LT EN RU

VILNIUS JJAZZ ENSEMBLE IR KOTRYNA JUODZEVIČIŪTĖ

Simonas Šipavičiussax

Jievaras Jasinskistb, leader

Valentas Mãrozas tb

Albinas Gražulis tb

Kamilė Makarevičiūtėtb

Karolis Šarkussax

Leonardas Pilkauskassax

Liutauras Janušaitissax

Donatas Petreikissax

Apolinaras Dubauskastp

Laurynas Lapėtp

Mindaugas Vadoklistp

Valerijus Ramoškatp

Domantas Razmusdr

Artūrs Duckisbg

Pranas Kentrag

Andrius Savčenkokeyb

Kotryna Juodzevičiūtėvoc


Profesionalių džiazo atlikėjų orkestras „Vilnius JJAZZ Ensemble“, vadovaujamas trombonininko ir kompozitoriaus Jievaro Jasinskio, vos per porą intensyvios veiklos metų spėjo pelnyti pripažinimą Lietuvos džiazo padangėje, pasirodyti daugelyje svarbių šalies festivalių, išleisti tris originalios kūrybos albumus.

Debiutui Birštono festivalio scenoje kolektyvas parengė originalių kompozicijų iš savo albumų programą kartu su dažna savo scenos partnere viena talentingiausių jaunosios kartos vokalisčių Kotryna Juodzevičiūte, kuri atliks ir pirmąją ansamblio repertuare lietuvišką dainą.

„Vilnius JJAZZ Ensemble“ vienija ne tik atlikėjus, bet kompozitorius – dauguma ansamblio narių kuria muziką. Visi jie – aktyvūs muzikantai, žinomos asmenybės. Kolektyvas skambiai paskelbė apie save minint Vilniaus 700 metų jubiliejų Vilniaus kino klasterio erdvėse tūkstantinei miniai, kai gyvai atliko Kipro Mašanausko ir J. Jasinskio muziką, sukurtą režisieriaus Donato Ulvydo filmui „Vilniaus pokeris“ kultinio Ričardo Gavelio romano motyvais.

Nors pirmieji  „Vilnius JJAZZ Ensemble“ pasirodymai nuskambėjo, tik pasibaigus pandemijai, idėja suburti Vilniuje aukšto lygio džiazo orkestrą, kokio sostinėje dar nebuvo, kilo kur kas anksčiau. Dar 2017-aisiais festivalyje „Broma Jazz“ debiutavo J. Jasinskio ir saksofonininko Liutauro Janušaičio suburtas šio ansamblio pirmtakas „Lithuanian JJAZZ Ensemble“. Vėliau kolektyvas surengė dar kelis pasirodymus, o 2022-aisiais išleido debiutinį albumą „American Stories“, kuriam originalias kompozicijas sukūrė J. Jasinskis ir L. Janušaitis.

Po metų pasirodė ansamblio saksofonų grupės albumas „Saxcess“ ir kartu su K. Juodzevičiūte įrašytas albumas „Deadly dance“ su J. Jasinskio, Dorotėjos Būdaitės ir L. Janušaičio kūriniais. Pakeliui jau ir ketvirtasis albumas  „Rave’n’Jazz“, kurį rengia ansamblio kompozitoriai J. Jasinskis, Domantas Razmus ir Simonas Šipavičius.

„Vilnius JJAZZ Ensemble“ kompozicijų įvairovė įprasmina ansamblio misiją – skleisti kokybišką, profesionaliai atliekamą lietuvišką džiazą, skatinti skirtingų kartų muzikantų bendradarbiavimą ir dalijimąsi patirtimi.

„Vilnius JJAZZ Ensemble“ muzikuoja įvairiomis sudėtimis šalies muzikos festivaliuose, klubuose ir koncertų salėse, stengiasi patekti į tarptautines džiazo scenas. Daugiau kaip prieš metus Berlyno mugėje „jazzahead!“ užsimezgė ansamblio draugystė su danų trio „Kemaca Kinetic“. Jie keičiasi idėjomis, patirtimi ir muzika.

Laimėtas Lietuvos kultūros tarybos konkursas leido vilniečiams pasikviesti danus į kūrybines dirbtuves ir jose kartu pasidalyti patirtimi su Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Olborgo (DK) miestų džiazo studentais, dėstytojais bei ekspertais. 2023-aisiais „Vilnius JJAZZ Ensemble“ laimėjo  Danijos meno fondo (Danish Arts Foundation) konkursą ir galimybę kartu grupe „Kemaca Kinetic“ Lietuvoje atlikti danų kompozitoriaus Kennetho Dahlo Knudseno kūrinį „Anti Robotic Dance Music“, parašytą specialiai „Vilnius JJAZZ Ensemble“ .

Šio kolektyvo pavadinime yra užkoduoti jo vadovo J. Jasinskio inicialai. Turintis trombono ir kompozicijos specialybių aukštojo mokslo diplomus Jievaras laiko save pirmiausia džiazo žmogumi. Šį žanrą ir bigbendo muziką jis pamėgo dirbdamas Kauno bigbende, kuriame per vienuolika metų padarė karjerą nuo muzikanto iki kolektyvo vadovo. 2023-ųjų pradžioje bigbendą menininkas paliko dėl „Vilnius JJAZZ Ensemble“ ambicingų planų.

J. Jasinskis vis labiau pastebimas kaip savito braižo kompozitorius, savo kūryba laviruojantis tarp džiazo ir akademinės muzikos.

Vokalistė Kotryna Juodzevičiūtė išgarsėjo 2016-aisiais muzikiniame televizijos šou „Lietuvos balsas“, o vėliau ne kartą sėkmingai pasirodė „Eurovizijos“ dainų konkurso atrankose, pasiekdama jų finalą.

Dainininkė atstovavo Lietuvai džiazo festivaliuose Ukrainoje ir Serbijoje, koncertavo su įvairių žanrų Lietuvos atlikėjais, tarp jų – Vidu Bareikiu, Gabrieliumi Vageliu, Leono Somovo grupe „Highly Sedated“, pasirodė įvairiose scenose su savo grupe „Collective“.

Ne vienas kūrybinis projektas K. Juodzevičiūtę sieja ir su „Vilnius JJAZZ Ensemble“. Ji debiutavo kaip kviestinė šio džiazo orkestro vokalistė kino koncerte „Vilniaus pokeris“, vėliau kartu įrašė albumą „Deadly dance“, pasirodė Pažaislio festivalyje ir kitose scenose. „Su ja dirbti labai malonu – randame bendrą kalbą“, – džiaugėsi J. Jasinskis.

Galintys ir norintys paremti festivalį, lėšas siųskite:

AB ,,Šiaulių bankas'' Birštono KAS

banko kodas 71816

sąsk. nr. LT 43 7181 6000 0014 4640

įm. kodas 190025748

AB ,,Šiaulių bankas'' Birštono KAS

banko kodas 71816

sąsk. nr. LT 43 7181 6000 0014 4640

įm. kodas 190025748

Kasoje galima atsiskaityti kortele. Dėl bilietų kreiptis

tel. 8 319 65546

el.p jazz@birstonokultura.lt

Visos teisės saugomos © 2024 www.birstonasjazz.lt
Meniu