LT EN RU

KĘSTUČIO VAIGINIO KVARTETAS

(Lietuva – Libanas/JAV – Italija – Latvija)

Kęstutis Vaiginis saxes, author

Tarek Yamani p

Igor Spallati db

Kaspars Kurdekodr

_______________________________________________________________________

Vienas talentingiausių jaunosios kartos Lietuvos saksofonininkų, nuolatinis džiazo festivalio „Birštonas“ dalyvis Kęstutis Vaiginis pristato savo naują tarptautinį projektą, šį kartą atgaivinęs kūrybinę draugystę su dviem savo bendramoksliais – Tareku Yamani bei Kasparu Kurdenko.

Tai vienas iš daugelio Kęstučio tarptautinių kvartetų, atliekančių jo muziką, kurioje organiškai dera moderniojo džiazo ir akademinės muzikos raiška, lyrizmas ir emocionalumas. Festivalio proga ansamblio lyderis papildė savo originalų repertuarą naujomis kompozicijomis.

Sopraninį ir tenorinį sakofonus bei fleitą pučiantis Kęstutis Vaiginis yra vienas produktyviausių džiazo kūrėjų Lietuvoje, daugybės tarptautinių projektų įkvėpėjas ir lyderis. Jis greitai įsitvirtino Lietuvos džiazo scenoje, pasirodydamas tiek su savo, tiek su vyresnės kartos patyrusiais džiazo meistrais iš Lietuvos ir iš užsienio.

Su įvairiais kolektyvais kūrėjas atliko savo muziką Lietuvoje, Olandijoje, Ispanijoje, Prancūzijoje, JAV, Vokietijoje, Lenkijoje, Turkijoje, Brazilijoje, Azerbaidžane, Gruzijoje ir kitose šalyse.

Kęstučio Vaiginio kaip kompozitoriaus talentas atsiskleidė dar studijuojant Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, „Prince Claus Conservatoire“ bei Amsterdamo aukštojoje menų mokykloje (Nyderlandai), tobulinantis Manheteno muzikos mokykloje Niujorke.

Studijų metais jis ėmė rašyti muziką ir bigbendams, vėliau  buvo subūręs Lietuvoje nepriklausomą jaunimo bigbendą „Independent Artists Ensemble“, grojo savo kompozicijas su Vokietijos valstybiniu jaunimo džiazo orkestru.

2013 metais  saksofonininkui buvo įteiktas Europos kultūros fondo „Europamusicale“ prizas, kartą per metus atitenkantis vienam Europos muzikantui. Anksčiau atlikėjas yra tapęs daugelio respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatu, Birštono džiazo festivalio Didžiojo prizo laimėtoju (2010).

Tarp buvusių ir dabartinių šio muzikanto scenos partnerių yra Alexas Sipiaginas, Davidas Berkmanas, Dave‘as Kikoski, Jelle Van Gie, Barbara Dennerlein, Hernanas Romero, Edas Howardas, Adamas Cruzas, Randalas Corsenas, Bilalas Karamanas, Burakas Bedikyanas, Feritas Odmanas, Joonas Haavisto,  Denisas Pashkevichius, Dmitrijus Golovanovas, Indonezijos, Korėjos, Italijos muzikantai. Atlikėjas yra Lietuvos, Latvijos ir Estijos muzikantų kvarteto „Tree Stones“ bei Dainiaus Pulausko grupės narys.

Su įvairiais kolektyvais kaip grupės lyderis ir  kviestinis artistas Kęstutis pasirodė „Nord Sea Jazz“, Roterdamo, Londono, Otavos, Keiptauno, Stambulo, Honkongo, Tokijo ir kituose prestižiniuose džiazo festivaliuose, gastroliavo Europos, Azijos, Šiaurės ir Pietų Amerikos bei Afrikos žemynuose.

Muzikanto  diskografiją sudaro  daugiau kaip dešimt albumų. „Jo vizija –  subtili ir provokuojanti, kylanti  iš pagarbos tradicijai, tačiau visada žvelgianti pirmyn“ – taip Kęstučio autorinį albumą „Unexpected Choices”, įrašytą su pripažintais Niujorko muzikantais, apibūdino žymus amerikiečių saksofonininkas Steve‘as Wilsonas.

Džiazo pianistas ir kompozitorius Tarekas Yamani gimė ir užaugo Beirute, nuo 2011-ųjų gyvena Niujorke. Jis studijavo kompiuteriją Amerikos universitete Beirute ir džiazo fortepijoną „Prins Claus Conservatory“ Groningene (Nyderlandai).

Į džiazą kūrėjas pasuko būdamas 19-kos ir greitai atskleidė savo išskirtinius sugebėjimus, sulaukdamas pripažinimo gimtinėje bei svetur. Žurnalistai Tareką yra netgi pavadinę magu, nardinančiu savo muzika į transą ir ekstazę.

Pianistas tapo prestižinio Theloniaus Monko tarptautinio džiazo kompozicijų  konkurso nugalėtoju. Nuo pat savo debiutinio albumo „Ashur“ (2012 m.) jis derina kūryboje klasikinės arabų muzikos ir afroamerikietiško džiazo elementus. Tai ypač ryškiai atsispindi jo antrajame albume „Lisan Al Tarab: Jazz Conceptions in Classical Arabic“. Naujausią atlikėjo kūrinį „Peninsular“, grindžiamą arabiškais ritmais,  parašytą Abu Dabio festivalio užsakymu, kritikai pavadino „dar negirdėtu „world“ džiazu“.

