(Latvija)
Madars Kalninš – keyb
Indrikis Veitners – ts, cl
Lauris Amantovs – tb
Andris Grunte – db
Artis Orubs – dr
Santa Šillere – voc
Grupė vienija skirtingų kartų ir patirties Latvijos džiazo virtuozus, kurie reiškiasi įvairiuose džiazo žanruose. Šis projektas – jų duoklė praėjusio amžiaus 6-7 dešimtmečiais išpopuliarėjusiam modaliniam džiazui, kurio ryškiausi atstovai – Milesas Davisas, Johnas Coltrane’as, Woody Shaw, Billas Evans, Herbie Hancockas, Wayne’as Shorteris, McCoy Tyneris, Pharoah Sandersas, Joe Hendersonas, Chickas Corea ir Bobby Hutchersonas.
Modalinis džiazas yra grindžiamas modusu – dirbtinai sukurta tonų seka. Džiazo harmonijai sudėtingėjant, minėti kūrėjai ją supaprastino, remdamiesi vos vienu dviem akordais ir sureikšmindami ritmą, tembrą, ypač – melodinę improvizacijos raidą. Modaline technika naudojosi daugelis modernaus džiazo atstovų, ypač „free“ džiazo muzikantai.
Madaras Kalninis baigė džiazo fortepijoną Latvijos Jazapo Vytuolio muzikos akademijoje. Jau karjeros pradžioje jis įsidarbino Latvijos radijo bigbende, pradėjo groti Raimondo Raubiško ir Gunaro Rozenbergo grupėse, gastroliavo su jomis Vokietijoje, Suomijoje, Švedijoje, JAV, Jungtinėje Karalystėje.
Madarui teko muzikuoti su daugeliu scenos įžymybių, tarp jų – Franku Fosteriu, Billie Harperiu, Janet Lawson, Norma Winston, Stanley Jordanu, Brianu Melvinu, Rio Kawasaki, Karlheizu Miklinu.
Šiandien jo pagrindinė grupė – Deniso Paškevičiaus „Riga Groove Electro“, su kuria klavišininkas 2008-aisiais koncertavo ir Birštono festivalyje. Su šiuo kolektyvu M. Kalninis dažnai gastroliuoja Europoje. Jo programose kaip kviestiniai solistai dalyvauja Karlas Martinas Almquistas, Jukka Eskola, Erlingas Wicklundas, Sebastianas Studnitzky ir kiti tarptautinio kalibro atlikėjai.
Indrikis Veitneris taip pat jau buvojo Birštono festivalyje: 2016-aisiais su Latvijos Jazepo Vytuolio muzikos akademijos studentų grupe jis dalyvavo Vladimiro Čekasino ir Vilniaus kolegijos projekte „Ethnic Process“, įkvėptame latvių liaudies dainų.
Virtuoziškas saksofonininkas ir klarnetininkas yra Latvijos muzikos akademijos džiazo katedros vedėjas, džiazo pedagogas ir istorikas, aktyvus Latvijos džiazo gyvenimo dalyvis. Jis muzikuoja su daugeliu šalies džiazo meistrų, tarp jų – R. Raubiško, Mariu Briežkalniu, Uldžiu Marhilēvičiumi, Raimondu Macatu, Denisu Paškevičiumi, yra etnodžiazo grupės „Patina“ narys, dalyvauja „Mirage Jazz Orchestra“ programose, rengia savo projektus.
Lauris Amantovas yra vienas ryškiausių Latvijos jaunosios kartos džiazo talentų, daugelio konkursų laureatas. Jis studijavo Klaipėdos universiteto džiazo skyriuje, sėmėsi patirties Peterio Herbolzheimerio ir Jiggso Wighamo meistriškumo kursuose.
Trombonininkas yra džiazo grupių „West Coast Band“, „Riga Cool Quintet“, „Mirage Jazz Orchestra“, „Mirage Octet“ įkvėpėjas bei kūrėjas, vadovauja savo džiazo kvartetui.
Kontrabosininkas Andris Grunte bendradarbiauja ne tik su džiazo, bet ir su akademinės, „world“ bei etnomuzikos atstovais. Jis yra latvių džiazo korifėjaus M. Briežkalnio grupių narys, koncertuoja su „Riga Groove Electro“, „Tallinn Riga Jazz Quartet“, bendradarbiavo su Latvijos radijo „Chamber Singers“, jaunimo choru „Kamēr“ ir kitais kolektyvais, dalyvauja tarptautiniuose projektuose.
Artis Orubas – vienas aktyviausių ir kūrybingiausių Latvijos būgnininkų bei perkusininkų, Latvijos radijo bigbendo pažiba. Jis bendradarbiauja su įvairiais kolektyvais, groja solo, įrašė daugiau kaip 100 albumų Latvijoje ir užsienyje.
Būgnininkas studijavo Amsterdamo ir Utrechto konservatorijose, šiuo metu dėsto Latvijos muzikos akademijos džiazo katedroje.
Santa Šillere – savita jaunosios kartos džiazo vokalistė ir kompozitorė. Gimusi muzikalioje šeimoje, ji anksti pradėjo dainuoti ir skambinti pianinu, vėliau baigė Jelgavos muzikos koledžą. Būdama 16-kos Santa pradėjo koncertuoti su Jelgavos bigbendu ir susidomėjo džiazu.
Ji studijavo džiazo vokalą Latvijos Jazepo Vytuolio muzikos akademijoje ir pagal „Erasmus“ mainų programą – Katovicų Karolio Szymanowskio muzikos akademijoje Lenkijoje, sėmėsi patirties daugelio džiazo meistrų meistriškumo kursuose, tarp jų – Lisos Popeil, Lenoros Helm-Hammond, Helle Henning, Peterio Hertmano, Lorenzo Kellhuberio.
Dainininkė dažniausiai atlieka džiazo standartus, savo aranžuotą populiarią muziką bei originalias kompozicijas. Jos kūryboje persipina turtingos džiazo tradicijos ir modernios įtakos. Pernai menininkės išleistas debiutinis albumas „Other Ways“ buvo nominuotas Latvijos visuomeninio transliavimo kultūros apdovanojimui.