LT EN RU

Kęstučio Vaiginio kvintetas

KĘSTUČIO  VAIGINIO  KVINTETAS
(Lietuva — JAV — Turkija)

 

vaiginio

 

Kęstutis Vaiginis — saxes
Alex Sipiagin — tp
David Berkman — p
Kagan Yldiz — db
Ferit Odman – dr

 

Tai bene svarbiausias kūrybingo jaunosios lietuvių džiazo kartos atstovo Kęstučio Vaiginio projektas, brandintas nuo praėjusio Birštono džiazo festivalio. Tada  lyderis pristatė savo kompozicijas su Niujorko džiazo scenos pažiba Davidu Berkmanu ir dviem  turkų muzikantais. Tų pačių metų spalį prie kvarteto  prisijungė garsus  Niujorko trimitininkas Alexas Sipiaginas: naujasis džiazo grandų kvintetas atliko Kęstučio kūrinius Lietuvos koncertų scenose, vedė meistriškumo pamokas šalies jaunimui.

 Projektas gludintas ir 2013-aisiais, pernai įrašytas į kompaktinę plokštelę „Lights of Darkness“, kuri neseniai buvo išleista Niujorke ir pristatyta JAV. Dabar grupė siūlo susipažinti su šiuo darbu Birštono publikai. Tai muzika tiems, kurie vertina džiaze kompetenciją ir profesionalumą, formos ir turinio,  minties ir polėkio vienovę.

Daugybės tarptautinių projektų įkvėpėjo ir lyderio Kęstučio Vaiginio kaip kompozitoriaus talentas atsiskleidė dar studijuojant Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, „Prince Claus Conservatoire“ bei Amsterdamo aukštojoje menų mokykloje (Olandija), tobulinantis Manheteno muzikos mokykloje Niujorke.

Nuo tada saksofonus ir fleitą pučiantis muzikas su įvairiais kolektyvais atlieka savo muziką Lietuvoje ir užsienyje. Ji jau skambėjo Olandijoje, Ispanijoje, Prancūzijoje, JAV, Vokietijoje, Lenkijoje, Turkijoje, Brazilijoje, Azerbaidžane, Gruzijoje, Baltarusijoje.

 Studijų metais Kęstutis ėmė rašyti muziką ir bigbendams. 2008-aisiais jis buvo subūręs Lietuvoje nepriklausomą jaunimo bigbendą „Independent Artists Ensemble“. Pernai muzikas grojo savo kompozicijas su Vokietijos valstybiniu jaunimo džiazo orkestru. Šį koncertą iš Nacionalinės filharmonijos tiesiogiai transliavo LRT „Klasikos“, „Kultūros“ bei „Eurovizijos“ kanalai. Jame apsilankė Vokietijos prezidentas Joachimas Gauckas, įteikęs Kęstučiui Vaiginiui Europos kultūros fondo „Europamusicale“ prizą, kartą per metus atitenkantį vienam Europos muzikantui.

Daugelio respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatas, Biržtono džiazo festivalio Didžiojo prizo laimėtojas (2010 m.) Kęstutis Vaiginis yra vienas gabiausių ir produktyviausių lietuvių džiazo kūrėjų. Jis dalyvauja ir kitų žanrų muzikos projektuose, pasirodė šiuolaikinės muzikos festivalyje „Gaida“.

Tarp buvusių ir dabartinių šio muzikanto scenos partnerių — įvairių šalių džiazo korifėjai: Barbara Dennerlein, Hernanas Romero, Edas Howardas, Adamas Cruzas, Randalas Corsenas, Bilalas Karmaranas, Burakas Bedikyanas, Caneras Kaptanas, Herbie Kopfas, Joonas Haavisto, Denisas Paškevičius, Indonezijos, Korėjos, Italijos muzikantai. Atlikėjas yra Lietuvos, Latvijos ir Estijos muzikantų kvarteto „Tree Stones“ bei Dainiaus Pulausko grupės narys.

Su įvairiais kolektyvais kaip grupės lyderis ir kviestinis artistas Kęstutis  pasirodė „Nord Sea Jazz“, Roterdamo (Olandija), Londono (Jungtinė Karalystė), Otavos (Kanada), Keiptauno (Pietų Afrikos Respublika), Stambulo (Turkija), Honkongo ir kituose prestižiniuose džiazo festivaliuose, gastroliavo Malaizijoje. Saksofonininkas yra nuolatinis Lietuvos džiazo festivalių dalyvis.

 Atlikėjo diskografijoje – jau trys autoriniai albumai, jo kompozicijos įtrauktos ir į kelis lietuviškos muzikos rinkinius. „Jo vizija — subtili ir provokuojanti, kylanti  iš pagarbos tradicijai, tačiau visada žvelgianti pirmyn“ – taip Kęstučio albumą «Unexpected Choices», įrašytą su pripažintais Niujorko muzikantais, apibūdino žymus amerikiečių saksofonininkas Steve‘as Wilsonas.

