išleisti du lyderio autorinių kompozicijų albumus, pasirodyti Švedijos, Lenkijos ir Egipto festivaliuose.

Dainius kuria muziką dideliems ir kameriniams ansambliams, teatrui ir filmams, dainų šventėms (šių metų jubiliejinėje 100-mečio dainų šventėje skambės jo chorinė daina „Savo žemės vaikai“). Jis nuolat dalyvauja televizijos projektuose, aranžuoja jiems muziką.  Nacionalinis Estijos operos ir baleto teatras yra pastatęs šiuolaikinį baletą „Jazz Ballet Club“ pagal originalias D. Pulausko  kompozicijas. Jis įtrauktas ir į šio sezono repertuarą. Be to, muzikas atstovavo Lietuvai daugiataučiame autorių kolektyve kuriant Europos džiazo tinklo (EJN) himną. Jo muzika skambėjo „Euroradijo“ džiazo orkestro koncerto tiesioginėje transliacijoje Europos šalims iš Rygos.

Maestro  kūryba įamžinta net 20-tyje autorinių albumų, dviejuose autoriniuose DVD, 9 džiazo rinkiniuose. Jo kompozicijos įtrauktos į Baltijos šalių klasikinės muzikos grandų plokštelę „Centenary“, kurią atlikėjas įgrojo su 16 metų gyvuojančiu „Baltic Jazz Trio” – Estijos ir Latvijos džiazo korifėjais Toivo Untu ir Mariu Briezkalniu, pristatė Kanados (Ottawa Jazz Festival), Estijos, Latvijos ir Lietuvos festivaliuose. Neseniai šis trio koncertavo „Kennedy Center“ ir Amerikos valstybių rūmuose Vašingtone (JAV).

2022 m. D. Pulauskas kartu su Vievio kultūros centru pradėjo rengti savo gimtajame mieste tarptautinį džiazo festivalį „Vievio džiazo klavišai“, pristatantį žymiausius Lietuvos ir užsienio džiazo pianistus bei kūrėjus.

Menininkas bendradarbiauja ne tik su džiazo atstovais, bet ir su liaudies bei akademinės muzikos atlikėjais. Jis yra surengęs solinių pasirodymų tarptautiniuose Liepojos ir Prahos džiazo pianistų festivaliuose, Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje.

D. Pulauskas yra apdovanotas „Bravo“ prizu (1999 m.) geriausiam metų Lietuvos džiazo muzikantui, tarptautinio „Yesterday“ konkurso Piarnu (Estija) Didžiuoju prizu (1999 m.) už geriausią J. Lennono ir P. McCartney dainos aranžuotę, Birštono džiazo festivalio, „Vilnius Jazz“ ir „Kaunas Jazz“ apdovanojimais už nuopelnus Lietuvos džiazui, du kartus nominuotas Lietuvos nacionalinei kultūros ir meno premijai. 2021 metais D. Pulausko nuopelnai Lietuvos kultūrai įvertinti Vyriausybės kultūros ir meno premija.

Valerijus Ramoška – vienas labiausiai vertinamų Lietuvos džiazo trimitininkų, Birštono festivalio Didžiojo prizo laimėtojas (2014). Jis yra nuolatinis Dainiaus Pulausko „fusion“ ir akustinės grupių narys, su šio kūrėjo kolektyvais grojo daugiau kaip 150 festivalių, aplankė per 30 pasaulio valstybių.

V. Ramoška dažnai dalyvauja ir trombonininko, kompozitoriaus Jievaro Jasinskio projektuose – muzikavo jo kolektyvuose „Reinless“, „Lithuanian JJazz Ensemble“, šiuo metu yra „Vilnius JJAZZ Ensemble“ narys. Be to, trimitininkas pasirodo kaip solistas su šalies bigbendais, muzikuoja įvairių sudėčių kameriniuose ansambliuose, dalyvauja televizijos projektuose. Jo instrumentas skamba ir šiuolaikinės akademinės muzikos scenoje. Daug laiko Valerijus skiria pedagoginei veiklai.

Kompozitorius, aranžuotojas, elektroninės muzikos prodiuseris, multiinstrumentininkas Liutauras Janušaitis Lietuvoje labiausiai žinomas kaip džiazo saksofonininkas. Jis pirmasis iš lietuvių baigė prestižinį Berklio muzikos koledžą Bostone (JAV), su šio koledžo bendramoksliais iš Japonijos ir Pietų Korėjos iki šiol groja kvartete „Boylston Jazz Quartet“.

Liutauras jau daugiau kaip dešimtmetį kuria su daugeliu Lietuvos džiazo, fanko ir popmuzikos atlikėjų bei grupių, kasmet koncertuoja kaip įvairių muzikos projektų dalyvis Europos šalyse, JAV, Kanadoje, Pietų Korėjoje bei Japonijoje.

