LT EN RU

LT INSPIRED QUARTET

(Lietuva – Ukraina)

Vytautas Pilibavičius tb

Rasa Serravoc

Edgar Sabilo p

Igor Zakusbg

Šią grupę specialiai Birštono festivaliui subūrė trombonininkas ir kompozitorius Vytautas Pilibavičius. Pastaraisiais metais savo projektuose jis kūrybingai derina džiazo improvizacijas, lietuvių folkloro ir šiuolaikinės muzikos elementus. Tokio stiliaus programą parengė ir šis kvartetas, nors jo narius suvedė skirtingi projektai.

Šįsyk Vytauto inicijuotame muzikiniame pokalbyje kartu su lietuviais dalyvaus vienas iškiliausių Ukrainos džiazo meistrų boso virtuozas, kompozitorius, grupių lyderis Igoris Zakus, su kuriuo V. Pilibavičius praėjusį rudenį muzikavo Ukrainoje. Skambės jų abiejų kompozicijos.

Vytautas Pilibavičius – įvairių džiazo, šiuolaikinės ir sakralinės muzikos projektų iniciatorius, dalyvis, kompozitorius, kūrinių aranžuotojas. Jis baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (LMTA) trombono ir pučiamųjų orkestro dirigavimo bei kompozicijos klases, 1997 metais stažavosi Kelno konservatorijoje Vokietijoje.

Studijų metais muzikas dirbo Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos džiazo skyriuje ir grojo Vladimiro Čekasino kolektyvuose, netrukus ėmė reikštis kaip šiuolaikinės muzikos atlikėjas ir kompozitorius. Vytautas grojo šiuolaikinės muzikos ansamblyje „Ex tempore“, „London Bridge Ensemble“, „Moscow Composers Orchestra“, koncertavo su Šarūno Nako šiuolaikinės muzikos ansambliu. Jis taip pat dėstė Vilniaus ir Šiaulių konservatorijose, Šiaulių universitete.

2008–2011 m. V. Pilibavičius vadovavo Šiaulių miesto pučiamųjų orkestrui, o nuo 2011-ųjų dirba Lietuvos Respublikos Vidaus reikalų ministerijos reprezentaciniame pučiamųjų orkestre, aktyviai reiškiasi kaip muzikos pučiamųjų ansambliams, orkestrams autorius ir aranžuotojas, orkestruočių kūrėjas, taip pat rašo muziką simfoniniam orkestrui, styginiams, dainas pop- ir šiuolaikinės muzikos atlikėjams.

Pačiam V. Pilibavičiui kūrinių parašė Osvaldas Balakauskas, Algirdas Martinaitis, Vytautas Laurušas, Šarūnas Nakas, Snieguolė Dikčiūtė, Remigijus Merkelys ir kiti Lietuvos kompozitoriai. Trombonininkas bedradarbiavo su Vladimiru Tarasovu ir „Lithuanian Art Orchestra“, Marco Badini, Daniilu Krameriu, Vladimiru Milleriu, Sainkho Namtchylak, Markusu Stockhausenu, Itamaru Borochovu ir kitais garsiais atlikėjais.

2016-aisiais Birštone debiutavęs Vytauto inicijuotas „Lietuvos trombonų projektas“, prisijungus etnomuzikologei, liaudies dainų atlikėjai Loretai Sungailienei, sulaukė sėkmės ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. V. Pilibavičiaus iniciatyva atsirado ir jo trio su kanklininke Aiste Bružaite ir L. Sungailiene, folkdžiazo programas parengė tuometinis pučiamųjų orkestras „Trimitas“ ir VRM orkestras.

Rasa Serra kilusi iš Alytaus unikalaus balso, universali vokalistė, dainuojanti džiazą, populiariąją muziką, lietuvių liaudies dainas. 1993-aisiais baigusi akordeono specialybę Kauno Juozo Gruodžio konservatorijoje, ji tęsė studijas Klaipėdos universiteto Menų fakulteto Liaudies muzikos katedroje, čia susipažino su folkloro tradicijomis ir netrukus tapo katedros folklorinio ansamblio soliste. Vėliau, siekdama tobulinti vokalinius sugebėjimus, ji įstojo į Stepo Januškos klasę Klaipėdos universiteto Džiazo katedroje.

