LT EN RU

CLAUDIO JR. DE ROSA KVARTETAS

(Italija – Ispanija – Lietuva)

Claudio Jr De Rosa – ts

Xavi Torres Vincente – p

Mauro Cottone – db

Augustas Baronas – dr

___________________________________________________________________

Plačiai gastroliuojantis Europoje su įvairiais atlikėjais vienas perspektyviausių Italijos saksofonininkų Claudio Jr De Rosa subūrė į savo kvartetą talentus iš skirtingų šalių – Ispanijos, Italijos ir Lietuvos. Visi jie studijavo Nyderlanduose, ir tik lietuvis Augustas Baronas yra sugrįžęs iš šios šalies į gimtinę.

2016-aisiais suburtas ansamblis jau po metų išleido debiutinį albumą „Grovin’ Up!“ („Incipit Records”), kuris sulaukė pačių geriausių spaudos ir kritikų įvertinimų, buvo įtrauktas į kylančių Italijos atlikėjų albumų Top10 ir atvėrė grupei kelius į svarbių festivalių scenas, tarp jų – „North Sea Jazz“, „Umbria Jazz“, „Veneto Jazz“, „Getxo International Jazz Festival“,  „Bermeo Jazz“,  „Otis Park Jazz“.

Pernai pasirodė kvarteto antrasis albumas „Forces“, sulaukęs komplimentų už stilistines ir komponavimo naujoves bei muzikos gelmę. „Visos kelionės prasideda viduje. Tik tyrinėjant savo vidinį pasaulį galima pažinti save, suvokti ir išreikšti tikrąsias savo galimybes. Jei kiaušinį sudaužo išorinė jėga, gyvenimas pasibaigia, jei vidinė – jis prasideda“, – svarsto grupės lyderis.

Šios mintys jį įkvėpė naujosioms kompozicijoms, nardinančioms į savitų sąskambių paieškas, prie kurių savaip prisideda kiekvienas kvarteto narys.

Naujo albumo kompozicijos skambės ir Birštono scenoje.

Saksofonininkas, klarnetininkas, aranžuotojas ir kompozitorius Claudio Jr De Rosa yra vienas daug žadančių Europos džiazo balsų, intriguojantis savo kūrybiniais laimėjimais.

Jis studijavo klasikinį ir šiuolaikinį saksofoną Salerno ir Romos konservatorijose (Italija), o džiazo studijas baigė Hagos karališkojoje konservatorijoje. Prieš porą metų įtrauktas į kylančių Italijos džiazo žvaigždžių dešimtuką atlikėjas jau pelnė nemažai tarptautinių džiazo apdovanojimų, tarp jų –  Pirmojo Azijos saksofono kongreso Taivane, nacionalinę Chicco Bettinardi premiją, prestižinį „Louis van Dijck Jazz Award“ apdovanojimą už aranžuotes (visus – 2016 m.).

2017-aisiais šis menininkas buvo tarp Italijos džiazo muzikantų asociacijos projekto AIR laureatų, kuriuos Italijos kultūros institutas siuntė į kūrybines rezidencijas įvairiose šalyse.

Kaip aranžuotojas ir kompozitorius De Rosa bendradarbiavo su „Concertgebouw“ džiazo orkestru, Naujųjų talentų džiazo orkestru (NJSO), įvairiais bigbendais, „Filarmonica di Belluno“, „CJDR Jazz Ensemble“ ir kitais kolektyvais.

Nuo 2007-ųjų muzikas pasirodė daugelyje svarbių tarptautinių scenų Italijoje, Prancūzijoje, Anglijoje, Belgijoje, Nyderlanduose, Taivane, Ispanijoje, Kanadoje, Lenkijoje, Gruzijoje.

Ispanų pianistas Xavi Torresas studijavo džiazo fortepijoną iš pradžių Barselonoje, vėliau – Amsterdamo konservatorijoje, tačiau yra laimėjęs ir klasikinių pianistų konkursą Taragonoje (Ispanija), grojo solo „Auditori de Barcelona“ didžiojoje salėje su „ESMuC Orchestra“.

2014 metais jis buvo pripažintas geriausiu solistu tarptautiniame džiazo mokyklų konkurse „Keep An Eye“, kuriame po metų laurus nuskynė ir jo trio, tais pačiais metais dar pripažintas geriausia džiazo grupe Katalonijos džiazo asociacijos. 2016-aisiais Xavi Torreso trio tapo prestižinio „Dutch Jazz Competition“ nugalėtoju.

Pirmasis šio trio albumas buvo labai palankiai įvertintas Ispanijoje, Nyderlanduose ir kitose Europos šalyse.

Su įvairiomis grupėmis pianistas įrašė daugiau kaip 20 albumų.  Vien Amsterdame jis muzikavo su Dicku Oattsu, Terellu Staffordu, Benu van Gelderu, Reinieru Baasu, Tineke Postma, Raynaldu Colomu, Horacio Fumero, Jasperu Blomu ir daugeliu kitų džiazo talentų.

Koncertai pianistą nuvedė ne tik į daugybę Europos šalių, bet taip pat į Pietų Afriką ir Maroką. 

Sicilietis kontrabosininkas, aranžuotojas ir kompozitorius Mauro Cottone – taip pat vienas perspektyviųjų Amsterdamo konservatorijos ugdytinių. Jis aktyviais reiškiasi su savo džiazo trio ir kvartetu, atliekančiais hardbopo ir šiuolaikinės afroamerikietiškos muzikos įkvėptas originalias kompozicijas. Mauro taip pat dalyvauja bendraminčių tarptautiniuoe projektuose.

Augustas Baronas – žr…. psl.

Galintys ir norintys paremti festivalį, lėšas siųskite:

AB ,,Šiaulių bankas'' Birštono KAS

banko kodas 71816

sąsk. nr. LT 43 7181 6000 0014 4640

įm. kodas 190025748

AB ,,Šiaulių bankas'' Birštono KAS

banko kodas 71816

sąsk. nr. LT 43 7181 6000 0014 4640

įm. kodas 190025748

Atsiprašome, kasoje galima atsiskaityti tik grynaisiais pinigais. Dėl bilietų kreiptis

tel. 8 319 65546

el.p jazz@birstonokultura.lt

Visos teisės saugomos © 2020 www.birstonasjazz.lt
Meniu