Nuo 2013-ųjų atlikėjas yra Dainiaus Pulausko grupės narys, dalyvavo su ja Otavos,  Londono, svarbiausiuose Afrikos, Indijos, Kinijos, Japonijos, Ukrainos, Ispanijos džiazo festivaliuose, pasirodė kituose kraštuose. Jis taip pat groja Jievaro Jasinskio grupėje „Reinless”, kartu su šiuo kūrėju subūrė džiazo orkestrą „Lithuanian JJazz Ensemble” – „Vilnius JJAZZ Ensemble“ pirmtaką, kuriame taip pat groja. 2012-2017 metais L. Janušaitis buvo Kauno bigbendo dirigentas.

Nuo 2005 m. menininkas dalyvauja visuose Lietuvos džiazo festivaliuose. Jis kuria  ir aranžuoja ne tik džiazo, bet ir kamerinę muziką, prodiusuoja elektroninės ir eksperimentinės muzikos projektus. Jo daina „Amžinai“ laimėjo antrą vietą radijo lietuviškos dainos konkurse.

Be Lietuvoje įrašytos kūrybos, Liutauras, kaip kviestinis atlikėjas, įgrojo per dešimt albumų Japonijoje, Pietų Korėjoje, Brazilijoje, Ispanijoje ir Jungtinėse Valstijose. 2017 metais pasirodė puikaus įvertinimo sulaukęs jo solinis dvigubas albumas „Two Different Sides“ (CD ir LP formatu).

Saksofonininkas Tomas Botyrius yra geriausiai žinomas kaip bigbendų solistas. Jis jau apie 20 metų dirba  Kauno bigbende, šiuo metu yra jo vyriausiasis dirigentas. Muzikantas yra parengęs autorinių džiazo programų, dalyvavo daugelio Lietuvos džiazo meistrų projektuose, pasirodė visuose šalies džiazo festivaliuose, gastroliavo daugelyje Europos šalių. 

Pastaruoju metu jis daug laiko skiria „Vilnius  JJAZZ Ensemble“ projektams. T. Botyriaus saksofonas skamba šio kolektyvo albumuose „American Stories“ ir „Deadly Dance“. Jis taip pat dalyvavo įrašant Giedriaus Nako albumus „The Dream I Forgot“ ir „Burtai“, Domo Aleksos albumą „Trippin“.

Saksofonininkas bendradarbiauja ir su pop- bei akademinės muzikos atlikėjais. Jam teko groti su Lietuvos Nacionaliniu ir Valstybiniu bei Kauno simfoniniais orkestrais, Šv. Kristoforo kameriniu orkestru, diriguojamais Modesto Pitrėno, Gintaro Rinkevičiaus, Konstantino Orbeliano ir Modesto Barkausko. Popmuzikos scenoje jis – dažnas grupės „Saulės Kliošas“ partneris.

Domas Aleksa yra vienas geriausių bosinės gitaros atlikėjų Lietuvoje, kompozitorius, prodiuseris, tarptautinių projektų iniciatorius. Jo instrumentas skamba ne tik labiausiai žinomų šalies džiazo grupių, bet taip pat pop- bei elektroninės muzikos kolektyvų koncertuose bei įrašuose.

Domas nuo šešerių metų mokėsi muzikos mokykloje griežti violončele, o 12-kos pradėjo groti bosine gitara, kurią studijavo ir Vilniaus kolegijoje.

Savo pirmąją grupę jis subūrė būdamas 15-kos. Iš pradžių bosininkas daugiausiai reiškėsi klubinės muzikos scenoje, pagarsėjo kaip grupių „Brassbastardz“, „Skamp“, „Guerila Jazz.lt“, „A.I.R.“, „Goovy Taxi“ narys. 2004-aisiais muzikantas subūrė savo grupę „D‘Orange“, išleido su ja du autorinius albumus.

2012 metais bosininkas įsiliejo į D. Pulausko grupę, su ja pasirodė daugybėje prestižinių tarptautinių džiazo festivalių, tarp jų – Londono, Otavos, Tokijo, svarbiausiuose Afrikos, Kinijos, Indijos, Pietų Korėjos. Domas įgrojo daugiau kaip 40 įvairių muzikos stilių albumų, tarp jų – keturis solinius.

Muzikantas užsiima ir pedagogine veikla savo įsteigtoje „Boso mokykloje“ Vilniuje, kuri per dešimtmetį išlavino šimtus mokinių.

Vienas aktyviausių ir paklausiausių Lietuvoje džiazo ir improvizacinės muzikos būgnininkų, perkusininkas ir kompozitorius Domantas Razmus profesionalią muzikanto karjerą pradėjo būdamas aštuoniolikos, laimėjęs atranką į „Travelling Youth Orchestra“, su kuriuo jam teko groti Prancūzijoje ir Baltijos šalyse.

