LT EN RU

KLAIPĖDOS DŽIAZO ORKESTRAS IR NICOLE ZURAITIS (JAV)

Vakarų Lietuvos džiazo ambasadoriai paruošė festivaliui staigmeną – specialiai šiam pasirodymui kartu su lietuvių kilmės kylančia Niujorko džiazo scenų žvaigžde Nicole Zuraitis parengtą „mainstream“ džiazo aranžuočių programą.

Daugeliu talentų apdovanotai solistei Nicolei Zuraitis tai – antrosios gastrolės Lietuvoje. 2019 metų vasarą ji koncertavo Klaipėdos pilies džiazo festivalyje su Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų orkestru, vadovaujamu dirigento Egidijaus Mikniaus. Dabar tas pats maestro stos prieš uostamiesčio bigbendą.

Klaipėdos džiazo orkestras susikūrė 2013 metais. Jis koncertavo su daugeliu žinomų užsienio muzikų, tarp jų – Jojo Mayeriu, Vernu Spevaku, Davidu Katzu, ispanu Francesko Angelu Latino,  ukrainiete Anastasia Bukina.

Kolektyvas dalyvavo beveik visuose Lietuvos džiazo festivaliuose, tarptautinėse džiazo šventėse Kaliningrade ir Odesoje. Jis nuolat rengia edukacines programas Klaipėdos jauniesiems atlikėjams.

2020-aisiais pasirodė pirmasis šalies nepriklausomybės laikais džiazo orkestro iš uostamiesčio išleistas albumas „Bon Bon Paris“ – jį  vinilo plokštelės ir kompaktinio disko formatais Klaipėdos bigbendas įgrojo su improvizacinės muzikos trio „Ąžuoliniai Berželiai“. Su šia multiinstrumentininkų grupe klaipėdiečiai pasirodė ir improvizacinės muzikos renginių cikle „Improdimensija“ Vilniuje.

Bigbendas vienija geriausius regiono džiazo muzikantus – profesionalus ir studentus, dabartinius ir buvusius klaipėdiečius. Juos subūrė ir kolektyvui vadovauja klaipėdietis saksofonininkas Kęstutis Sova, įvertintas už nuopelnus uostamiesčio džiazui Klaipėdos pilies džiazo festivalio įsteigtu „Džiazo žvaigždės“ apdovanojimu.

Šiame koncerte vadovas muzikuos orkestre greta jo narių Mindaugo Apulskio, Nojaus Jurkaus, Dovydo Stalmoko, Martyno Šerpyčio, Valdo Surdoko, Artūro Staigio, Sigito Saukalo, Gyčio Girdausko, Dmitrijaus Levencovo, Jono Katausko, Domo Grumbino, Granto Kleinausko, Aleksejaus Morozovo, Viačeslavo Krasnopiorovo, Martyno Šiaulio ir Vaidoto Ruko.

Nicole Zuraitis yra ne tik talentinga vokalistė, bet taip pat ir kompozitorė, aranžuotoja, pianistė, grupių lyderė. Jos protėviai – senelis Danielius Zuraitis su tėvais – dar 1909 metais emigravo į JAV, tačiau artistė niekada neišsižadėjo lietuviškų šaknų, mėgsta dalyvauti įvairiuose JAV lietuvių organizuojamuose renginiuose.

Žinoma, savo talentais ji pagarsėjo kur kas plačiau. Kritikai lygina šią menininkę su Diana Krall, Bonnie Raitt, Peggy Lee, pripažindami jos dideles galimybes įtvirtinti džiazo padangėje ir savo vardą.

Nicolė žavi klausytojus ne tik muzikavimo meistryste, bet ir emocine gelme, savo asmenybės šiluma ir charizma, uždegančiu entuziazmu.

Atlikėja dainuoja geriausiuose Niujorko džiazo klubuose, yra „Birdland“ bigbendo vokalistė. Ji puikiai jaučiasi tiek džiazo, tiek pop ir klasikinės muzikos stichijose, yra bendradarbiavusi su Cyrille Aimee, Thana Alexa, Dave’u Strykeriu, Livingstonu Tayloru, Tomu Chapinu, Omaru Hakimu, Melanie Safka, Helen Sung, Bernardu Purdie.

Zuraitis laimėjimai įspūdingi. 2016 metais ji tapo „Coffee Music Project“ komponavimo konkurso Niujorke nugalėtoja, po metų užėmė antrąją vietą Sarah Vaughan tarptautiniame džiazo vokalistų konkurse, 2014-aisiais laimėjo „Herb Alpert ASCAP“ jaunojo kompozitoriaus prizą, taip pat yra pelniusi  publikos bei Johnny Mercerio apdovanojimus nacionaliniame „American Traditions Vocal“ konkurse.

Menininkė išleido tris autorinius albumus. „Hive Mind“ buvo pripažintas geriausiu džiazo albumu 2018-ųjų Tarptautiniuose muzikos ir pramogų apdovanojimuose (International Music and Entertainment Awards). Už Dolly Parton dainos „Jolene“ versiją Nicole kartu su savo vyru Danu Pugachu tais pačiais metais buvo nominuota „Grammy“ apdovanojimui aranžuotės kategorijoje.

Prieš metus ji išleido ir gyvos muzikos albumą su gitaristu Brandonu Scottu Colemanu, o naujausias jos albumas turėtų pasirodyti šių metų gegužę.

Menininkė dalijasi savo patirtimi vokalinio džiazo ir kompozicijos meistriškumo kursuose įvairiose  pasaulio šalyse, taip pat su Šiaurės Teksaso bei Berklio muzikos koledžo Bostone studentais.

Ji randa laiko ir benamių gyvūnų globai bei labdarai.

Galintys ir norintys paremti festivalį, lėšas siųskite:

AB ,,Šiaulių bankas'' Birštono KAS

banko kodas 71816

sąsk. nr. LT 43 7181 6000 0014 4640

įm. kodas 190025748

AB ,,Šiaulių bankas'' Birštono KAS

banko kodas 71816

sąsk. nr. LT 43 7181 6000 0014 4640

įm. kodas 190025748

Kasoje galima atsiskaityti kortele. Dėl bilietų kreiptis

tel. 8 319 65546

el.p jazz@birstonokultura.lt

Visos teisės saugomos © 2024 www.birstonasjazz.lt
Meniu