Alexas Sipiaginas gimė Rusijoje, studijavo klasikinį trimitą Maskvos Gnesinų konservatorijoje. Atlikėjas atkreipė į save dėmesį 1990-aisiais, patekęs į geriausiųjų ketvertuką Vašingtone Theloniaus Monko instituto surengtame tarptautiniame Louiso Armstrongo konkurse. Šia proga legendinis Clarkas Terry jam įteikė trimitą, kuriuo Alexas groja iki šiol.

1991 metais trimitininkas persikėlė į Niujorką ir greitai įsitvirtino čia tarp džiazo elito. Jis tapo Gilo Evanso grupės, po to — Gilo Goldsteino  „Zebra Coast Orchestra“, George‘o Gruntzo „Concert Jazz Band“ nariu, ėmė muzikuoti Bobo Moseso grupėje „Mozamba“.

1995-aisiais trimitininkas įsiliejo į “Mingus Big Band”, “Mingus Dynasty” ir “Mingus Orchestra”, 2000-aisiais pradėjo bendradarbiauti su Dave’o Hollando grupėmis, kelerius metus gastroliavo su įvairios sudėties Michaelo Breckerio kolektyvais.

Artistas talkino ir Ericui Claptonui, Aaronui Neville‘ui, Gonzalo Rubalcabai, Kenny Werneriui, Elvisui Costello, Michaelui Franksui, Dave‘ui Sanbornui, Deborahi Cox bei kitiems korifėjams. Daugelis jo įrašinėtų albumų pelnė „Grammy“.

Savo solinių plokštelių Alexas Sipiaginas yra išleidęs 14. Jis nuolat gastroliuoja su savo grupe Europoje ir Azijoje. Trimitininkas yra „Prins Claus Conservatorium“ Groningene (Olandija) kviestinis pedagogas, veda meistriškumo kursus įvairių pasaulio šalių mokyklose.

Davido Berkmano ir Kęstučio Vaiginio keliai susikirto lietuviui studijuojant Olandijoje: JAV džiazo korifėjus buvo vienas Kęstučio  pedagogų. Jau tada mokytojas ir mokinys pabandė muzikuoti kartu. Vėliau Davidas Berkmanas padėjo saksofonininkui įrašyti Niujorke albumą «Unexpected Choices». 2008-aisiais abu muzikantai surengė bendrą koncertą „Kaunas Jazz“ festivalio rudens cikle. Nuo 2012-ųjų niujorkietis groja Kęstučio grupėse.

Davidas Berkmanas pelnė tarptautinį pripažinimą kaip džiazo pianistas, kompozitorius, grupių lyderis ir pedagogas. Jis jau beveik 30 metų yra svarbi Niujorko džiazo scenos figūra.

Pianistas grojo daugybėje kolektyvų, tarp jų — Cecilo McBee, Tomo Harrello, „Vanguard Orchestra“,  koncertavo ir įrašinėjo muziką su džiazo grandais Brianu Blade‘u, Joe Lovano, Dave‘u Douglasu, Ray Drummondu, Billy Hartu, Dicku Oattsu, Tony Malaby, Chrisu Potteriu, Scottu Wendholtu, Lenny White, Scottu Colley, Stevenu  Bernsteinu, Billu Stewartu, Dave‘u Strykeriu, Hanku Crawfordu ir kitais.

Pastaraisiais metais Davidas Berkmanas sutelkė dėmesį į savo projektus – daug koncertavo solo, su savo kvartetu, kvintetu ir sekstetu Šiaurės ir Pietų Amerikoje, Europos ir Japonijos festivaliuose bei klubuose. Jo įrašus įtakingi kritikai daug kartų rinko geriausiais metų albumais.

Davidas Berkmanas nuolat dalijasi patirtimi su JAV, Pietų Amerikos ir Europos aukštųjų mokyklų džiazo studentais. Didelio susidomėjimo sulaukė jo parašyti džiazo vadovėliai “The Jazz Musician’s Guide to Creative Practicing” (2007) ir “The Jazz Singer’s Guidebook” (2009).

Šiuo metu pianistas intensyviausiai koncertuoja duetuose su trimitininkais Dave‘u Douglasu ir Tomu Harrellu bei „New York Standards Quartet“.

Kaganas Yildizas po studijų Mimaro Sinano universiteto konservatorijoje daugiausia muzikavo įvairiuose Turkijos simfoniniuose ir kameriniuose orkestruose, tarp jų – Stambulo valstybiniame simfoniniame bei kameriniame ir Stambulo filharmonijos orkestruose.