Būgnininkas baigė šiuolaikinės muzikos ir improvizacijos magistro studijas LMTA, pagal „Erasmus“ mainų programą mokėsi „Prince Claus“ konservatorijoje Olandijoje, nuo 2012-ųjų intensyviai koncertuoja, dalyvauja atvirose džiazo sesijose ir eksperimentinės muzikos projektuose. Šiuo metu jis yra laisvai samdomas muzikantas, užsiima pedagogine veikla.

D. Razmus groja grupėse „Castor Stetson“, „Honkin’ Dudes“, „Laivo Troupe“,  „Vilnius JJAZZ Ensemble“, „Veronica Chichi Quartet“. Įvairūs projektai jį suvedė scenoje su daugeliu Lietuvos džiazo ir improvizacinės muzikos grandų, tarp jų – Liudu Mockūnu,  Arnu Mikalkėnu, Kęstučiu Vaiginiu, Liutauru Janušaičiu, Klaudijumi Štuopiniu, Jievaru Jasinskiu, Dmitrijumi Golovanovu, Vyčiu Nivinsku.

Domantas pasirodė visuose didžiuosiuose šalies džiazo festivaliuose, taip pat šiuolaikinės muzikos festivaliuose Raseiniuose, „Druskomanijoje”, „Jaunoje muzikoje”.

Su skirtingais ansambliais („R.A.D.D.“, „TDT“, „D.Jurevičius Group“) būgnininkas tris kartus (2013, 2016 ir 2018 m.) laimėjo „Vilnius Jazz Young Power“ konkurso „Grand Prix“. 2017 metais jam skirta pirmoji vieta būgnininkų konkurse „Tamsta Drumday“.

Vienas kūrybingiausių ir produktyviausių Lietuvos džiazo kūrėjų Arkadijus Gotesmanas reiškiasi ne tik kaip perkusininkas ir kompozitorius, bet taip pat kaip poetas, režisierius, pedagogas, prodiuseris, orkestro „Vilniaus klezmeriai“ siela ir dviejų muzikos festivalių meno vadovas.

Jis kuria ir įrašinėja muziką teatrui, atlieka ją spektakliuose, rašo scenarijus muzikiniams performansams ir instaliacijoms, rengia projektus su šokėjais, literatais, aktoriais ir vaizduojamojo meno kūrėjais, autorinius spektaklius.

Arkadijui pavyksta rasti naujų džiazo scenų periferijoje ir įtraukti į savo projektus pasaulines džiazo figūras. Jis improvizavo su daugybe įvairių krypčių muzikos korifėjų, tarp jų – Rolandu Dahindenu, Vladimiru Volkovu, Viačeslavu Gaivoronskiu, Arkadijumi Šilkloperiu, Julianu Josephu, Johnu Zornu, Jacku Sironu, Franku Londonu, Anthony Colemanu, Charlesu Gayle’u, Timu Daisy, Joey Baronu, Barry Guy, Dominicu Duvaliu, Dave‘u Douglasu, Albertu Begeru, Martinu Küchenu, Marku Tokaru, Warrenu Smithu, Andrew Lambu. Tarp stabilių jo partnerių Lietuvoje yra Viačeslavas Ganelinas, Petras Vyšniauskas, Vladimiras Tarasovas.

Arkadijus yra vienas nebylių filmų garsinimo gyvai entuziastų, populiarinantis šio žanro renginius Lietuvoje su įvairių šalių muzikantais.

Perkusininkas groja ne tik džiazą, bet ir naujausią akademinę muziką, yra pristatęs Osvaldo Balakausko, Anatolijaus Šenderovo, Zitos Bružaitės, Šarūno Nako ir kitų kompozitorių kūrinių pasaulines premjeras. Jis taip pat yra klezmerių muzikos festivalio rengėjas, Šeduvos perkusijos festivalio meno vadovas ir teatro „Theatrum solius quadri“ įkūrėjas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Džiazo katedros docentas.

2018 metais A. Gotesmanui įteiktas Tarptautinio džiazo festivalio „Birštonas“ Didysis prizas, 2015-aisiais – „Vilnius Jazz“ festivalio prizas už nuopelnus Lietuvos džiazui.

Galintys ir norintys paremti festivalį, lėšas siųskite:

AB ,,Šiaulių bankas'' Birštono KAS

banko kodas 71816

sąsk. nr. LT 43 7181 6000 0014 4640

įm. kodas 190025748

AB ,,Šiaulių bankas'' Birštono KAS

banko kodas 71816

sąsk. nr. LT 43 7181 6000 0014 4640

įm. kodas 190025748

Kasoje galima atsiskaityti kortele. Dėl bilietų kreiptis

tel. 8 319 65546

el.p jazz@birstonokultura.lt

Visos teisės saugomos © 2024 www.birstonasjazz.lt
Meniu