LT EN RU

AGNĖS PASARAVIČIENĖS KVARTETAS

(Lietuva – Čekija – Belgija)

Agnė Pasaravičienėp

Tadas Pasaravičiussax

Jan Sedlákdb

Yannick Ballmann dr


Jaunos lietuvių pianistės Agnės Pasaravičienės Danijoje suburtas Karališkosios muzikos akademijos Olborge absolventų kvartetas aktyviai koncertuoja nuo 2020-ųjų. Grupė pasirodė Danijos džiazo festivaliuose „Aarhus Jazz“, „Supernova Jazz Blast”, „VinterJazz”, 2021-aisiais surengė koncertų įvairiuose Lietuvos miestuose kaip projekto „Džiazo karavanas” dalyvė.

Kvartetas atlieka originalias lyderės kompozicijas, kuriose pinasi klasikinės, džiazo ir popmuzikos įtakos. Autorė savo kūrinius apibūdina kaip garsais perteiktas kasdienes istorijas, kurios kviečia klausytojus paklaidžioti asmeniškų prisiminimų takais.

Pianistė ir kompozitorė Agnė Pasaravičienė gimė ir užaugo Telšiuose, muzikos garsų apsuptyje, nes jos mama yra fortepijono mokytoja.  Tad Agnė taip pat įstojo į fortepijono klasę Telšių muzikos mokykloje, ten pasimokė ir saksofono pagrindų. Būsimoji pianistė nuo mokyklos suolo aktyviai reiškėsi muzikos scenose, o baigusi vidurinę mokyklą nėrė į džiazo pamokas su Sauliumi Šiaučiuliu Klaipėdoje.

Džiazo fortepijono studijas Agnė tęsė Vilniaus kolegijoje, Andrejaus Polevikovo klasėje, bet po pusantrų metų išvyko mokytis į Daniją ir baigė bakalauro bei magistro studijas Karališkojoje muzikos akademijoje Olborge.

Danijoje A. Pasaravičienė išbandė save įvairiuose muzikos projektuose, tapo tarptautinio trio „The JAR“ nare, su juo koncertavo Danijoje, Čekijoje, Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje.

Pasak menininkės, būtent Olborge ji su savo vyru ir bendramoksliu Tadu Pasaravičiumi atrado tikrąjį pašaukimą ir tvirtai nusprendė eiti muzikos keliu. Tačiau artimųjų ilgesys parvedė porą atgal į Lietuvą – prieš metus Pasaravičiai apsigyveno kaimo sodyboje Varėnos rajone.

„Muzika – universali kalba, galinti sujungti net tolimiausias šalis“, – neabejojo sutuoktiniai, po persikėlimo į gimtinę išsaugoję ir net sutvirtinę savo ankstesnius kūrybinius ryšius.

Sumanę projektą „Džiazo karavanas“, Pasaravičiai surengė net 18 koncertų Lietuvos regionuose su ansambliais iš Lietuvos ir iš Danijos. Anot muzikantų, „Džiazo karavanas“ tapo simboliniu atskaitos tašku, nuo kurio jie skaičiuoja laiką, kai grįžo namo.

Jau startuoja ir tarptautinis A. Pasaravičienės septetas, suburtas iš Belgijos, Čekijos ir Lietuvos atlikėjų. Jis taip pat gros originalias pianistės kompozicijas.

Saksofonininkas Tadas Pasaravičius pasirinko šį instrumentą būdamas devynerių. Per savo karjerą atlikėjui teko groti įvairiausią muziką – nuo simfoninės ir folkloro iki pučiamųjų ir bigbendo. Kaip džiazo gupės lyderis jis pirmą kartą pasireiškė Vilniaus kolegijoje subūręs modernaus džiazo projektą „TribalVibe“.

Studijuodamas Olborge saksofonininkas koncertavo įvairiuose Europos džiazo klubuose, pasirodė „The Jasmine Festival“ Palestinoje, „Classical Beat“ festivalyje Vokietijoje, su žmonos kvartetu koncertavo Danijos festivaliuose. Jis įrašė muzikos albumų su  grupėmis „The Collective Abroad“, „BHAD Company“, „Mads Houe & The Quavers“, „Uummat Ensemble“ ir „Tadas Pasaravičius Group“.

T. Pasaravičius priklauso Lietuvos džiazo federacijos valdybai, yra danų nevyriausybinės organizacijos „Jazz9tus“ viceprezidentas, įvairių tarptautinių projektų iniciatorius bei organizatorius.

Kontrabosininkas, kompozitorius ir grupių lyderis iš Čekijos Janas Sedlákas bendradarbiauja su A. Pasaravičiene nuo studijų Olborge: abu muzikantai yra „The JAR“ trio nariai, groja projekte „Footprints“. Janas muzikuoja ir su savo trio, yra „The Collective Abroad“ lyderis.

Šį menininką įkvepia modernusis džiazas, „world“ ir klasikinė muzika. Savo kūryba jis apdainuoja industrinius peizažus, meilę ir viltį, tyrinėja posovietinę visuomenę.  Janas mielai groja ir tradicinį džiazą, dalyvauja literatūros skaitymuose bei audiovizualiniuose performansuose.

2019 metais jis pelnė prizą už ansambliui „The JAR Trio“ sukurtą kompoziciją „New Spaces“ muzikinių video renginyje „Z! Musikvideofestival“.

J. Sedlákas bendradarbiauja su kūrybingais muzikantais visoje Europoje. Jis yra grojęs su Giladu Hekselmanu, Eyalu Lovettu, Yogevu Shetritu, Kirilu Jakovlevu, gastroliavęs su „The Collective Abroad“ ir A. Pasaravičienės kvartetu.

Muzikanatui patinka ir pedagoginė veikla – jis dėsto jaunimui kontrabosą, elektrinį bosą ir kompoziciją.

Belgų būgnininkas Yannickas Ballmannas įgijo išsilavinimą Berklio muzikos koledže JAV ir Karališkojoje muzikos akademijoje Olborge, spėjo pagyventi ir išbandyti džiazo scenas Berlyne, pasirodyti daugelyje garsių Europos džiazo klubų. 2022 metais būgnininkas tapo tarptautinio konkurso „Riga Jazz Stage“ laureatu.

Galintys ir norintys paremti festivalį, lėšas siųskite:

AB ,,Šiaulių bankas'' Birštono KAS

banko kodas 71816

sąsk. nr. LT 43 7181 6000 0014 4640

įm. kodas 190025748

AB ,,Šiaulių bankas'' Birštono KAS

banko kodas 71816

sąsk. nr. LT 43 7181 6000 0014 4640

įm. kodas 190025748

Kasoje galima atsiskaityti kortele. Dėl bilietų kreiptis

tel. 8 319 65546

el.p jazz@birstonokultura.lt

Visos teisės saugomos © 2024 www.birstonasjazz.lt
Meniu