(Lietuva – Ispanija)
Viktorija Pilatovič – voc, synth, author
Alberto Palau – p
Miquel Àlvarez – db
Mariano Steimberg – dr
Lietuvių džiazo vokalistė ir kompozitorė, grupių lyderė, „Berklee College of Music“ filialo Valensijoje, „Musikene“ San Sebastiane bei įvairių tarptautinių džiazo seminarų pedagogė Viktorija Pilatovic Lietuvos publikai jau pažįstama iš pasirodymo „Vilnius Mama Jazz“ festivalyje 2012-aisiais. Tačiau tada ji prisistatė su savo tarptautiniu kvintetu, o šįsyk į gimtinę menininkę atlydėjo visiškai kitos sudėties tarptautinis kvartetas, kurio visi nariai yra jos kolegos Ispanijoje.
Su šia grupe Viktorija įrašė ir savo naujausią – jau trečiąjį – albumą „The Only Light“, kurio kompozicijas kvartetas atliks Birštone. Visas jas bei jų tekstus parašė grupės lyderė, apibūdinanti šį albumą kaip „praeities prisiminimų ir ateities svajonių samplaiką“.
Garsaus saksofonininko Grego Osby kompanijos „Inner Circle Music“ išleistas lietuvės kūrinių diskas jau pelnė Valensijoje Geriausio džiazo albumo nominaciją „Premis Carles Santos“ apdovanojimuose. Pasak Grego Osby, Viktorijos kuriami garsovaizdžiai spinduliuoja džiaugsmą ir muzikalumą, o ji pati – viena geriausių naujosios bangos džiazo vokalisčių ir kompozitorių.
Leidėjui pritarė ir kita džiazo įžymybė – vokalistas J.D.Walteris, pripažinęs, kad retai viename asmenyje sugyvena kompozitoriaus, aranžuotojo ir atlikėjo talentai, kuriuos liudija Viktorijos Pilatovic kūryba.
Viktorija Pilatovic gimė Klaipėdoje, nuo šešerių metų mokėsi groti fortepijonu klasiką ir tapo ne vieno tarptautinio Carlo Czerny’o pianistų konkurso laureate. Tačiau Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje ji studijavo džiazo vokalą, o nuo 2010-ųjų tęsė studijas „Prince Claus“ konservatorijoje Groningene (Nyderlandai), kur pasuko nuo tradicinio į šiuolaikinį džiazą.
2011-aisiais Viktorija tapo Nyderlandų džiazo vokalistų konkurso prizininke, atlikusi jame savo originalią standarto aranžuotę, netrukus pasirodė kaip solistė su legendinio Johno Claytono diriguojamu simfodžiazo kolektyvu ir debiutavo Montrė džiazo festivalyje Šveicarijoje.
Gavusi stipendiją, artistė toliau mokėsi „Berklee College of Music“, o 2013-aisiais pati išvyko dėstyti džiazo vokalo į Ekvadorą, į minėto koledžo tarptautinio tinklo mokyklą, kur dirbo kelerius metus.
2013 metais pasirodė pirmasis Viktorijos albumas „Nica’s Blues“, 2017-aisiais – antrasis „Stories“. Abu išleido ta pati „Inner Circle Music“. Vokalistės muzika skamba NPR „live“ sesijose, „Discopolis Radio 3”, yra pristatoma žurnale „Downbeat“ ir kitais sklaidos kanalais. 2015 metais ji įsiamžino greta ispanų dainininkės Sílvios Pérez Cruz garsaus saksofonininko Perico Sambeato bigbendo albume „Voces“.
Scena šią menininkę suvedė su Victoru Wootenu, Gilberto Gilu, Michaelu League („Snarky Puppy“), Banda Magda, Petrosu Klampanisu, Danny Grissettu, Abrahamu Laborieliu, Victoru Mendoza, J.D. Walteriu, Perico Sambeatu, Ralphu Petersonu, Alexu Sipiaginu, Davidu Berkmanu, Donu Bradenu, Jeffu Cascaro, Jorisu Teepe, Freddie Bryantu, Gene Jacksonu, Robinu Eubanksu ir kitais džiazo korifėjais.
Pastaruoju metu ji intensyviai reiškiasi įvairiuose projektuose su savo ispaniškuoju kvartetu.
Ispanų pianistas Alberto Palau baigė su pagyrimu bakalauro studijas „Berklee College of Music“ Bostone, 2014-aisiais buvo pripažintas geriausiu solistu studentiškų grupių džiazo konkurse.
Gyvendamas Bostone ir Niujorke jis bendradarbiavo su Christianu McBride’u, Patu Metheny, Jorge Pardo, Joe Lovano, Benu Monderiu, vėliau, įsikūręs Londone, muzikavo su ryškiausiais britų improvizuotojais bei atvykstančiais užsienio menininkais, tarp jų – Charlesu McPhersonu.
Miquelis Àlvarezas yra jaunas ispanų kontrabosininkas ir bosinės gitaros virtuozas. Jis sėkmingai reiškiasi taip pat kaip aranžuotojas, kompozitorius, savo originalios muzikos prodiuseris bei grupių lyderis.
Atlikėjas laisvai nardo po džiazo, flamenko, roko muzikos stichiją, dalyvauja ir klasikos projektuose su nacionalinės ir tarptautinės sudėties kolektyvais. Miquelis groja daugelyje grupių, tarp jų – „Jim Rotondi Quintet“, „Vince Benedetti Quartet“, Perico Sambeato „Flamenco Big Band“, „Albert Sanz Trio“.
Argentinoje gimęs būgnininkas Mariano Steimbergas yra toks pat universalus atlikėjas. Jo muzikos paletė – nuo džiazo meinstrymo iki eksperimentų su elektronika, nuo Lotynų Amerikos ritmų iki fanko ir popmuzikos. Atlikėją kviečiasi drauge muzikuoti kubiečiai ir brazilai, popžvaigždės, džiazo garsenybės ir folkloro aistruoliai.
Mariano būgnais susižavėjo, kai tik juos išvydo, būdamas 13-kos, ir būtent šį instrumentą pasirinko muzikos mokykloje Bueinos Airėse. Vėliau jis baigė su pagyrimu perkusijos studijas Muzikos institute, be to, daug mokėsi savarankiškai ir privačiai pas didžiausius mušamųjų autoritetus.
Sulaukęs 18-kos, Mariano pats ėmėsi pedagoginės praktikos, kad užsidirbtų kelionei į JAV, ir netrukus tai tapo nauja jo aistra, kuriai labai pravertė spalvinga muzikinė patirtis. Būdamas 21-erių, Steimbergas persikėlė į Ispaniją, kur tęsia pedagoginę veiklą – jau aštuntus metus dėsto perkusiją „Berklee College of Music“ Valensijos filiale.
Būgnininkas grojo su daugybe Argentinos, Ispanijos, JAV,
Brazilijos garsenybių, tarp jų – Victoru Mendoza, Polo Orti kvartetu, Eddie
Gomezu, Luisu Salinasu, Walteriu Malosetti, Perico Sambeatu, Joelu Harrisonu,
Dicku Oattsu, Jerry Gonzalezu, Gary Willisu, Billu McHenry’u.