Džiazo scenose kontrabosininkas pasirodė su daugeliu žymių tautiečių ir pripažintų užsienio meistrų: Önderiu Focanu, Keremu Görsevu, Allanu Harrisu, Micheliu Borstlapu, Freddie Cole‘u, Marku Murpy, Dave‘u Samuelsu, Dena De Rose, Lee Konitzu, Imeru Demireru, Sibelu Köse, Sarpu Madenu, Ricky Fordu, Giovanni Mazzarino ir kitais.

Feritas Odmanas studijavo muziką Stambulo Bilgi universitete, tobulinosi Niujorke. 2006 metais jam buvo suteikta Fulbrighto stipendija studijoms Williamo Patersono universitete JAV. Amerikiečių džiazo pianistas Mulgrew Milleris būgnininką apibūdino kaip vieną gabiausių jo sutiktų studentų. „Jo grojimas taip užburia, kad prarandi laiko nuovoką“, — yra sakęs apie Feritą šviesaus atminimo Mulgrew Milleris.

Anksti įsitvirtinęs Turkijos džiazo scenoje būgnininkas muzikuoja su turkų pianistu Keremu Görsevu, vadovauja savo kvintetui, groja dar aštuoniose grupėse. Jis išleido dvi autorines plokšteles.

 


 

KĘSTUTIS VAIGINIS QUINTET
(Lithuania — USA — Turkey)

 

Kęstutis Vaiginis — saxes
Alex Sipiagin — tp
David Berkman — p
Kagan Yldiz — db
Ferit Odman – dr

 

Perchance, this is Kęstutis Vaiginis’ most important project that has been maturing since the previous Birštonas Jazz Festival. Then the leader, a creative representative of younger generation of Lithuanian jazz, introducing his compositions teamed up with David Berkman, the celebrity of New York jazz scene, and two Turkish musicians. In spring of that year Alex Sipiagin, a renowned New Yorker trumpeter, has joined the Quartet. The new Quintet of jazz masters performed Vaiginis’ compositions in Lithuania, led master classes for Lithuanian youth.

In 2013, the fine-tuned project recorded CD Lights of Darkness released in New York and introduced it in the US. The group wishes to present their opus to Birštonas audience as well. This is music for those who admire competence and professionalism in jazz, as well as unity of form and content, idea and imagination.

 

Kęstutis Vaiginis, an initiator and leader of a number of international projects, revealed his compositional talent while still a student at the Lithuanian Academy of Music and Theatre, the Prince Claus Conservatorium and Amsterdam School of the Arts (the Netherlands), as well as Manhattan School of Music in New York.

 Since then, as a member of various collectives the saxophonist (and flutist) performed his compositions not only in Lithuania, but also the Netherlands, Spain, France, the USA, Germany, Poland, Turkey, Brazil, Azerbaijan, Georgia and Belarus.

 During his study years Vaiginis started composing for big bands as well. In 2008, he formed Independent Artists Ensemble, a Lithuanian youth big band. Last year the musician performed his compositions with German State Youth Jazz Orchestra. Held at the National Philharmonic Hall this concert was broadcast live on LRT Klasika,Kultūra and Eurovision channels. Joachim Gauck, President of the Federal Republic of Germany, was present at the concert and awarded Vaiginis European Culture Foundation’s Europamusicale Music Prize, which annually is given to one European musician.

 Winner of many national and international competitions and recipient of Grand Prix of Birštonas Jazz Festival (2010), Vaiginis is one of the most gifted and productive Lithuanian jazz musicians. He also takes part in projects of various other genres; appeared in contemporary music festival Gaida.

 The list of his former and current stage partners includes such jazz coryphées as Barbara Dennerlein, Hernan Romero, Ed Howard, Adam Cruz, Randal Corsen, Bilal Karmaran, Burak Bedikyan, Caner Kaptan, Herbie Kopf, Joon Haavisto and Deniss Pashkevich, as well as Indonesian, Korean and Italian musicians. The musician is a member of Lithuanian-Latvian-Estonian Tree Stones Quartet and Dainius Pulauskas Group.

 As a leader and guest musician of various collectives he appeared in prestigious festivals including Nord Sea Jazz (Rotterdam, the Netherlands), London (UK), Ottawa (Canada), Cape Town (Republic of South Africa), Istanbul (Turkey) and Hong Kong to name but a few, toured in Malaysia. The saxophonist regularly takes part in Lithuanian jazz festivals.

 His discography amounts to three personal albums; his compositions were included in several Lithuanian music collections. “His vision is wide-ranging from the subtle to the provocative, rooted in an appreciation of tradition and yet looking forward”, said Steve Wilson, an illustrious American saxophonist, about Vaiginis’ Unexpected Choices recorded with acclaimed New Yorkers.

