LT EN RU

KĘSTUČIO VAIGINIO KVARTETAS

(Lietuva – Suomija – JAV)

Kęstutis Vaiginissaxes, compositions

Joonas Haavistop

Boris Kozlovdb

Jonathan Blakedr


Vienas talentingiausių Lietuvos saksofonininkų, nuolatinis džiazo festivalio „Birštonas“ dalyvis Kęstutis Vaiginis kaskart šioje scenoje pasirodo su kviestiniais svečiais iš JAV ir pripažintais Europos džiazo muzikantais. Bet šis kvartetas – ypatingas, jame groja du iškilūs niujorkiečiai: „Grammy“ laimėtojas ir nominantas. Pirmą kartą į K. Vaiginio grupę įsiliejo vienas geidžiamiausių pasaulio būgnininkų Jonathanas Blake’as.

Ne mažiau reikšminga ir tai, kad elitiniai muzikantai atliks kvarteto lyderio iš Lietuvos kompozicijas. Dauguma jų – iš naujausio, Niujorke įrašyto K. Vaiginio albumo. „Man tai – labai svarbus karjeros įvykis“, – sakė saksofonininkas apie debiutinį tarptautinio kvarteto turą Lietuvoje. Pasirodymas Birštono festivalyje – paskutinė šio turo stotelė.

Įvairiais pučiamaisiais meistriškai grojantis Kęstutis Vaiginis yra vienas produktyviausių džiazo kūrėjų Lietuvoje, daugybės tarptautinių projektų įkvėpėjas ir lyderis.

Su įvairiais kolektyvais kūrėjas atliko savo muziką Lietuvoje, Olandijoje, Ispanijoje, Prancūzijoje, JAV, Vokietijoje, Lenkijoje, Turkijoje, Brazilijoje,  Indijoje, Pietų Korėjoje, Kinijoje, Azerbaidžane, Gruzijoje ir kitose šalyse.

K. Vaiginio kaip kompozitoriaus talentas atsiskleidė dar studijuojant Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, „Prince Claus Conservatoire“ bei Amsterdamo aukštojoje menų mokykloje Nyderlanduose, tobulinantis Manheteno muzikos mokykloje Niujorke.

Studijų metais jis ėmė rašyti muziką ir bigbendams, vėliau  buvo subūręs Lietuvoje nepriklausomą jaunimo bigbendą „Independent Artists Ensemble“, grojo savo kompozicijas su Vokietijos valstybiniu jaunimo džiazo orkestru. K.Vaiginio kūriniai įtraukti į kelis lietuviškos muzikos rinkinius.

2013 metais  saksofonininkui buvo įteiktas Europos kultūros fondo „Europamusicale“ prizas, kartą per metus skiriamas vienam Europos muzikantui. Anksčiau atlikėjas yra tapęs daugelio respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatu, Birštono džiazo festivalio Didžiojo prizo laimėtoju (2010).

Tarp buvusių ir dabartinių šio muzikanto scenos partnerių yra Alexas Sipiaginas, Davidas Berkmanas, Dave‘as Kikoski, Edas Howardas, Donaldas Edwardsas, Mike’as Sternas,  Adamas Cruzas, Randalas Corsenas, Joonas Haavisto,  Barbara Dennerlein, Hernanas Romero, Denisas Paškevičius, Indonezijos, Pietų Korėjos, Italijos muzikantai.

Su įvairiais kolektyvais kaip grupės lyderis ir  kviestinis artistas Kęstutis pasirodė „Nord Sea Jazz“, Roterdamo, Londono, Otavos, Keiptauno, Stambulo, Honkongo, Tokijo ir kituose prestižiniuose džiazo festivaliuose, legendiniame Niujorko klube „Blue Note“, gastroliavo keturiuose žemynuose.

Muzikanto  diskografiją sudaro daugiau kaip dešimt albumų, tarp jų – penki autoriniai. „Jo vizija –  subtili ir provokuojanti, kylanti  iš pagarbos tradicijai, tačiau visada žvelgianti pirmyn“ – taip Kęstučio autorinį albumą „Unexpected Choices”, įrašytą su pripažintais Niujorko muzikantais, apibūdino žymus amerikiečių saksofonininkas Steve‘as Wilsonas.

Suomių pianistas Joonas Haavisto yra vienas ryškiausių šiaurietiškos džiazo scenos atstovų, „Steinway“ artistas, tarptautinių džiazo kolektyvų narys. Jis jau ne kartą dalyvavo K. Vaiginio projektuose Birštone, yra nuolatinis lietuvio scenos partneris. Jų dueto albumą tik ką išleido garsi japonų kompanija.

Joonas fortepijonu rimtai susidomėjo tik 16-kos metų –  prieš tai studijavo kontrabosą. Džiazo studijas jis baigė JAV, ten muzikavo su vietos džiazo meistrais ir netrukus sulaukė pripažinimo tiek savo šalyje, tiek  svetur.

2006-aisiais atlikėjas tapo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje rengiamo tarptautinio džiazo pianistų konkurso „Džiazo improvizacija“ nugalėtoju, vėliau pelnė laurus „Young Nordic Jazz Comets“ (2007)  ir „Jazz Hoeilaart“  (2010) konkursuose.  Jis grojo solo su geriausiais Suomijos kameriniais orkestrais ir bigbendais, su savo džiazo grupėmis išmaišė Europą, gastroliavo JAV, Kanadoje ir Japonijoje.