Yamani yra laimėjęs daugelio solidžių institucijų, tarp jų – „Baryshnikov Arts Center“, „Givanas Foundation“,  „Prins Bernhard Culture Fund“,  „Arab Fund for Arts and Culture“ – stipendijas. Jis pasirodė „Smithsonian Institute“ (Vašingtonas), „Lincoln Center“, SNO asamblėjos bei Aarono Daviso salėse (Niujorkas),  Detroito „Institute of Arts“, Havanos „Gran Teatro“, Melburno „Arts Center“, Berlyno „Boulez Saal“, Londono „King’s Place“ ir daugelyje kitų reikšmingų scenų.

Niujorke pianistas grojo žymiausiuose džiazo klubuose: „Lenox Lounge“,  „Iridium“,  „Smoke“,  „Smalls“, „Bill’s Place“, „The Stone“, „Le Poisson Rouge“, „Shapeshifter Lab“, „Nublu & 55 Bar“ ir kituose.

Tarekas jau triskart dalyvavo Tarptautinės džiazo dienos proga rengiamuose pasauliniuose džiazo žvaigždžių koncertuose greta tokių korifėjų kaip Wayne’as Shorteris, Richardas Bona, Zakiras Husseinas, Esperanza Spalding, Antonio Sanchezas, Brianas Blade’as, Vinnie Colaiuta.

Jis užsiima ir švietėjiška veikla – parašė dvi knygas apie ritmą, surengė akciją „Beirut Speaks Jazz“, skirtą džiazo populiarinimui Libane, kuri sutraukė kelias dešimtis įvairių žanrų muzikantų.

Menininkas taip pat reiškiasi kine. Jis sukūrė garso takelius daugybei trumpametražių filmų. Vienas jų – Darine Hotait  „I Say Dust“ – apkeliavo daugiau kaip 70 pasaulio festivalių.

Kontrabosininkas Igoris Spallati užaugo Perudžoje (Italija), o studijas baigė Berlyno džiazo intitute ir iki šiol gyvena šiame Vokietijos mieste, čia reiškiasi džiazo ir roko muzikos projektuose.

2011 metais Spallati tapo pirmuoju „Savoy Berlin” viešbučio įsteigto prizo jaunajam džiazo talentui „Savoy Award of Exellence“ laimėtoju. Tuo metu muzikas bendradarbiavo su Mike’u Richmondu, Dado Moroni, Pietro Tonolo, Gabriele Mirabassi, Fredu Herschu, Joe Chambersu, dalyvavo „Jazz Baltica“, „Umbria Jazz“ ir kituose festivaliuose.

Igoris yra „Rosen Quintett“ narys, bendradarbiavo su grupe „Nickhead“,  Markuso Ehrlicho „Flexible Eingreiftruppe“, italų rokeriais „Fleshgod Apocalypse“, daugeliu džiazo meistrų, tarp jų – Simonu Kanzleriu, Anna Webber. Clara Haberkamp, Fuasi Abdulu Khaliqu, Florianu Menze, Uri Ginceliu, Moritzu Baumgärtneriu, Volkeriu Schlottu.

Spallati bosas skamba penkiuose albumuose.

Latvių būgnininkas Kasparas Kurdeko įgijo klasikinį išsilavinimą Rygos muzikos akademijoje, o džiazą studijavo Amsterdamo aukštojoje menų mokykloje ir Manheteno muzikos mokykloje Niujorke.

Studijų metais Kasparo kvartetas „Deko Motion“  laimėjo Amsterdame „Keep an Eye Jazz Award“, o Kasparas buvo pripažintas geriausiu džiazo muzikantu.  Mėgstantis eksperimentus, savito braižo improvizuotojas anuomet atkreipė į save žymios būgnininkės, „Berklee College of Music“ (JAV) profesorės Terry Lyne Carrington dėmesį. Ji išpranašavo Kasparui daug žadančią ateitį ir neapsiriko.

Būgnininkas dalijosi scena su Didier Lockwoodu, Seamusu Blake’u, Jesse Van Rulleriu, Benjaminu Hermanu, Francesco Bearzatti, „Spyros Manesis Trio“, „Dominic J. Marshall Trio“ ir kitais džiazo meistrais, muzikavo su Baltijos šalių kameriniu orkestru „Kremerata Baltica“. Lietuvoje jį esame girdėję improvizuojantį Baltijos šalių muzikantų džiazo kvartete „Tree Stones“ su lietuviais Kęstučiu Vaiginiu ir Dmitrijumi Golovanovu.

Kasparas sukūrė muzikos filmams, šiuolaikinio šokio spektakliui „Divotne“, baletui „Never Tales“, kurio premjera įvyko pernai Latvijos nacionaliniame operos ir baleto teatre. Neseniai jis išleido savo eksperimentinio trio „KlusiKlusi“ vinilo albumą („Jersika Records“).

Būgnininkas su įvairiais kolektyvais pasirodė JAV, Pietų Korėjoje, Švedijoje, Portugalijoje ir kitose šalyse. Šiuo metu jis dėsto mušamuosius Latvijos Jazepo Vytuolio muzikos akademijos džiazo katedroje ir Ventspilio muzikos mokykloje.

Galintys ir norintys paremti festivalį, lėšas siųskite:

AB ,,Šiaulių bankas'' Birštono KAS

banko kodas 71816

sąsk. nr. LT 43 7181 6000 0014 4640

įm. kodas 190025748

AB ,,Šiaulių bankas'' Birštono KAS

banko kodas 71816

sąsk. nr. LT 43 7181 6000 0014 4640

įm. kodas 190025748

Kasoje galima atsiskaityti kortele. Dėl bilietų kreiptis

tel. 8 319 65546

el.p jazz@birstonokultura.lt

Visos teisės saugomos © 2025 www.birstonasjazz.lt
Meniu