 

Alex Sipiagin was born in Russia where he studied classical trumpet at the Gnessin Conservatory in Moscow. It was in 1990, that he caught the attention of many, and was invited to participate in the International Louis Armstrong Competition sponsored by the Thelonius Monk Institute in Washington D.C. The trumpeter was placed fourth in the competition, and was presented a Bach trumpet by the legendary Clark Terry, the trumpet which he still plays to this day.

 In 1991, Sipiagin moved to New York and before long established himself among jazz elite. He became a member of Gil Evans Band, later joined Gil Goldstein’s Zebra Coast Orchestra, and George Gruntz Concert Jazz Band while performing also with drummer Bob Moses’ band Mozamba.

 In 1995, the trumpeter became a member of Mingus Big Band as well as Mingus Dynasty and Mingus Orchestra. In 2000, he started collaborating with Dave Holland’s groups, spent several years touring with Michael Brecker’s collectives.

 The trumpeter has sided Eric Clapton, Aaron Neville, Gonzalo Rubalcaba, Kenny Werner, Elvis Costello, Michael Franks, Dave Sanborn, Deborah Cox and other coryphées. Many of the recordings he has been involved in have won Grammys.

 As a soloist, Sipiagin has fourteen recordings out to his credit. He regularly tours throughout Europe and Asia with his group. The trumpeter teaches at the Prince Claus Conservatorium in Groningen, The Netherlands. He also gives clinics at various music institutions around the world.

 

David Berkman and Kęstutis Vaiginis met in the Netherlands, where the American jazz coryphée was one of his teachers. Then the two musicians started collaborating. Berkman sided the saxophonist in his Unexpected Choices released in New York. In 2008, both musicians gave a concert in Kaunas Jazz Festival. Since 2012, the New Yorker has been a member of Vaiginis’ groups.

 Berkman has earned international recognition as a jazz pianist, composer, bandleader and educator. For almost three decades he has been a prominent figure on New York jazz scene.

 The pianist has played in countless bands including those of Cecil McBee and Tom Harrell, Vanguard Orchestra, performed and recorded with such jazz luminaries as Brian Blade, Joe Lovano, Dave Douglas, Ray Drummond, Billy Hart, Dick Oatts, Tony Malaby, Chris Potter, Scott Wendholt, Lenny White, Scott Colley, Steven Bernstein, Bill Stewart, Dave Stryker and Hank Crawford among many others.

 Lately, Berkman has focused on his own projects – performed as soloist and with his Quartet, Quintet and Sextet at festivals and clubs in the United States, South America, Europe and Japan. The influential critics have placed his recordings on numerous lists of best records of the year.

 Berkman has performed and taught at numerous jazz camps, universities and conservatories around the United States, South America and Europe. He has authored jazz textbooks “The Jazz Musician’s Guide to Creative Practicing” (2007) and “The Jazz Singer’s Guidebook” (2009) that have stirred great interest.

 Recently, he has collaborated as a duo with trumpeters Dave Douglas and Tom Harrell, as well as with New York Standards Quartet.

 

After graduating from Mimar Sinan University of Fine Arts Kagan Yildiz was a member of various symphony and chamber orchestras in Turkey including Istanbul State Symphony Orchestra, Istanbul Chamber Orchestra as well as Istanbul Philharmonics.

 On jazz scene the double bassist collaborated with many a famous compatriot and recognised international master such as Önder Focan, Kerem Görsev, Allan Harris, Michel Borstlap, Freddie Cole, Mark Murpy, Dave Samuels, Dena De Rose, Lee Konitz, Imer Demirer, Sibel Köse, Sarp Maden, Ricky Ford, Giovanni Mazzarino, etc.

 

Ferit Odman studied music at the Bilgi University in Istanbul, honed his skills in New York. In 2006, he received the Fulbright scholarship for his studies at the William Paterson University in the USA. American jazz pianist Mulgrew Miller described the drummer as one of the most gifted students he has ever met.

 Having made his say on Turkish jazz scene, the drummer collaborates with pianist Kerem Görsev, leads his own Quintet, and in addition works in eight different groups. In New York he has recorded two personal CDs.

 

ЕСЛИ ВЫ ХОТИТЕ МАТЕРИАЛЬНО ПОДДЕРЖАТЬ ФЕСТИВАЛЬ, ПЕРЕЧИСЛЯЙТЕ СРЕДСТВА:

AB ,,Šiaulių bankas'' Birštono KAS

БИК 71816

Р/С LT 43 7181 6000 0014 4640

КОД ПРЕДПРИЯТИЯ 190025748

AB ,,Šiaulių bankas'' Birštono KAS

БИК 71816

Р/С № LT 43 7181 6000 0014 4640

КОД ПРЕДПРИЯТИЯ 190025748

Приносим свои извинения – в кассе к оплате принимаются только наличные. По поводу билетов обращаться:

тел. 8 319 65546

эл. почта jazz@birstonokultura.lt

Все права защищены © 2024 www.birstonasjazz.lt
Mеню