LT EN RU

VIKTORIJA GEČYTĖ QUINTET: BLUES BY FIVE

VIKTORIJA GEČYTĖ QUINTET: BLUES BY FIVE

 (Lietuva – Prancūzija – JAV)

 

 

Viktorija Gečytė – voc

Laurent Maur – harmonica

Yoan Fernandez – g

Peter Giron – db

Mourad Benhammou – dr

 

Jokia muzikos forma taip jaudinamai neperteikia emocijų – nuo nežaboto džiaugsmo iki giliausio liūdesio – kaip bliuzas, įkvėpęs daugybę muzikos žanrų – nuo roko iki soulo ir džiazo, tapęs praėjusiame amžiuje rokenrolo tėvu.

 

Niūniuojanti bliuzą kiekviename žingsnyje Viktorija Gečytė su savo tarptautiniu kvintetu parengė festivaliui spalvingą programą. Joje – bliuzo klasika  nuo  Bessie Smith iki Thelonious Monko kūrybos savitų  interpretacijų  bei originalios grupės kompozicijos.

Viktorija Gečytė maudosi muzikoje nuo vaikystės. Pirmą kartą ji viešai pasirodė scenoje būdama penkerių  ir nuo tada  daug metų  nuolat dalyvaudavo  televizijos laidose.

Dainininkė baigė  „Lafayette College“  Jungtinėse Valstijose, po to  persikėlė gyventi į Paryžių, kur  dainuoja vietos klubuose ir festivaliuose. Nuo 2008-ųjų  Viktorija gastroliuoja po  JAV ir Europą su žymiu amerikiečių  kontrabosininku Gene‘u Perla, dirbusiu su džiazo legendomis  Elvinu Jonesu, Sonny Rollinsu, Sarah Vaughan, Nina Simone ir daugeliu kitų.

Atlikėja yra įsiamžinusi trijuose  soliniuose albumuose; naujausiąjį – „No Detour Ahead“ – 2016 metais išleido Geneʼo Perlaʼos „P.M. Records“.

Pernai šio tandemo projektas sulaukė puikių įvertinimų Edinburgo džiazo ir bliuzo festivalyje Jungtinėje Karalystėje.

Elegantiška ir rafinuota ne pagal savo amžių Viktorija Gečytė  jau prilyginama džiazo žvaigždėms. Kritikai  ją giria už nepriekaištingą techniką ir stiliaus pojūtį, interpretacijų rafinuotumą ir aksominį balso tembrą. „Viktorija  perprato klasikinės džiazo dainos prigimtį.  Didįjį Amerikos dainyną ji skaito taip, lyg  jis visas būtų jai sukurtas“, – pripažino muzikologė Laima Slepkovaitė.

 

Paryžietis lūpinės armonikėlės meistras Laurent’as  Maur’as  yra kelių tarptautinių konkursų Vokietijoje bei  Lenkijoje nugalėtojas, išskirtinio talento solistas ir kompozitorius.

Muzikinę karjerą jis pradėjo paauglystėje grodamas bliuzo ir roko grupėse.  Vėliau  pasukęs  į džiazą, jis  greitai sulaukė legendinio Tootso Thielemanso palaikymo, išleido savo pirmąjį albumą.

Studijuodamas garsaus prancūzų  smuikininko Didier Lockwoodo džiazo mokykloje Laurent‘as prisijungė prie žymaus Venesuelos perkusininko Orlando Poleo grupės,  koncertavo  su  ja Europoje ir Lotynų Amerikoje.

2010-aisiais muzikantas persikėlė į Aziją ir šešerius metus gastroliavo po Kiniją, Pietų Korėją bei Taivaną su savo grupėmis, suburtomis iš geriausių vietos muzikantų.

 

Pietų Prancūzijai atstovaujantis Yoanas Fernandezas savo pirmąją gitarą į rankas paėmė būdamas septynerių.  Jis studijavo klasikinę ir flamenko muziką Bezjė  konservatorijoje, anksti susidomėjo elektrinėmis gitaromis.

