(Lietuva – Vokietija)
Domas Aleksa – bg, compositions
Nnaji – voc
Liutauras Janušaitis – synth, fl, sax
Augustas Baronas – dr, perc
Vienas ryškiausių lietuvių bosininkų Domas Aleksa grįžta į šiemetį Birštono festivalį ir su autoriniu projektu. Pernai boso virtuozas su ilgamečiais scenos partneriais, tarp jų – dar negirdėtu Birštone vokalistu Nnaji, išleido savo kompozicijų albumą „TRIPPIN“, kurio pristatymui skiria šį pasirodymą.
Naujausiame bosininko albume susitinka daug skirtingų muzikos stilių, tad atlikėjai kviečia į spalvingą muzikinę kelionę nuo soulo, hiphopo, roko iki džiazo.
Domas Aleksa – yra vienas geriausių bosinės gitaros atlikėjų Lietuvoje, kompozitorius, prodiuseris, tarptautinių projektų iniciatorius. Jo instrumentas skamba ne tik labiausiai žinomų šalies džiazo grupių, bet taip pat pop- bei elektroninės muzikos kolektyvų koncertuose bei įrašuose.
Domas nuo šešerių metų mokėsi muzikos mokykloje griežti violončele, o 12-kos pradėjo groti bosine gitara, kurią studijavo ir Vilniaus kolegijoje.
Savo pirmąją grupę jis subūrė būdamas 15-kos. Iš pradžių bosininkas daugiausiai reiškėsi klubinės muzikos scenoje, pagarsėjo kaip grupių „Brassbastardz“, „Skamp“, „Guerila Jazz.lt“, „A.I.R.“, „Goovy Taxi“ narys. 2004-aisiais muzikantas subūrė savo grupę „D‘Orange“, išleido su ja du autorinius albumus.
2012 metais bosininkas įsiliejo į D. Pulausko grupę, su ja pasirodė daugybėje prestižinių tarptautinių džiazo festivalių, tarp jų – Londono, Otavos, Tokijo, svarbiausiuose Afrikos, Kinijos, Indijos, Pietų Korėjos. Domas įgrojo daugiau kaip 40 įvairių muzikos stilių albumų, tarp jų – keturis solinius.
Muzikantas užsiima ir pedagogine veikla savo įsteigtoje „Boso mokykloje“ Vilniuje, kuri per dešimtmetį išlavino šimtus mokinių.
Nnaji yra soulo ir ritmenbliuzo vokalistas, dainų autorius ir muzikos prodiuseris. Jis gimė ir užaugo Berlyne, bet jau kurį laiką gyvena Lietuvoje, čia yra sukūręs šeimą.
Solistas pelnė pripažinimą koncertuodamas su Vokietijos nacionaliniu džiazo orkestru bei savo rengiamais neosoulo „jam sessions“ Berlyne. Jis greitai surado bendraminčių ir Lietuvoje, nuolat koncertuoja džiazo klubuose su talentingais šalies improvizuotojais.
Nnaji vokalas sklandžiai sujungia skirtingus muzikos stilius, nardina klausytojus į malonią, jausmingą atmosferą.
Kompozitorius, aranžuotojas, elektroninės muzikos prodiuseris, multiinstrumentininkas Liutauras Janušaitis Lietuvoje labiausiai žinomas kaip džiazo saksofonininkas. Jis pirmasis iš lietuvių baigė prestižinį Berklio muzikos koledžą Bostone (JAV), su šio koledžo bendramoksliais iš Japonijos ir Pietų Korėjos iki šiol groja kvartete „Boylston Jazz Quartet“.
Liutauras jau daugiau kaip dešimtmetį kuria su daugeliu Lietuvos džiazo, fanko ir popmuzikos atlikėjų bei grupių, kasmet koncertuoja kaip įvairių muzikos projektų dalyvis Europos šalyse, JAV, Kanadoje, Pietų Korėjoje bei Japonijoje.
Nuo 2013-ųjų atlikėjas yra Dainiaus Pulausko grupės narys, dalyvavo su ja Otavos, Londono, svarbiausiuose Afrikos, Indijos, Kinijos, Japonijos, Ukrainos, Ispanijos džiazo festivaliuose, pasirodė kituose kraštuose. Jis taip pat groja Jievaro Jasinskio grupėje „Reinless”, kartu su šiuo kūrėju subūrė džiazo orkestrą „Lithuanian JJazz Ensemble” – „Vilnius JJAZZ Ensemble“ pirmtaką, kuriame taip pat groja. 2012-2017 metais L. Janušaitis buvo Kauno bigbendo dirigentas.
Nuo 2005 m. menininkas dalyvauja visuose Lietuvos džiazo festivaliuose. Jis kuria ir aranžuoja ne tik džiazo, bet ir kamerinę muziką, prodiusuoja elektroninės ir eksperimentinės muzikos projektus. Jo daina „Amžinai“ laimėjo antrą vietą radijo lietuviškos dainos konkurse.
Be Lietuvoje įrašytos kūrybos, Liutauras, kaip kviestinis atlikėjas, įgrojo per dešimt albumų Japonijoje, Pietų Korėjoje, Brazilijoje, Ispanijoje ir Jungtinėse Valstijose. 2017 metais pasirodė puikaus įvertinimo sulaukęs jo solinis dvigubas albumas „Two Different Sides“ (CD ir LP formatu).
Augustas Baronas yra vienas pagrindinių šalies džiazo būgnininkų, grojantis muziką nuo tradicinio džiazo iki ritmenbliuzo ir soulo. Intensyviai koncertuoti jis pradėjo dar būdamas moksleivis – su bigbendu „The Magic Time Orchestra“ grojo įvairiuose festivaliuose Lietuvoje, Latvijoje, Vokietijoje ir Švedijoje.
Baigęs bakalauro studijas Hagos karališkojoje konservatorijoje ir magistro studijas Amsterdamo konservatorijoje, atlikėjas grįžo su šeima į Lietuvą, čia užsiima ir pedagogine veikla.
Būgnininko scenos partneriai – žinomi Lietuvos džiazo muzikantai Kęstutis Vaiginis, Dmitrijus Golovanovas, Veronika Čičinskaite-Golovanova, Leonardas Pilkauskas, D. Aleksa, Dominykas Vyšniauskas ir daugelis kitų. 2018-2023 m. jis buvo Dainiaus Pulausko akustinių grupių narys, su jomis gastroliavo Indijos, Egipto, Italijos, Šveicarijos, Lenkijos džiazo festivaliuose.