Ypač produktyviai pianistas reiškiasi su savo trio, kuris pasirodė reikšminguose Anglijos, Prancūzijos, Vokietijos festivaliuose, legendiniame Tokijo džiazo festivalyje bei svarbiose Japonijos salėse. Pernai trio debiutavo „Blue Note“ klube Niujorke.  Šio ansamblio albumai sulaukė puikių įvertinimų Suomijoje ir užsienyje.

J. Haavisto yra produktyvus kompozitorius, kuriantis muziką ne tik savo kamerinėms grupėms, bet ir bigbendams, kameriniams orkestrams, fortepijonui solo, popatlikėjams ir kino filmams. Jis sukūrė ir įgrojo garso takelį filmui „Laimingiausia diena Olli Mäki gyvenime“, kuris tapo Kanų kino festivalio prizininku ir pretendavo į „Oskarus“ filmo užsienio kalba kategorijoje.

Tarp pianisto partnerių yra garsūs džiazo muzikantai Jerry Bergonzi, Jonathanas Kreisbergas, Ronas Mclure, Billas Watrousas, Michaelis Formanekas, Sinne Eeg, Peteris Wenigeris, Bertilas Strandbergas,  Johnas Fedchockas, Tivonas Pennicottas, Teemu Viinikainenas, Jukka Perko, Verneri Pohjola, Jukkis Uotila.

Bosininkas, kompozitorius ir aranžuotojas Borisas Kozlovas 1991-aisiais persikėlė iš Maskvos į Niujorką. Už Atlanto gabų improvizuotoją greitai pastebėjo ir ėmė kviestis projektams iškilios muzikos asmenybės: Bobby Watsonas, Benny Golsonas, Jamesas Moody, Ravi Coltrane‘as, Phillipas Harperis, Michelis Petrucciani, Michelis Legrand‘as, Joey Calderazzo, Billas Ware‘as, Markas Whitfieldas, Jackas Wilkinsas, Victoras Lewisas, Robinas Eubanksas ir daugybė kitų.

Bosininkas dalijosi scena su McCoy Tyneriu, Jimmy Cobbu, Maceo Parkeriu, Jimmy Smithu, Henry Butleriu, Tootsu Thielemansu, Clarku Terry, įrašė per 160 albumų. Jis 9 kartus nominuotas „Grammy“, du kartus laimėjo šį apdovanojimą.

Borisas yra ilgametis „Mingus Big Band“, „Mingus Dynasty“ ir „Mingus Orchestra“ bosininkas, aranžuotojas ir meno vadovas, Briano Lyncho ir Eddie Palmieri kvarteto, Michaelo Breckerio ansamblio narys, „Opus 5“, „Manhattan Transfers“ ir daugelio kitų kolektyvų bosininkas. Jis intensyviai gastroliuoja bei įrašinėja muziką su savo grupe, groja solo bei veda meistriškumo kursus visame pasaulyje.

Būgnininkas Johnathanas Blake’as garsėja kaip nepaprastai lankstus muzikantas, talentingas kompozitorius ir grupių lyderis. Išskirtinius gabumus jis paveldėjo, matyt, iš tėvo, įtakingo džiazo smuikininko, tikro šio instrumento chameleono Johno Blake’o.

Jonathanas būgnais groti pradėjo dešimties, o muzikuodamas jaunimo grupėse ėmė kurti muziką. Dar studijuodamas Williamo Patersono universitete jis dirbo Oliverio Lake’o bigbende, bendradarbiavo su Roy Hargrove’u ir Davidu Sanchezu, pelnė Amerikos dainų autorių, kompozitorių ir atlikėjų asociacijos ASCAP Jaunojo džiazo kompozitoriaus apdovanojimą (Young Jazz Composers Award).

Jau beveik 15 metų J. Blake’as yra Kenny Barrono trio narys. Be jo būtų sunku įsivaizduoti Lonnie Smitho pastarųjų metų albumus. Pasak įtakingo džiazo žurnalo „DownBeat“, J. Blake’o balsas girdimas bet kuriame kontekste.

Būgnininkas bendradarbiavo su Pharoah Sandersu, Ravi Coltrane’u, Tomu Harrellu, Hansu Glawischnigu, Avishai Cohenu, Donny McCaslinu, Jaleelu Shaw, Chrisu Potteriu, Maria Schneider,  Alexu Sipiaginu, Krisu Davisu ir daugybe kitų ryškių džiazo asmenybių.

Gimęs Filadelfijoje, svarbiame amerikietiškos muzikos centre, J. Blake’as puikiai jaučiasi ir soulo, ritmenbliuzo, hiphopo stichijose. Be to, jis produktyviai darbuojasi su savo grupėmis.

Galintys ir norintys paremti festivalį, lėšas siųskite:

AB ,,Šiaulių bankas'' Birštono KAS

banko kodas 71816

sąsk. nr. LT 43 7181 6000 0014 4640

įm. kodas 190025748

AB ,,Šiaulių bankas'' Birštono KAS

banko kodas 71816

sąsk. nr. LT 43 7181 6000 0014 4640

įm. kodas 190025748

Kasoje galima atsiskaityti kortele. Dėl bilietų kreiptis

tel. 8 319 65546

el.p jazz@birstonokultura.lt

Visos teisės saugomos © 2024 www.birstonasjazz.lt
Meniu