Buvęs bosininko Peterio  Girono džiazo studentas  Yoanas  šiandien pats ugdo jaunąją kartą, yra nepaprastai kūrybingas ir įvairiapusis muzikas. Jis groja džiazą, bliuzą, Lotynų Amerikos muziką bei prancūzų šansonas su įvairių žanrų  prancūziškomis  ir tarptautinėmis grupėmis. 

2012 metais  gitaristas  dalyvavo Steve’o  Colemano ir  Dave’o  Liebmano  meistriškumo kursuose Niujorke,  grojo  ten  su  Ari Horenu.

 

Niujorkietis kontrabosininkas Peteris Gironas pradėjo muzikinę karjerą 16-kos. 8-ajame dešimtmetyje jis grojo Brodvėjaus miuzikluose, vėliau – įvairiose bliuzo, „Motown“ stiliaus , džiazo ir Lotynų Amerikos  muzikos grupėse visoje Amerikoje.  Tarp jo partnerių buvo tokio kalibro atlikėjai kaip Charlesas  Earlandas  ir Johnas  Purcellas.

1989-1994 metais  Peteris Gironas  buvo žymaus bliuzo gitaristo  Luther io Allisono grupių bosininkas,  su juo  pasirodė daugelyje festivalių  bei turų,  dalyvavo dviejų  jo albumų įrašuose.  Vėliau kontrabosininko keliai susikirto Prancūzijos bei užsienio festivaliuose su kitomis įžymybėmis, tarp jų – Kurtu Ellingu, Ricku  Margitza, Steve‘u Turre, Ernie Wattsu.

Peteris Gironas taip pat yra Tarptautinio muzikos pedagogų koledžo Paryžiuje (International Music Educators of Paris (IMEP) college of music), bendradarbiaujančio  su Berklio muzikos koledžu Bostone, vienas steigėjų  ir direktorių.

 

Dar vienas grupės paryžietis  Mourad’as Benhammou yra savamokslis būgnininkas. Muzikos įgūdžius jis kaupė Paryžiaus klubuose,  bendradarbiaudamas su pripažintais menininkais, tarp jų – stepo šokėju  Jimmy Slide‘u ir būgnininku  Sunny Murray.

Įkvėptas Sun Ra muzikos,  Mourad’as  įkūrė savo pirmąją grupę – nonetą  „The Interplanetary Music Orchestra”,  kuriame grojo amerikiečių saksofonininkas  Steve‘as  Pottsas ir prancūzų trimitininkas  Alexas  Tasselas.

Nuo 1996-ųjų  būgnininkas muzikuoja gimtinėje ir užsienyje su Prancūzijos džiazo meistrais bei tarptautinėmis garsenybėmis, tarp jų –  Bobby Few, Cedaru Waltonu, Davidu  Murray.

Be to, jis  aistringai domisi džiazo istorija. 2004-aisiais Mourad’as  buvo nuvykęs į Niujorką pabendrauti  su legendiniais bopo būgnininkais. Vienas jų – Walteris Perkinsas, grojęs su  Charlesu  Mingusu, tapo jo mentoriumi.  Ši patirtis įkvėpė Mourad’ą suburti  hardbopo grupę „Jazzworkers”, kuri jau išleido du albumus.

 

 

 

 

 

 

Galintys ir norintys paremti festivalį, lėšas siųskite:

AB ,,Šiaulių bankas'' Birštono KAS

banko kodas 71816

sąsk. nr. LT 43 7181 6000 0014 4640

įm. kodas 190025748

AB ,,Šiaulių bankas'' Birštono KAS

banko kodas 71816

sąsk. nr. LT 43 7181 6000 0014 4640

įm. kodas 190025748

Kasoje galima atsiskaityti kortele. Dėl bilietų kreiptis

tel. 8 319 65546

el.p jazz@birstonokultura.lt

Visos teisės saugomos © 2024 www.birstonasjazz.lt
Meniu