Nuo 2004 metų Rasa dainuoja vokalinėje grupėje „Cappella’A“. Tai vienintelis kvartetas Lietuvoje, atliekantis įvairius džiazo, pop-, soulo, gospelo kūrinius. Nuo 2005-ųjų vokalistė dalyvauja neofolko projekte „Donis“. 2006 m. Rasos įdainuotas karinių-istorinių dainų albumas „Bite lingo“ tapo svarbiu šiuolaikinės nacionalinės muzikos įvykiu.

Dainininkė aktyviai dalyvauja Lietuvos nacionalinio kultūros centro organizuojamuose renginiuose, dainų šventėse, folkloro ir džiazo festivaliuose, Valstybinio dainų ir šokių ansamblio „Lietuva“ programose, bendradarbiauja su multiinstrumentininku Sauliumi Petreikiu ir jo grupe, džiazo pianistu Sauliumi Šiaučiuliu.

Rasos Serra atliekamos liaudies dainos ir jų motyvai skamba daugelio Lietuvos bei užsienio šiuolaikinės elektroninės muzikos kūrėjų „Enigma”,  „Donis“, „Exem“, „Filtered Tools”, „Saint Of Sin“ ir kitų kompozicijose. Dainininkė populiarina liaudies dainas, pristatydama jas šiuolaikiškai, atlikdama su įvairių instrumentų pritarimu, su džiazo atlikėjais, chorais, instrumentiniais ansambliais. Jos diskografijoje – jau 19 albumų.

Rasa dalijasi savo patirtimi su jaunimu, dėsto vokalą Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokykloje.

Edgaro Sabilo profesinis kelias prasidėjo sostinės Balio Dvariono dešimtmetėje muzikos mokykloje. Vėliau jis studijavo džiazo pianisto Artūro Anusausko klasėje LMTA ir Maskvos Gnesino muzikos akademijoje, sėmėsi patirties Groningeno konservatorijoje Olandijoje,  tarptautinėse stažuotėse.

Pianistas yra tarptautinių konkursų „Muzika be sienų“ Druskininkuose, „Džiazo pasaulis“ Rostove prie Dono laureatas, dalyvavo tarptautiniuose projektuose ir koncertavo su savo tarptautiniu kvartetu Lietuvoje bei užsienyje. Jis bendradarbiauja su daugeliu žinomų Lietuvos džiazo muzikantų, tarp jų – Dariumi Rudžiu, Armanu Isojanu, Eugenijumi Kanevičiumi, Mindaugu Vadokliu, Vyčiu Nivinsku, Tomu Dičiūnu.

Igoris Zakus yra vienas geriausių Ukrainos bosininkų. Jis gimė ir užaugo Červonograde netoli Lvovo, baigė Lvovo muzikos akademijos koledže obojaus specialybę, bet labiau pamėgo boso gitarą, ėmė ja groti įvairių žanrų muziką.

2007-aisiais kartu su bendraminčiais bosininkas inicijavo ilgametį „Jazz Kolo“ projektą, sutelkusį šalies muzikos elitą ir tapusį svarbia ukrainiečių džiazo kūrybine platforma. Kijeve bei už jo ribų surengti jo koncertai buvo transliuojami radijo ir televizijos, įrašinėjami audio ir video formatais – jų muzika sugulė į savotišką nacionalinę džiazo antologiją, subūrė didelę gerbėjų ir intelektualų auditoriją.

Galintys ir norintys paremti festivalį, lėšas siųskite:

AB ,,Šiaulių bankas'' Birštono KAS

banko kodas 71816

sąsk. nr. LT 43 7181 6000 0014 4640

įm. kodas 190025748

AB ,,Šiaulių bankas'' Birštono KAS

banko kodas 71816

sąsk. nr. LT 43 7181 6000 0014 4640

įm. kodas 190025748

Kasoje galima atsiskaityti kortele. Dėl bilietų kreiptis

tel. 8 319 65546

el.p jazz@birstonokultura.lt

Visos teisės saugomos © 2024 www.birstonasjazz.lt
Meniu